Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eku25 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2016
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaslar,
    ben forum a yenı uye oldugum ıcın kuralları ve ne yapmam gerektıgını tam olarak bılmıyorum, konuyu yanlıs yere acmıs olabılırım kusura bakmayınız lutfen.

amcam böbrek hastası ve %90 engelli raporu var, 2010 senesinde 1,6 motorlu bir hyundai marka arac almıstık. Şimdi 5 sene suresı doldu ve yenı bır arac alımı yapmak ıstıyorum.

ogrenmek ıstedıgım su almak istedigimiz arac 1,599cc ve elektrikli bir arac yanı hem elektrıklı hem benzınlı bır motoru var. aracın markası ıse bmw.

bu tur bır arac alımında otv muhafıyetınden yararlanmamızda bır sıkıntı olurmu acaba ? veya ne yapmamız gerekır.

bir sıkıntı olmaz ıse bu aracı kendımız yurt dısından da ıthal edebılırmıyız.

sımdıden cok tesekkurler ıyı gunler.

Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

söz konusu olan araç bmw i3 olarak geçen modelse bu modelde ötv oranı % 15 olduğundan diğerleri gibi fazla bir avantajın olmuyor ama bu modelde de yakıt konusunda kazançlı çıkarsın karar senin

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@diyarbakırlı i3 %100 elektrikli bir model sanırım arkadaşımız başka bir araçtan bahsediyor, @eku25 1.6 kadar olan her aracı alabilirsiniz

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

hyundaiyi satıp 800 binlik arac alma düşüncen varsa forum yerine danışacağın baya danışmanın vardır, yoksa da rüya analizi yeri değil bura

Üye
    ozkancan Avatarı

Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    İskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, sizden yardım isteyen arkadaşımıza yardım dışında herşeyi yazmışsınız.. Adam bir soru sormuş, biliyorsanız bildiğiniz kadarıyla yardımcı olun ( yardımcı olmak isterseniz tabi ) yok yardımcı olmak istemiyorsanız da, bırakın adam ister 800bin liralık alır, ister uzay mekiği alır kime ne...

Burası bildiklerimizi birbirimizle paylaşma platformu, kimin neyi alıp, ne rüya görüp görmediği hiçbirimizi ilgilendirmez.

Senin soruna gelince eku25 arkadaşım, mantıken bir sorun olmaması lazım. en güzeli bulunduğun ilçedeki bayiye ya da vergi dairesine telefon aç, öğren.

Alacağın araç şimdiden hayırlı olsun.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu tarz araçlarda elektrikli olması bir şey ifade etmiyor eğer üzerinde fosil yakıt motoruda var ise onunda Ötv'si devreye giriyor haliyle yasal sınır 1.6 geçmiyor ise ötv muafiyeti hakkınız geçerli

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

herseyden anlayanlar kendileri çok yanıt vermiş gibi burda da kime nasıl yardım edileceğini öğretmişler,
    fikrim geldi ne yazayım diye başlık açıp insanları ugrastırmanın da, başlık kirliliğinin de pek bi alemi yok,yasası yönetmeliği belli, yuzlerce kez zaten yazıldı
    10 bin liralık aracı satıp da 700 binlik arac alacaklar kendileri arastırmak istemiyorsa eger ciddilerse bu yönetmelikler konusunda yardımcı olacak forum köşelerinden öte bir suru danışmanından, yardımcısına, avukatına adam çıkar. onlar bu adamları vasıtasıyla foruma yardımcı olsa daha doğru, ciddi değillerse de burada fikrim geldi deyip yuzlerce kez yazılan şeyi yazmanın alemi yok

Üye
    eku25 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oncelikle aracin modelini belli etmek istememistim bu tarz degisik cevaplar gelmesin diye ama farketmiyor yine herkes yazip cizmis . Neyse onemli degil herkese bir tesekkuru borc bilirim.

Tesekkurumun arkasindanda isi olmayan insanlar yine bos bos konusmuslar gulup geciyorum, ister hyundai satip ferrari binerim istersem foruma yazar yardim isterim yada danismanlara sorarim bu kimseyi ilgilendirmez bos beles arkadaslarim

Iyi niyetle danismanlara danis diyen arkadaslarim evet dogru solemissiniz fakat gercekten bu konuyu tamamen hangi birim ilgileniyor nereye basvurmam gerekiyor bilmiyorum acikcasi.

Araca gelirsek eger aracin marka ve modeli bmw i8 dir.
    Aracin kendisi hem 1.6 motora sahiptir hemde elektriklidir ikisi biraradir yani.

Konuyu bilen guzel arkadaslarimiz yardimci olurlarsa sevinirim. Danisman tanidigi olan varsa onlada irtibata gecebilirim.

Simdiden tesekkurler

@ozkancan
    Cok tesekkur ederim arkadasim.

@oabey
    Hyundaiye biniyorduk hazine bulduk hicbirseyden haberimiz yok i8 alacaz insallah, forum koselerinde surunuyoruz arkadasim bilgi almak icin cunki hicbiseyden anlamiyoruz nasil yettimi ahah Allah yardimcin olsun be dostum

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

konuyu bilen güzel arkadaşlar yardımcı olsun da, 700 binlik aracı nasıl alacağını bilemeyenlere forum köşelierinde arayanlara yardımcı olurlarken şunu da bilsinler ki,
    otomobil teknolojisinde downsizing olayı var, yani eskiden 1.6 ya halk arabaları çıkartılırken şimdi 1.6 ya süper lüks araçlar da çıkmaya başladı
    tabi kafasına esip de aha bide forumda konu açanlara ancak üstünü ört diyebilirim, ya da belki galerisi bilmemnesi, bu olayı sömürmeye çalışabilecek çok da çıkabilir, 100 150binlik araçta bile uğrasmaya değmeyecek işler 700 binlik oldu mu vekalet vb dahil uğraşırlar, ama şunu söyliyeyim ki bunlar buna ugrastıkça ve burada çok basan kafasıyla yardım böle edilir deyip afferin alanlar oldukça engellinin elindeki 1.6 hak da gider, maliye uyanık kurumdur, ya 1.2 1.0 olur ya da sömürüldükçe kalkar
    ben de el arabasını satıp ferrari almaya gidiyorum zaten

Üye
    eku25 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @oabey

Arkadasim cok iyi dusunmussun guzel dusunmussun tebrik ediyorum seni, dusuncen guzel fakat uslubun yanlis oldugu icin yanlis anlasildin. En bastan bole dusundugunu soleseydin bole yada hyundai satip 700 binlik aracmi alicaksin diye
    Bir tepki almazdin.