Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Webthese Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba,

2007 de evde bakım maaşı için (%70), 2012 de araç alımında ötv indiriminden yararlanmak için (%92) ve en sonda bir kaç ay önce ehliyet (%40) almak için rapor başvurusunda bulundum ve belirttiğim yıllar ve oranlarda raporları aldım. Babam benim üstüme ötv siz araç almayı düşünüyor ve benimde ehliyetim var tertibatlı olarak kullanmam için.

Şimdi aklıma takılan bir kaç soru var;

1-) Farklı oranlarda alınan raporlarım sorun teşkil eder mi?
    2-) Arabayı nasıl almamız gerekiyor?
    3-) Aldığımızda tertibatı ekletip bende kullanabilir miyim? (%92 oranında raporum sorun oluşturur mu benimde kullanmam için?)

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    ragıp dağtekin Avatarı

Gerçek Adı
    ragıp dağtekin
    Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    07:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en son alınan rapor geçerli olur
    h sınıfı ehliyet ile araç aldığında aracı sadece sen kullanabilirsin donanımı sana özel çünkü
    %90 ötv indirimi için aldığında da sen hariç 1. derece yakınların kullanabilir arabayı
    bu gün için raporların otokontrol işlemi zor olduğundan gittiğin yere kadar gider ama farkettiklerinde ne olur bilmem.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@Webthese

Ragıp arkadaşın yazdığının altını çizmiş olayım: Şu anda %92 oranlı raporu kullanarak araç alamazsınız. Aksi durum olur ve tespit edilirse çok ağır cezası olur.

Tertibatlı araş alıp ailenizin kullanması mümkündür: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...amlanacak.html

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Webthese
    merak ettim, rahatsızlığınız nedir, %70, %92 ve % 40 bu kadar nasıl değişebildi bu oranlar,

Üye
    Webthese Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Tam olarak verilen cevapları anlayamadım affola :/

Birinci olarak ötv indiriminden yararlanmam için illa raporumun %90 ve üzeri olması gerekmiyor mu ?
    Ehliyet için almış olduğum %40 yada öncesinde almış olduğum %70 oran rapor ile gidip ötv indirimli araç alabilir miyim ?

Sipina Bifida hastasıyım.İlk raporumu evde bakım parası için almıştım. Sonrasında da ötv indirimli araç almak için %90 ve üzeri bi raporun olması gerekiyor diye bişey duymuştu bizimkiler o sıra okul okuduğumdan araç da olmadığından çok zor şartlar arasında okula gidip geliyordum. Doktor abilerden rica ile durumu anlatarak yardımcı olmalarını istedik. Ondan dolayı böyle yüksek oran verdiler. Sonrasında ise bu sene baktım ki araba sürebilirim ve ehliyet içinde tekrardan rapor almam gerekiyor. Hastaneye gittim bu oranda rapor verdiler. Asil durumumu anlatan tam oranıyla %70 orana sahip olan raporum.

Bu suça girmeden yada bilmeden girdiğimden dolayı ne yapmam gerekiyor acaba şuan içimde bir korku oluştu durduk yere cahilliğimizden ceza yemek istemiyorum

Üye
    MeçhulAdam Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ABD - Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bazı doktorlar iyi oluyor.Ben o kadar rica da bulundum yardımcı olmadılar. Ama bu rapor oranları da anlamıyorum.Bir doktora gidiyorsun atıyorum ilkinde %70 diyor.Bir kaç yıl sonra başka doktora ya da aynı doktora neyse gidiyorsun bu sefer atıyorum %40 veriyorlar.Bazen bunu düşürebilir misiniz ya da yüksek yazabilir misiniz diye rica ediyorsunuz babayiğit birisiyse ricanızı kırmıyor elinden gelebildiğini veriyor.Bazısı ise direk tersliyor.Her sistem farklı ve saçma olduğu gibi sağlık sisteminin de saçma ve farklı olduğuna şaşırmamak gerek.Geçmiş olsun diliyorum.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olayın kısa özeti şu yasa diyorki son alınmış olan rapor alınmış olan raporları geçersiz kılar çünkü raporların kapsamı farklı olsada özür oranı belirlenirken uyulması gereken kitap sabittir

Üye
    ragıp dağtekin Avatarı

Gerçek Adı
    ragıp dağtekin
    Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    07:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu an için senin sorumluluğun en son aldığın rapor ile neleri hak ediyorsan onlardan yararlanabilirsin öncekileri unut
    en son aldığın rapordan sonra önceki aldığın raporlarla farklı işlemler için kullanırsan kendini zor duruma düşürmüş olursun

Üye
    Webthese Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Şuan için sadece %70 oranlık olan raporumu bütün işlerimde kullansam daha sonra çıkarmış olduğum raporları bir daha kullanmamak kaydıyla dursa sorun olur mu acaba ? ( %40 oranındaki raporumla ehliyetimi yeni aldım)

Ayrıca ehliyet için almış olduğum raporum da H sınıf ehliyet alabilir. Tertibatlı araç kullanabilir. İbaresi yazıyor ama tertibatın ne olduğu yazmıyor. bu sorun oluşturur mu acaba ehliyeti de aldım emniyet bir şey demedi.Bu da ehliyetin resmi Vvl4bV - %92 oranlı raporum vardı. Yakın zamanda %40 rapor aldım. Araç alımında hangisi..?
    Konu Webthese tarafından değiştirilmiştir (29.12-2015 Saat 20:12 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@Webthese

Spina Bifida nedniyle özel donanımlı araç kullanım raporunuz ve ehliyetiniz varsa zaten rapor oranının bir önemi yok.

Ehliyette donanıma dair detay olmaması aslında doğru değil. Bir ibare olması çok daha iyi olurdu. Raporda bir detay olsa onu emniyet'e götürüp dosyanıza işletebilirsiniz.

Üye
    3806inc Avatarı

Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yaw hakkaten %92 lık bir sorun nasıl oldu da %52 lık bir düzelme olup %40 oldu.enteresan çok sukret bence.iyilesmissin sen ya.ama sordugun sorularada cvp olarak.suanki geçerli oranın %40 senin öncekiler iptal.heyet sana sen iyilesmissin demis.bu şekilde araç alamazsınız. H için basvurmussun onu alırsın.ama bence aracı ailen kullanacaksa sen hiç ehliyet alma git direk vergi indirimi için maliyeye basvur zaten onlar seni heyete gönderir.orda %40 ve üstü çıkarsa vergi indirimin olur ve sıfır araçlarda indirim alırsın.KDV ÖTV gibi.sen kullanmayacaksan bence bu daha mantıklı.ama keşke %92 lık rapora hiç ellemeseydin ama daha iyisi iyilesmissin ) saygilar

Haa rica olayı var : )) cakaaalll