Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    feti papağan Avatarı

Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    monuküler sürücü ehliyelir miyim yada tim var ruhsat da hususi kamyonet geçiyor doblo yürü aracı kullanabikullanmak içi ne yapmalıyım işim gereyi kullanmam lazım sadece hususi otomobil mi kullanmam gerekir

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bildiğim ticari araç kullanamaz yani ticari taksi ve dolmuş ambulans gibi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

sürücü yönetmeliği'nde sınırlama şu şekilde:

ç) Monoküler kişiler;
    1) Birinci grup sürücü belgesi sınıflarından alabilir.
    2) Ambulans, resmi veya ticari araç kullanamaz.
    3) Kendileri açısından konulan kurallara uyup uymadıklarının denetlenebilmesi için sürücü belgelerine monoküler kodu yazılır.
    4) Kullanacakları araçların içinde, sağında ve solunda olmak üzere en az 3 adet ayna bulunması zorunludur.
    5) Sürücü belgesi aldıktan sonra her yıl bir göz tabibinden sağlık raporu almaları zorunludur.
    6) Kullanacakları araçların azami hız sınırları; yerleşim yeri içinde 50, yerleşim yeri dışında 18/7/1997 tarihli ve 23053 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 100 üncü maddesinde belirtilen hız sınırlarından 10 km daha az olmalıdır.

Üye
    spring Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    14:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence de olmaması lazım ama ruhsatta kullanım amacı olarak yük nakli hususi yazdığı için sorun olmaz . Tabi bazı polisler sorun cikartmasalar çünkü ben gece kullaniyordum aracı polis durdurdu dedi aracı bagllıyacam gece araç kullanamazsin . Dedim yargıtay dan karar var dedi belki eski karardır bu kabul etmem . Dedim cezami yazın bari aracı baglamayin ceza iptalini isterim ve alanda var deyince .başka bir trafik polisine sordu dedi tmm git ama bi daha kullanma dedim tmm tabi dinlemedim halende kullanıyorum. Çünkü yasal hak verilmiş ve gece kullanımımda sorun yaşamıyorum.