TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    18

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kardeş bende aile hekimiyim bizim görevimiz herhangi bir sağlık sorunu olmayanlara ehliyet raporu düzenlemek..bunun tek istisnası var kişi gözlük veya lens kullanıyorsa bunu yazıp sürücü olabilir raporu veriyoruz..

diyelim ki birinin işitme kaybı var ve cihaz kullanıyor biz bunu yazıp sürücü olur diyemiyoruz bunu kbb doktoru değerlendiriyor cihazı uygun mu cihazla duyabiliyor mu falan filan..kişide herhangi bir hastalık yada engelli durumu tespit etmişsek ilgili branşa gönderme sorumluluğumuz var

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Aile hekimi verdi ise neolcak hocam buradaki amaç kişinin engelli olup olmaması değil sürücülügeengel durumu olup olmaması degilmi hocam alınan kıstas sürücülüge engel durumu

Degilmi sizin baktığınız sonuç olarak bu engelli raporu değil sürücü olur raporu sürüücülüge engel durumunypksa

Eski yönetmelikte engelli kişilere veremiyordunuz ama artık engelli ehliyet ayrımı kalktı kişinin durumu sürüüclügeengel hali yoksa verebilmelisiniz sürüüclügeengel durumuna göre bölümlere sevk etmiyormusunuz

Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    18

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    şimdi ben haddimi aşıp bir rapor verdi isem bu rapor geçerli olacak diye bir mecburiyet yok..dediğim gibi kural bu gözlük veya lens kullanımı hariç özel bir durum var ise uzman hekimden almak gerekiyor daha doğrusu aile hekiminin ilgili uzman hekime sevk etmesi gerekiyor..diyelim ki ben seni ortopediye sevk etti isem diğer bölümler için sağlam olduğunu ama ortopedi için uzman hekimin görüş yazması gerektiğini istemiş oluyorum..uzman hekimde engelini belirtip sürücü olabilir derse engelli sınıfı ehliyet alabiliyorsun..engelin yoksa da normal ehliyet alırsın

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Bimere bu konuyu sordumda üstdeki cvbı yönetmelik hükümleri kapsamında almış olduğunuz rapor ile yenileme işlemini gerçekleştirebilrsiniz sizin verdiğiniz raporda yönetmelik hükümleri kapsamında degilmihocam

Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    18

Yönetmelik bu şekilde herhangi bir sıkıntı yoksa aile hekimi sürücü olur raporu verebilir..ama engelli sınıfı ehliyeti verme yetkimiz yok..kısacası sağlam olana veririz diğer türlü uzman hekimin görevi

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli ehliyeti vermiyor dumuz zaten hocam sürücü olur yada olmazraporu sürücülügeengel durumu varise belirli şartlarla sürebileceğine kararverdiginizkişyi uzmana gönderiyorsunuz buradaki durum kişinin engelli olup olmaması değil sürücülüge engel durumu var iseuzman tertibat gerekiyor isede il sağlık

Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    18

Başımdan geçen birşeyi anlatayım sana..bir genç geldi ehliyet raporu için hiçbir sıkıntısı yoktu verdim..ertesi gün tekrar geldi hocam kabul etmediler diye..niye dedim..ben eskiden gözlük kullanıyordum ama ameliyat oldum gözlük artık kullanmıyorum..

Peki dedim ne yapacaz göz doktoruna gitmem ve gözlüksüz sürücü olabilir yazması gerekiyormuş dedi..bence de doğrusu bu deyip gönderdim..gözleri sağlam görüyor bir sıkıntı yok ama eski kayıtlarında gözlüklü olduğu için şimdi onun gözlük kullanmadan sürücü olabilir demeyi bir uzmana bırakıyor sistem..bence yanlış bir uygulama değil bu..belki biraz yoruluyoruz ama önemli olan doğru olanın ortaya çıkması.. herkesin görevi farklı uzmanın yapacağı bir işi ben yaparsam olmaz..

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam amaç şu degilmi burda önemli olan kişinin güncel son hali sıfırdan ilk defa ehliyet alıyormuş gibi rapor Emniyetde bunun farkındadır yeni gelen birrapor eskiyi çürütür 15sene önce öyledi die şimdide öyle olamaz kişi sıkıntı burdan kaynaklı

Kişi saglamdır e sınıfı vardır ama şuan engelli ise ya sen illa e alcaksın diyemeyiz yada gözlükleri vardır ama şuan düzelme olmuştur güncel raporda ona gerek yoktur şuan yeni raporda ne yazıyorsa onu geçersin sisteme

Emniyet ısrarla kabul etmiyor raporu yeniden rapor al illa uzman hekim imzası olsun diyip duruyor

Moralim sıfırlandı

Üye
    brn2191 Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    28.11-2021
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    46

Hayir aile hekimi h sınıfı (engelli sağlık raporu)raporu veremez

Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    18

Kişi önceden gözlük kullanıyormuş ve ehliyeti gözlüklü diye almış..şimdi ise gözlüklü değil ameliyat olmuş..emniyet diyor ki buna aile hekimi karar veremez bu kişi gerçekten ameliyat oldu mu şu an gözlük kullanmadan sürücü olabilir mi..bunda bir yanlışlık yok..yeni raporun eski raporu çürütmesi için yine uzmana gerek var..bir aile hekimi nasıl anlasın kişi gözlerinden ameliyat olmuş mu..Tamam şu an görüyor ama bilemez ki ameliyat olup olmadığını..o yüzden en doğrusunu yapmak lazım yorucu da olsa

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abide olabileceğini söylemişti ama olmuyor

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi emniyet ısrarla uzman hekim imzası istiyor kabul etmiyor napcam şaştım kaldım yoruldum @OturanBoğa abi lütfen bir akıl ver

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Kafayı yiyecemya nasıl olcak bu çözemedim girdi valla yoruldum beZdim Bülent abi nie kabul olmuyor nie ya

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    30.11-2019
    Saat
    20:36
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ehliyetimi yeni aldım prosüduru anlatayim ilk emniyete gidiyursun h sınifi olan engeli ehliytimi değiştirecem veya yeniden alacak olan engeli ehliyeti başvuru yapacan emniyet sana iki evrak veriyur bir tanesi kodlamalarin yazildıği bir taneside aile hekimliğinde doldurup iki kağit veriyur aile hekimliği sadece seni sevk eder bir araştirma hastanesine orda 300 lira para yatiran aile hekimin yazdıği tum dr lari geziyun hastanede raporunu alıp il sağlık kuruluna veriyursun o ilin yoğunluğuna göre sana gün veriyurlar bir gun onceden haber veriyurlar o gun kurula giriyursun kurulda makina muhendisleride var ve orda raporunu aliyursun emniyete gidip ehliyetini alabilirsin yani kesinlikle engeli ehliyeti aile hekimi veremez ve aile hekiminin sevkide olmasa olmaz

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent abi nediyecek acaba bu duruma neden olmuyor onun görüşleri merak ediyorum

Sayfa 12 / 19 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon

Başlığın Etiketleri