Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Tarıkl Avatarı

Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar;

annemin %92 sürekli raporu var.Raporun arka kısmında 2022, ötv araç indirimi yararlanabilir ibaresi de mevcut.
    teşhis kısmında kutucuklar var orada göz ftr nöroloji dahiliye zihinsel süreğen tanımlanammış gibi kısımlar var
    malumunuz.zihinsel kısmı boş bir oranda bulunmuyor.göz ftr dahiliye ve nöroloji kısımlarında ise oran bulunuyor.şeker hastası olduğu için bu hastalaığıabağlı olarak beyinde emboli oluşması sebebiyle bizleri bazen tanıyor bazen tanımıyor.

ne yapmam gerekiyor araç almak için.
    direkt bayiye gidip aracı alabilir miyim? noter vekaletname yada vasi hangi aşamada gerekli oluyor.vekalet veya vasi işi nedeniyle aracı alamıyorum.bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var.elimizde %92 rapor olmasına rağmen (noterden de tasdiklettim raporları, nüfus cüzdan fotokopisi ve fotoğraları mevcut)aracı sırf bu vekaletname vasi işinden dolayı alamadım.
    ne yapmak gerekiyor.teşekkür ederim.işin açıkcası annem zihinsel özürlü değil ama notere ben oğluma vekalet veriyorum diyecek durumu da yok gibi.ne yapmalı bilmiyorum...

Üye
    xkatip74 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT KAVUKLU
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    BARTIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım öncelikle engelli annenizin işlerini takip için en yakın adliyeye giderek sulh hukuk mahkemesinden vasilik kararı almanız gerekmekte, ayrıca bu mahkemeye anneniz adına engelli aracı satın alacağınızı belirterek aynı mahkemeden bunun için de bir karar almanız gerekiyor, aldığınız bu evraklar ile alacağınız araç bayisine giderek istediğiniz aracı satın alabilirsiniz.

Üye
    Tarıkl Avatarı

Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam teşekkür ederim. şu noktayı anlamakta güçlük çekiyorum. şimdi ben direkt bayiye gitsem aracı alsam araç annemin üstüne ruhsata işlenecek. vasi neden? hangi aşamada sorun çıkması muhtemel ki önceden vasi kararı almak gerekiyor?

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Tarıkl Kendiniz diyorsunuz aklında emboli oluştu diye bu durumdaki bir insanın kendi kararlarını alması mümkün değildir ve siz bunları onun isteği dışında yapıyor olabilirsiniz . Bunun için mahkemeden vesayet ve ek karar almalısınız başka türlü anneniz adına hiç bir işlem yapamazsınız.

Üye
    Tarıkl Avatarı

Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam teşekkür ederim.bir kaç noter dolaşayım bir vekaletname ile halletme yoluna gideyim.vasi mahkeme süreci açısından demiştim.bi şansımı deneyim.olmazsa mahkeme.verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.selamlar.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Tarıkl Noterlerin çoğu bu konuda bilgili yaş tahtaya basmazlarki maliye ve trafik esnasındada bu belgeler sorulabilir ki forumda bu tarz durumda kalıp uğraşan çok insan olmuştur.

Üye
    Tarıkl Avatarı

Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Beni işte ümitlendiren zihinsel engel kısmında oran bulunmamasıydı.neyse uzun işlerse girmeyim hiç.vasiydi karardı mahkemeydi her adım atışımızda hakim kararı vs vs