Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kserhat34 Avatarı

Gerçek Adı
    Serhat
    Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler
    Ben işitme engelliyim sürücü kursundan B sınıfı ehliyet için tüm sınavları geçtim ve dosyayı emniyete götürdüm. Ehliyeti vermedi sağlık raporunu özelden almıştım kabul etmedi. Git devlet hastanesinden ehliyet raporu al dedi. Şimdi sorum şu;
    Heyet bana
    1)işitme cihazi ile B sınıfı ehliyet alabilir ve ticari araç kullanamaz raporu verebilir.
    2)H sınıfı ehliyet alabilir ve ticari araç kullanamaz raporu verebilir.
    Eğerki 2nci şıkkı uygun görürse heyet ben ne yapcam dosya B sınıfına göre ayarlandı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

@Kserhat34

Eğer işitme sınırı sürücü yönetmeliği'Nde belirtilene uygunsa, B sınıfı alma hakkı vardır. B sınıfı ile ticari olmamak koşuluyla araç kullanma yetkili verilebilir.

Ama aslında özel hastane raporları da geçerlidir. Bu konuda oradaki memur gereksiz bir dayatma yapmış. Ben olsam amirine çıkar ve durumu izah ederim.

Üye
    Kserhat34 Avatarı

Gerçek Adı
    Serhat
    Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende aynen özel hastane raporu kanunen geçerlidir dedim fakat verdiği cevapta KBB kaşesi ve imzası yok senin kulakların duymuyor olmalı dedi. Ve sağlık kurulu raporu getir dedi bende rapor 300tl veremem dedim. O zaman sağlık ocağı veya poliniklerden tek hekim yada 3 hekim raporu al dedi. Bende pazartesi randevu aldım sağlık ocağına beni KBB doktoruna sevk eder inşallah onay kağıdını aile hekimine veririm raporu alırım.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Bende H sınıfı ehliyete sahibim 2010 yılında aldım işitme engelinden dolayı. Ama inan b sınıfı ehliyet ile herhangi bir fark yok. Ticari olmamak koşulu ile her aracı sürebilirsin. Sadece sürdüğün aracın arka camında işitme engelli olduğunu belli eden sticker yaptırman gerek. Hepsi bu kadar. Bunu sorun etmenize bile gerek yok keyifli sürüşler

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Kserhat34 Bence Hastanede rapor ile uğraşmak yerine ilçe ilçe gezin illaki ehliyeti verecek memur bulursunuz. Nasıl olsa aynı il sınırları içerisinde bulunan her ilçe emniyetten ehliyet alabiliyorsunuz.

Üye
    Kserhat34 Avatarı

Gerçek Adı
    Serhat
    Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dosyayı aldı işleme soktu.Ehliyetin hazır dedi sen rapor getir al belgeni dedi. H sınıfı alır raporu getirirsem ne olacak dedim B sınıfı sertifikan yanar baştan kursa kayıt yaptırırsın dedi(sanmıyorum öyle olacağını çünkü b sınıfı sertifikayı h sınıfı sertifikaya sürücü kursunda sadece direksiyon sınavına girerek sahip olabilirim sanırım serfika yanma işi meb ile alakalı dimi) bende tek hekim raporu alana kadar beklerim nede olsa 1 ocaktan sonra h sınıfı raporu verilmeyecek. Kulaklarım allaha sukur odadan odaya duyuyor ancak anlamıyor sesi tiz sesleri duymuyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Kserhat34

Artık H sınıfı diye bir şey yok. Yeni sürücü yönetmeliği'Ne istinaden duyma kaybının düzeyine bağlı olarak B sınıfı sürücü belgesi verilecek (Madde 7).