Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gncali Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Miyopati hastasıyım 2 yıl süreli raporumla h sınıfı ehliyet ve ötv siz araç aldım emniyetteki polis ehliyeti verirken 2 yıl sonra bize rapor getirmen gerek dedi yeni rapor götürmek zorunda mıyım ve götüreceğim rapor normal sağlık kurulu raporu olsa olur mu illa üzerinde sürücü belgesi ile ilgili yazı mı yazacaklar süreli raporla alınan ehliyetler de süreli mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@gncali

Evet. Tıpkı sıfırdan ehliyet raporu alır gibi muayene olmalı ve raporunu güncellemelisin. Sonra da raporu emniyet'e götürmelisin

Not: yeni sürücü yönetmeliği'Nde her yıl kontrol isteniyor.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@gncali Ayrıca bu raporu maliye ilede paylaşmak zorundasınız rapor bitiş tarihinden hemen sonra mtv işlemeye başlar . Kısaca raporun süresi dolmadan yeni bir rapora sahip olup ilgili birimlere iletmek ile yükümlüsünüz

Üye
    gncali Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2015 yılında 2 yıllık raporum ile hem h sınıfı ehliyet hemde ötv den muaf donanımlı araç aldım. Ehliyet için 2020 ye kadar yenileme süresi var biliyorum. Şimdi 2017 yılında ehliyeti yenilemek yerine emniyete yeni alacağım engelli raporunu versem olur mu ? 2020 ye kadar kullanabilir miyim emniyet raporu kabul etmeyip ehliyeti yenile diyebilir mi? Yada emniyete hiç gitmesem rapor vermesem sıkıntı olur mu yolda polis durdursa rapor 2 yıllık diye h sınıfı ehliyet de 2 yıllık diye ceza yazabilir mi?

Myopati hastasıyım tertibat ile çok güzel kullanabiliyorum aracı hatta gaza ayakla basıyorum freni tertibat ile yapıyorum sadece. Korkum sağlık kurulunda doktorlar sıkıntı çıkarmaya yer arıyor ve yönetmelik de myopati hastası olup trafiği tehlikeye atacak kişilere ehliyet verilmez trafiği tehlikeye atmayacak durumda olanlara 1 yıl nörolojik muayene ile ehliyet verilir diyor. Araç kullanmam da sıkıntı yok ama malum doktorlar sürücü olamaz diye rapor vermişler mağdur etmişler bir çok arkadaşı.

Üye
    CELALBAYRAKTAR Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Emniyet artık normal engelli raporunu kabul etmiyor sürücüler için sağlık kurulu raporu istiyor onu mecbur alacaksın ordan il sağlık kuruluna basvuracaksin orda heyete girip yeni ehliyetine tertibat kodları yazacaklar bu raporla ehliyetini değiştirebilirsiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@gncali

Var olan ehliyetin 2 yıllıksa, süre sonunda ehliyetini devam ettirebilmek için emniyet'e bir rapor teslim etmen gerek. Bunu yapmazsan ehliyetin yok sayılır ve hukuken mağduriyet yaşarsın. aile hekimi ve sonra da uzman hekim imzalı bir rapor almalısın. (il sağlık komisyonuna gitmen gerektiğini sanmıyorum. Orası aracın donanımına dair değerlendirme yapar. Oysa sende buna gerek yok sanırım. Sen zaten özel donanımla araç kullanıyorsun.)

Ne dersiniz arkadaşlar?

Üye
    CELALBAYRAKTAR Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba il sağlık kuruluna ehliyeti değiştiren herkes gidecek çünkü tertibat kodlarını onlar yazıyor ordan aldığım raporlada emniyette ehliyetin arkasına yazılıyor.