TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yalova1978 Avatarı

Gerçek Adı
    ali ihsan doğan
    Son Giriş
    30.01-2020
    Saat
    19:30
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İsmail bey merhaba,
    Yardımcı olabilirseniz minnettar olacağım bir sorum olacak.Aslında açıklamışsınız ama kafamda netleştirmek için dile getireceğim.
    Aynı evde anne,baba ve engelli 18 yaşını geçmiş abim ile yaşıyoruz. Abim üzerinden ötv siz 2. aracımızı aldık ve kullanıyoruz. 5. senesi dolacak.Bu alım satım işlemlerini önceden vasisi olan ben takip ettim. Fakat malum Sulh Hukuk mahkemesi üzerinden alırken satarken izin işlemleri,eksper belirlenmesi, satarken ek karar, yok 2 adet daha teklif verecek kişi bulma,adliyede bunları bir arada buluşturma vs. işlemler zinciri uzun süren ve yorucu süreçler. Daha kötüsü, aracı alırken vasisi olduğum abim doğal olarak araç alım ücretini karşılayamayacağından, benim temin ettiğim ücret ile aldığımız aracın ödemesini alıcının ,engelli adına açılan banka hesabına yatırması ve mahkeme kararı olmadan sarf edilememesi ve yine mahkeme kararı olmadan yeni araç alırken kullanılamaması gibi olumsuzlukları nasıl aşabiliriz.

Acaba, benim vasi tayin sürem de şu an dolmuş iken, sizin bahsettiğinize göre, babam AİLE MAHKEMESİNE dilekçe verip velayet için talepte bulunsa, aracı satarken , satış ücretini alırken ve yeni araç alımında veya parayı farklı amaçlarda sarf edebilmek için SULH HUKUK MAHKEME prosedürlerine gerek kalmadan işlemlerimizi yürütebilirmiyiz. Konuyla ilgili tecrube yaşamış başka arkadaşlar varsa ve yönlendirebilirlerse şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    Hss51 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2021
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aile mahkemesine araç satışı için verdiğiniz dilekçe örneğini paylaşabilirmisiniz

Üye
    exisexen Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan UNUTUR
    Son Giriş
    05.07-2021
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    Forumda geçen tüm yazıları okudum fakat cevaplar eski tarihlere ait ve güncel durumda değişme var mı bilgi bulamadım.
    2016 yılında, %95 engel raporuyla alınan vesayet kararıyla ÖTV indirimli araç almak istedik ama noter bizden ek karar istedi.
    Ek karar için gerekli başvuruyu Sulh Hukuk Mahkemesine yaptık. Mahkeme, talebi Aile Hukuk Mahkemesine göndereceğini, kararın orasının vereceğini söyledi. Süreç uzun sürer dedi. Doğrudan biz AHM'ye başvuru yapsaydık veya hala yapabilirsek bu süreç kısalır mı veya mevcut haliyle ne kadar sürer bilginiz var mı?

Üye
    exisexen Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan UNUTUR
    Son Giriş
    05.07-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

20.05.2021'de ek karar için Sulh Mahkemesine verdiğimiz dilekçeye karar çıktı. Görevsizlik gerekçesiyle Aile Mahkmesine sevk edildi. Karar oradan çıkacak. Beklemedeyiz. Güncelleme oldukça yazarım.

Üye
    la1end Avatarı

Son Giriş
    16.07-2021
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bizim durum biraz karışık anneme %90 engelli raporu aldik bayiye araç alımı için başvurduk ama annem adina eski bir aracımiz var bayii o araci sat yoksa vergi dairesi ÖTV muafiyetli araç vermeyebilir riske atma dedi ama aksilik araci satamadik sebebi annemin zihinsel engeli yok raporda da ibare yok ama konuşma güçlüğü çekiyor söylediği tam anlaşılmıyor derken noter vasi isterim dedi bu durumda araci direk almak için gitsek yine alamazmişiz bunuda öğrenmiş olduk vasisi abim oda il dışında ordan vasilik 2 yılda bir bittikçe uzatma istiyor hemen veriyorlar

şimdi vasi tek başına yetmiyor ek karar olacak dediler ordan başvursa sıkıntı olur mu ben burdan dilekçe göndersem vasi başka ilde araci kendine alıyor diye vermeyebilir mi dedi ama vasiligi nasil yeniliyor orasida muamma nasil yapalım dilekceyi ordan versin mi? vasiligi sen al dedi dilekçe verecem vasi il dışında olduğu için gorevi ben üstlenmek istiyorum gibi ama kaç gün sürer bilemedim iş uzamasin dedik ne yapmam lazım

bu arada eski araci vergi dairesine sordum öyle bişey yok verir araç dedi ama hakim zaten bir araciniz varmış diye izin vermeyebilir mi o önemli diğer araci görür mü? öncelikle araç alimi için dilekçe yazacaz sonra hâkim evrak ister onlari getirirsin demişler evrak olarak fatura isterse ortada araç yok neyin faturasını verecem çünki kapora verdik 1 haftalığına tutariz dediler şimdiye satmışlardir fatura aldik diyelim geciktik araç satildi başkasını alacaz belki başka paket yada renk olacak ek karar cikarsa başka paket yada renk alırsak bu araç tutmuyor diye noter veya dairelerde sıkıntı yaşar miyiz dilekçeyi şehir dışından verince fatura veya hangi evraklari isterse burdan faksla göndersek olurmu yada burdaki mahkemeye ben versem vasi değilsin mi derler yardimci olun lütfen

Üye
    exisexen Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan UNUTUR
    Son Giriş
    05.07-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ek karar için Asliye Hukuk Mahkemesi duruşma günü verdi (21.09.2021) Neden böyle bir yola girdiler neden süreç bu kadar uzadı anlamadım. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Üye
    hakanerhal Avatarı

Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aile mahkemesinde ne kadar sürdü karar çıkması

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri