Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya bu normal kişiler aile hekimine gidip bedava rapor alacaklarmış eee engellilerin suçu ne bizlerde hastaneye gidip 200-300TL para verip yeni rapor alacakmışısız ben zaten H sınıfı ehliyet alırken almışım rapor yenilemesi gerekiyorsa bedava olması gerekir böyle saçmalık olurmu

Üye
    cankoc Avatarı

Gerçek Adı
    can
    Son Giriş
    29.03-2016
    Saat
    00:33
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam siz hangi aşamadasınız benim durum sizinki ile aynı rapoarla araba alınıyor lakin ehliyet olmadığından kalıyor ehliyete başvurdum süreç biraz sancılı tekrar sürücü kursuna gitmem gerektiği söylendi trafikten... ayrıca maliye sorunu halen h istiyor eğer h sorunu kalkarsa acaba raporu değişmek gerekecek mi tekrar

Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    06:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en büyük engel engellilere kardeşim saglıklı bir insan özel tıp merkezi veya sgk nın yetkilendirdiği özel hastaneden vs yerlerden raporu alıyor muayne bile olmadan 30 tl ye trafik subeye veriyor 15 günde ehliyeti geliyor adresine engelliye gelince devlet hastanesinde heyete gir 200 tl ver ordan il saglık mudurlugunde kurula gir komisyon dan onay al trafik sübeye git ee burası türkiye normaldir demek lazım allah yardımcımız olsun

Üye
    Beykozlu57 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar babamın b ehliyeti var.Sol alt ekstremit problemi dolayısıyla bir araba almayı düşünüyoruz.Ehliyet produsuru ile ilgili AKİM e bir mesaj attım.Beni Ankara Emniyet Mudurlugunden aradılar.Alacagımız ehliyet alabilir raporu(il sağlık) ile birlikte B EHLİYETİMİZİN B engelli ehliyeti ile değiştirileceğini ifade ettiler.

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

Bu gün ehliyet değiştirmek için baş vurdum. Elimde daha yeni aldığım hastahane raporunu kabul etmediler. Önce Aile hekimine gidilecek, o hekim engelli olduğunu anlayacak ve seni engel durumuna göre uzman hekime yönlendirecek. O uzman hekin engelini onaylarsa İl sağlık kuruluna sevk edecek.Orada içinde hekimler ve mühendislerin bulunduğu bir heyete çıkılaçak. Onlar gerek engelini ve gerekse kullanacağın araça göre olur verecekler. Araç'ın varsa ve onların öngördüğü şekilde değilse araçta gerekli düzenlemeleri yapmanı isteyecekler.Her şey uygunsa ehliyetin değiştirilmek üzere rapor alıp tekrar trafiğe gideceksin. Orada işler kolay. Yani anlayacağınız çekeceğimiz bir çok çile var. Allah kolaylık versin. Duyduğuma göre bu yolla daha önce alınan haksız ehliyeteler ve dolayısıyla ÖTV siz araç alanlar tespit edilecekmiş. Daha önce yapılan usulsüzlüklerin vebali gene bizden çıkarılacak.

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Bende ehliyet için başvurmayı planlayanlardanım. Şuan altımda arabamda yok. Ordan oraya otobüsle metroyla çektiğimiz çile içler acısı. Sağlıklı kişi ehliyet için sağlık raporunu ücretsiz alırken engellilerden heyet raporu için 200 TL alınması tam "Olacak O Kadar" lık mevzu oldu. Ne diyeyim ki Allah belalarını versin. Şu engelli yönetmeliklerinin başına bir engellilerden kurul oluşturamadılar gittiler. Adam daha engelli ne demek onu bilmiyor, herif kurulda yetkili. O kadar şanssızız ki bu ülkede yaşıyoruz.

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de bugün plaka ve tescil için emniyete gittim.2005 yılımda aldığım g sınıfı ehliyetim vardı. trafik tescildeki memur ehliyetinde özel tertibatlı araç kullanır yazmıyor.ehliyetini yenileyeceksin dedi.ayrıca raporunda özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresi de yok dedi.araç aldım.tertibat+plan proje çizdirdim.tertibat taktırdım.raporumu vergi dairesi onayladı.iş emniyete kaldı.aile hekimine gittim sistemden haberi yok.sen 15 dk dışarıda bekle ben tönetmeliğe bakayım.dr arkadaşlara sorayım bir dedi.içerei aldı.resim istedi.resimi zımbayla tutturdu.altına kaşe ve imza attı.ama resimin üzerinde kaşe ve imza yok tabi .neyse devlete gittim. 200 tl.özel hastanede 200 tl.aile hekimi beni 4 bölüme sevk etti.ortopedi,göz,kbb,nöroloji.hepsini yarım saatte halletim.nöroloji normaş sürücü belgesi alamaz yazmı.digerleri sürücü olur.ortopedi,özel donanımlı araç kullanabilir.sürücü belgesi alır yazmış.il sağlık md aradım.komisyon henüz kurulmamış.ordu gibi byk şehirde hem de merkezde.yönetmelik değişeli 4 ay olmuş hala komisyon kurulmamış.hastanelerin haberi yok.içler acısı.bimere yazacağım.arkadaşlar siz de yazın lütfen.sorun hepimşzşn sorunu.perşembe günü samsunda il sağlık komisyonuna gireceğim.her hafta perşembe günü toplanıyormuş.gelimeleri yazarım.şuan sinirden ellerim titreye titreye yazıyorum.tazım yanlışım olduysa kusura bakmayın.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Bir kişi sevk girişi yapmadan normal muayene olur gibi sevk olduğu uzmandan randevu alarak uzman sevkini halletmişti. O şekilde deneyebilir ve sevk olundu diye 200 TL bayilmadan işlemleri halledebilirsiniz. Tabi bu her hastanede işleyecek diye bir durumda değil. Şansınızı denemeniz lazım.

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilmiyorum artık.olsunda rapa önemli değil.bimere de yazdım durumu artık böyle rezillik olmaz ya.

410892 nolu başvurunuz hakkında.
    bimerbilgi1@basbakanlik.gov.tr (bimerbilgi1@basbakanlik.gov.tr) Kişilere ekle 18:12 Bu iletiyi gelen kutunun en üstünde tut
    Kime: muharremyilmaz-55@hotmail.com
    bimerbilgi1@basbakanlik.gov.tr
    Sayın MUHARREM YILMAZ ,

Başbakanlık İletişim Merkezine göndermiş olduğunuz alınmıştır.
    Göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür ederiz. Başvurunuz yasal sürede ilgili Kurum/Kuruluş tarafından değerlendirilip
    sonucu e-posta/posta aracılığıyla tarafınıza bildirilecektir.

İyi günler dileriz.

Başvuru Numaranız :410892

Başvurunuzu sorgulamak için Tıklayınız

Başvuru Metni:

01.01.2016 TARİHİNDE DEĞİŞEN SÜRÜCÜ VE SÜRÜCÜ ADAYLARI İÇİN AİLE HEKİMİNE GİTTİM.MEVCUT H SINIFI EHLİYETİMİ YENİLEMEK İÇİN.YENİ FORMATTA GÖRE DÜZENLENMİŞ SAĞLIK RAPORUNA BENİ 4 BÖLÜME SEVK ETTİ.ÖZEL HASTANEYE GİTTİM İLGİLİ BÖLÜMLERE MUAYENE OLDUM.200 TL RAPOR ÜCRETİ ÖDEDİM.İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE OLUŞTURULAN KOMİSYON ORDU MERKEZDE HENÜZ OLUŞTURULMAMIŞ.KANUN ÇIKALI 4 AY OLMUŞ HALA KOMİSYON OLUŞTURULMAMIŞ.SAMSUN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BU YETKİYİ YANİ KOMİSYON OLUŞTURULMASI YETKİSİNİ GAZİ DEVLET HASTANESİNE VERMİŞ.HER HAFTA PERŞEMBE GÜNÜ KOMİSYON TOPLANIYOR.NEDEN ORDU İLİNDE HEM DE MERKEZ ALTINORDU İLÇESİNDE BU KOMİSYON OLUŞTURULAMADI DAHA.3 HAFTA ÖNCE ARADIM BUGÜN YİNE ARADIM.HALA OLUŞTURULMADI DEDİLER.BEN ENGELLİ BİR İNSANIM.BEN VE BENİM GİBİ ENGELLİLER İÇİN BU OLAY EZİYET HALİNE GELDİ.FATSA İLÇESİNDE HER AYIN SON HAFTASI CUMA GÜNÜ ÜNYE İLÇE TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİNDE TALEPER ALINIP, TALEBE GÖRE OLUŞTURULACAKMIŞ.BEN ENGELLİ BİR VATANDAŞIM.YENİ ARAÇ ALDIM.ARACIM 10 GÜNDÜR BAYİDE.EMNİYET TRAFİK TESCİLE GİTTİM.İLGİLİ POLİS MEMURU EHLİYETİNİ YENİLEN GEREK PLAKA VE RUHSAT ALABİLMEN İÇİN DEDİ BANA.SIRF BU KOMİSYON KURULAMADIĞI İÇİN RAPORUMU ALAMIYORUM.LÜTFEN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE YETKİLİ BİRİMLERE GEREKLİ UYARININ YAPILMASI HUSUSUNDA GEREĞİNİ ARZ VE RİCA EDERİM.TEŞEKKÜRLER

lütfen siz de yazın arkadaşlar.

bilmiyorum artık.olsunda rapa önemli değil.bimere de yazdım durumu artık böyle rezillik olmaz ya.

Üye
    aslan_55 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar her iki ayakda poliosekeli var yani düşük bilerk .2007 yılında alğım ehliıyet h snıfı tüm kumanda ları elle . yanö özel tertıbatlı arac kullnır yazıyor .şimdi ehliyetımı değiştircem bana verilecek rapor nasıl olmalı nasıl bir kod yazılması gerekir

Üye
    sadenur Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Levent54

Merhabalar yönlendirilen bölüm dr 'ları heyetten mi yani rapor alırken gittigimiz dr lar mi olacak yoksa normal mesela nöroloji dr u mu? Teşekkürler cevap icin simdiden

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    140

Ben yenı aldım bu raporu.. BAna bu rapor ile hem ehlıyet değişimi hhemde ÖTV siz araç alabılırsınız ddıler (ama öyle olmadı). Gözünüzde buyutmeyın bu raporu almak zor değil . Hastalıgınız ortepedık ıse ortepedı 2-3 branş ise o doktorlara görünüyor muayene oluyor (ayak üstü)sağlık müdürlüğü komısyonuna yönlendi,riliyor sunuz . .Orası doktorun yazdıgı tertibat yada otomatık vites ise kodları yazıyor o kadar. Tek sorun hastaneden yakın tarihe randevu alabılmek .. Bazı illerde komısyon ay da 1 kuruluyor genelde ay ın 20 si yada sonuna dogru .. İl sağlık komısyonu için para odemıyorsunuz .

Üye
    dankin Avatarı

Gerçek Adı
    melih
    Son Giriş
    04.11-2016
    Saat
    06:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar hastaneye gittim beni aile hekimligine yolladilar ordan sevk aldim tekrar hastaneye gittim ortapedi bolumunde muane olduktan sonra evraklari hastaneye verdim dilekcemi il saglik a yolladiklarini ve bnei ariycaklarini soylediler 1 hafta gecti arayan soran yok benim bu durumda bisi yapmam gerekiyormu yoksa kös kös beklicekmiyim aramalarini

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

herhangi bir noroloğ olabilir.

Üye
    vgrkaya Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @dankin merak etme randevundan yaklaşık 1 hafta önce arıyorlar, beni 1.5 ay kadar sonra aramışlardı. Bu arada asıl merak ettiğim şeylerden biri sadece A ve B sınıfı alabilir diyor yönetmelikte, o zaman M, A1, A2, B1, F, G herhagi bir kısıtlama olmadı halde kullanılamıyacakmı yani? Bana verdikleri yeni ehliyette A ve B var, A yı alan zaten M, A1, A2 yi , B yi alan da B1 ve F, G yi de alabiliyor ksıtlama yoksa tabi, bendede kısıtlama sadece ticari araç bazında. Doğrusu bu durum biraz garip.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon