Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Abdullahbostan Avatarı

Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Merhaba,
    Her iki alt ekstremitede polio var. (%40) Sağlık Kurulu raporumda ; her hangi bir bacak belirtilmemekte %40 polio hafif orta yürüme bozuklugu yazıyor. Ve otomatik vitesli araç kullanabilir, H sınıfı ehliyet alabilir ibareleri mevcut. H sınıfı ehliyetim var (Otomatik vitesli araç ibareli).
    Tüm bunların ışıgında 6 aydır otomatik vitesli araç alamıyorum!! söyledikleri hep aynı "raporda sadece sol bacak yazacak"
    "her ikisi yazarsa tertibatlı alabilirsin".
    hastaneye gittiğimde "özel terdibatlı arac için bana rapor veremeyeceklerini bana otomatik vitesli aracın yeterli oldugunu söylüyorlar.
    Yardım edebilecek, bilgisi olan kimse var mı?
    apobostan@hotmail.com mail

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Abdullahbostan Mevzuat aynen bahsettiğiniz gibidir ve bundan kaçınma yolunuz yoktur, ilgili hastane vermiyor diye başka hiç bir hastane vermeyecek diye bir kaide yok. Engelli sağlık kurulu vermeye yetkili başka hastane den rapor edinmeyi deneyebilirsiniz

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen, Raporda Tanı Kısmında "Sol Alt ekstremite'de polio"

Açıklama Kısmında ise; "H Sınıfı Sürücü Olur, Salt Otomatik Vites Araç Kullanır." İbareleri olması gerekli, diğer türlü sadece tertibatlı araç alabilirsin, kaçışın yok maalesef.

Üye
    Abdullahbostan Avatarı

Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar cevaplar icin tesekkurler. Ama merak ettigim sol da agir sagda hafif poliosu olanlar otomatik vitesli arac kullanabilir ibareli rapor ve yine otomatik vitesli arac ibareli h sinifi ehliyet ile bu haktan yararlanamiyor mu? Buraya raporu yukleyecektim basaramadim . Yardimci olabilecek arkadasa mail ile raporu gonderebilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Abdullahbostan

ki, artık her şey değişti. Artık H sınıfı diye bir şey kalmadı. Herkese B verilecek. Ve kişinin hangi donanımla araç kullanacağına doktorlar değil il sağlık müdürlüğünde kurulacak komisyonlar karar verecek.
    Bir ay kadar beklemenizi ve sonra yeniden rapor için bir hastaneye başvurmanızı öneririim