Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    beyazıd Avatarı

Son Giriş
    24.05-2016
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Bende %52 ortopedik (sol bacakta) engelli raporumu dün aldım.

Herkese teşekkürler bazı kullanıcılar bir yakını veya başkası üzerinden araç alımındaki hususları gayet net adım adım neler yapılaması gerektiğini anlatmış fakat kimse kendi üzerinden araç alımını açıklamamış.

Şimdi ben raporumu aldım fakat daha önceden B sınıfı ehliyetim var tekrar H sınıfı ehliyet almam gerekir mi?
    Ben bir üniversitede akademik personel olarak çalışıyorum öğrendiğim kadarıyla aldığım raporun maaşlara da etkisi oluyormuş yani 100-150 TL maaş artıyormuş.

Bu konular hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler selamlar

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@beyazıd Sol ayaktan dolayı Ötv muafiyeti hakkınız var ama elinizdeki rapor ile bu hakkı edinemezsiniz . Engelli sağlık kuruluna girip Özrün sol ayaktan olduğu belirtilen "Sol ayak(özür detayı) H sınıfı ehliyet alabilir otomatik vitesli araç kullanabilir. Şeklinde bir rapor aldığınız taktirde ehliyetinizi h sınıfı yaparak muafiyet kazanabilirsiniz.

Vergi indirimi konusu benim bilgili olduğum bir alan değildir forumda ilgili bölüme ayrıca açarsanız arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Üye
    beyazıd Avatarı

Son Giriş
    24.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@3T3N1TY Merhaba, cevabın için teşekkürler ama raporumda "H sınıfı sürücü olur ve özel tertibat gerektirmeyen otomatik vites araç kullanması uygundur" ibaresi var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

@beyazıd

O raporunuzla H sınıfı ehliyet ve sonra da otomatik vitesli araç alabilirsinz.
    Bence 2016'yı bekleyin. O zaman H sınıfı ehliyet yerine B sınıfı verilecek. İki iş yapmamış olursunuz (ama o zaman da "bu rapor geçersiz, B sınıfına dair rapor almalısınız" derler mi diye tereddüt ettim şimdi!)
    Ehliyetinizi, raporunuzu ve paranızı cebinize koyup bayiye gidebilirsiniz...

Maaşa uygulanacak vergi indirimi: Sakatlık - Vergi İndirimi
    Defterdarlıktan vergi indirim hakkı elde ederseniz maaşınız 25 tl artar. Ama esas katkısı sakat statüsünde erken emekliliktir: Emeklilik

Üye
    beyazıd Avatarı

Son Giriş
    24.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa Cevap ve bilgilendirme için teşekkürler. 2016 da söylediğiniz gibi bir yasa çıkacağından haberim yoktu. Dediğiniz gibi acaba bu seferde rapor değiştirmeyi isterler mi? ikilemde kaldım. Neyse tekrar teşekkürler.