Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SALİH VARLI Avatarı

Gerçek Adı
    SALİH
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    01:45
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşım benimde araç alımında böyle bir olay başıma geldi.vergi dairesi%1 dahi olsa rakamla oran yazılması gerekli diye kabul etmedi. ve rapor aldığım hastaneden ornımıyazılması diye dilkçe verdim hemen düzelttiler.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Mr.No Evet şimdi baktım bu rahatsızlığa nasıl böyle bir rapor düzenlediler şaşkınım özür oranı yazılsa bile sizin ÖTV MUAFİYETİ HAKKINIZ YOKTUR.

Üye
    Revulation Avatarı

Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    Muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hastalık sadece göz kapağında olan bi hastalık değildir benim vücuduma yayılmış bi hastalıktır bilip bilmeden Hakkı'nız vardır yoktur diye konuşmayın herkesin derdi farklı rahatsızlıkları ayrı evet beni özellikle sana musallat olmam için gönderdiler

MR.no kardeşim explanasın dediğini yaptım 2 vergi dairesi kabul etmez ilken bir vergi dairesi raporumu kabul etti saçma olan bu

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Revulation Kaç yıllık üyeyim sizin gibi çeşit hiç görmedim . Foruma bilgi almak için gelip herkese bilmişlik taslamak çok nadir oluyor . Neyse konumuza dönelim sizin ÖTV MUAFİYETİ HAKKINIZ YOKTUR" dedim ve hala bu dediğimin arkasındayım Maliye eşiğini geçmiş olmanız hiç birşeyin bittiği anlamını taşımaz şimdi sırada trafik bölümü var ki kesinlikle aracın bütün parasını ödemeyin ortada kalırsınız. Trafik ehliyet ve rapor uyumluluğuna bakıp araca tertibat isteyecek ama sizin raporunuzda ortopedik rahatsızlık görünmüyor eee ne olacak şimdi ? Makine mühendisler odası gerekli görmediği hiç bir tertibatıda onaylamaz ki kafaya göre birşey çizdirelim. Kısacası elinizdeki rapor hükümsüzdür es kaza o raporla araç alırsanız bankada hep bi 20-30 milyar nakit paranız dursun

Üye
    Revulation Avatarı

Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kimseye bilmişlik tasladığımız yok ama sizinde hastalığı hor görme hakkınız yoktur gelelim konumuza ben sadece Hakkı'm var mı yok mu diye bi araştırdıyım dedim TSK personeliyim benim bilgi kartımda sonradan özürlü diye geçip yardımcı sınıfa çekildim bu hastalık yüzünden bunun için sordum siz ve diğer arkadaşlarda yardımcı oldular şunuda bilmekte fayda var sizin gibi ( lafımı yanlış anlamayın ortamı alevlendirmek değil amacım ) düşünen memurlar bu raporu onaylamaz iken bir maliye müdürlüğü onayladı ne kadar onaylasada maddi durumum el vermediği için araba alamıyorum hastalığın geldiği evredede ( yaptığım bir kazadan ötürü ) emniyetim açısından araba kullanmaktan vazgeçtim ne kadar benim sorduğum bazı şeyler size SAÇMA gelsede verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Revulation bakın Beyfendi sizin hastalığınız ile dalga geçmek gibi bir durum yok böyle anlaşıldı ise özür dilerim elbetteki. Baştan beri özürüne ait bir değerlendirmede bulunmadım sadece ve sadece %0 olarak yazan duruma yorum yaptım. Yazılımsal bir hata kaynaklı %0 yazılmış olabilir dedim ama beni yanlış anladınız, biz birbirimizi desteklemez isek kimse yanımızda yer almaz. Sizin mevcut rapor ile araba alabilmeniz mümkün değildir çünkü ortopedik bir gözlemden bahsedilmemiş bu süreç içerisinde illaki bir yerde patlak verecek yine zararı size olacak kimse suç üstlenmeyecek. Özür dilemek bir küçüklük değildir eğer maksadımı aşan sizi üzecek bir yorum yaptıysam tekrardan özür dilerim

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötv indirimi özel tertibat olayı var. sizin için de özel tertibat durumu yok. o raporu hangi hekim neye dayanarak vrmiş bilmiyorum da. mesela engel durumuna göre otomatik vites, debrijay pedalını uzatma vs gibi şeyler özel tertibat oluyor. kas yorulması olan biri için böyle bişi mümkün değil. diyeceksin ki debriyaje basarken ayağım yoruluyor. Karşındaki de der o zaman frene basarken de ayağın yorulursa ne olacak. kaza mı yapcan? kaldı ki siz manuel araç da kullanabilirsiniz. ve kanunda açıkça yazılı

"Engellilik durumunun, ilk iktisabı yapılacak taşıtın hareket ettirici aksamında tadilat
    yaptırılmasını gerektirecek nitelikte olması gerektiği, örneğin, sağ veya sol el parmaklardan
    herhangi bir ya da birkaçının olmamasına rağmen vitesin değiştirilmesine engel, vites kolunda
    tadilat yaptırılmasını gerektirecek bir durumun bulunmaması halinde manuel veya otomatik vitesli
    taşıt alımında istisna uygulanmayacağı,"

kırmızı yere dikkat. bu yüzden ötv den muaf olamazsınız malesef

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Valla benim taktığım %0 oran... Maliyede biri kabul ederken diğeri etmez gibi durumlar çıkar. Gerekçe işgüzarlık deriz, ilgisizlik deriz, gözden kaçma deriz her şey olur. Sakatlığınızla barışık olmadığınız yada ne bileyim belki alışık olmadığını bir durum: O yüzden bize burada hiç kimseyle alay etmeyiz varsa kusurumuz veya sürcü lisan ettiysek özür dileriz, hakikaten sakatlığınızı tam bilmeden yorum yapmış oluyoruz.

Her sakatlığı olan H sınıfı ehliyet alabilir (alır demiyorum isteyen almayabilir) ama kesinlikle hepsi ÖTV.siz araç alamaz. yukarıda dediğim gibi bir iki memur olmaz der. diğeri olur derse ki başın çok ağrır.

3TN1TY kardeşimiz dediği bankada yüklüce para biriktirmeniz lazım. Nedeni Maliye hatanızı tespit ettiğinde faizi ile birlikte ÖTV geri isteyecek ki asıl sen o durumu düşün. Hata memurda olabilir ama Maliyeyi bağlamaz. Bu hatayı yapan çook arkadaşımız var bilesin...

O gün maliye aracınızı yediemin otoparkına çektiğinde sıkıntınız kat kat katlanır. Araç kurtarmak yetmiyor ara sicili temize çıkarmak la da uğraşırsınız.

Önemli olan sakatlığınızı tam bilmek... Bildiğimizde sana güzel ve doyurucu cevaplar verebiliriz Sakatlığınızla alay etmek gibi huyumuz yok ki bizler sakatız zaten..

Konuyu kapatalım: Sakatlığınızı tam bilirsek ki ben değil tüm site size yardıma seferber olur...

Üye
    Revulation Avatarı

Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim öncelikle benim de yanlışım olduysa sizlerden özür dilerim kusura bakmayın tekrardan yanlış bir kelime kullandıysam, araba konusuna gelincede her şey uygun olsa dahi bi önceki yorumda bahsettiğim nedenlerle arabadan vazgeçmiş durumdayım zaten sizde Hakkı'nız yoktur diyorsunuz , hepinize yardımcı olduğunuz için teşekkür eder iyi günler dilerim

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Revulation Araç alma hakkınız elinizdeki rapor ile mümkün değil diyoruz, Bahsettiğiniz gibi hastalığınızın ortopedik etkisi var ise bunu raporda kısıtarıyla yazdırabiliyorsanız genel geçer olarak değil detaylı bir şekilde olacak elbetteki araç alabilirsiniz ama hali hazırdaki raporunuz hükümsüzdür.

Üye
    Revulation Avatarı

Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Raporda ortopedi bölümüne işaret koyulmuş, MR. No hastalığımı sormuşsunuz ( benim hastalığımda motor nöronları durma gibi bişeyden bahsediliyor ve bunun için acil fren düğmesi yapılması gerekiyor denildi raporu veren doktor tarafından muayenede bu bahsedilen motor durmasında örneğin iki bacağımda kriz anı geldiğinde hissiz oluyor mesela ayaktaysam yere düşüyorum ve kaslar dinlenene kadar Ayağa kalkamıyorum ) Ege üni hastanesindeki doktorumla görüştüm o beni ikna etti zaten kriz anında araba içerisinde olduğunda arabayı durdurma imkanın yok ben tavsiye etmiyorum araba kullanmanı dedi bu nedenden ötürü vazgeçtim he uğraşılsa alınabilir araç ama dediğim gibi zaten bi kaza yaptım normal aracımla hem bu hemde hastalığım ilerliyor durmadan yani araba almaktan komple vazgeçtim yardımcı olduğunuz için teşekkür eder bi yanlışımız olduysa tekrardan özür dilerim..iyi forumlar herkese

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12