Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gazii_42 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,ben sağ kolum dirseküstü ampüte protez kullanıyorum ÖTV indirimli araç almayı düşünüyorum, otomatik vites almayı düşünüyorum,ama bu otomatik vitese özel tertibat yaptırıp yükseltsek ötv den yaralanabilirmiyim,rapora da özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanabilir raporu alsam olurmu?örnek resim yükledim
    images?q=tbn:ANd9GcTmxAZDFYNnfn9ZJdVEtaj DFOJGYN5de6sQJrjhM8kCKAoETJ7 - Sağ kol dirsek üstü ampute. Vites kolu yükselterek ÖTV'siz araç alımı..?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

@Gazii_42

Evet, alabilirsin Yiğit.

Raporunda "vites kolu yükseltilmiş özel donanımlı araç kullanır" yazması daha iyi olur. Sadece "özel donanım" dediğinde, olmaz ama, bi işgüzar memura denk gelirsen sıkıntı olabilir.

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Gazii_42
    senin zaten sağ kolun yokmuş. vites kolunu yükseltsen ne farkedecek ki. vitesi değiştiremezsin protez kolla. çünkü yanındaki düğmeye basıp hareket ettirmek gerek. o iş de protez için çok fonksiyonel kaçar

yeni çıkan ötv muafiyet kanununda zaten şu yazıyor. "Herhangi bir özel tertibat olmaksızın manuel vitesli araç kullanamayacak olan engelliler için otomatik vites araç özel donanımlı sayılır" diyor. senin yaptıracağın özel donanım sağdaki kulları sola aldırmak silecek kolu vs.

raporuna şunu yazdırdı mı iş tamam "sağ el fonksiyonları sol tarafa aktarılmış özel tertibatlı araç kullanır"

Üye
    Gazii_42 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru söylüyorsunuz Bülent bey bazı memurlar baya bi uğraştırıyormuş bunu öğrendim,bende işimi sağlama alayım diye böyle bi konu açmak gereksinimi duydum,fatih kardeşim sanada teşekkür ederim bu şekilde kabul ederlermi senin söylediğin gibi tertibatı yaptırırsak,emniyette sıkıntı olmaz değilmi?

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özellikle yurt içi alımlarda maliye işi sıkı tutuyor.Yurt dışı alımlarda gümrük çok daha insaflı.