Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Stranger32 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2016
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar,

Bu foruma ilk mesajım, bilgi ve tecrübeleriyle yardımcı olan herkese ayrı bir teşekkür.

Sorum şu,

Her iki alt extremitede sorun yaşayıp da araba kullanmasını sadece sol ayağı etkileyen birisi için "sadece otomatik vites kullanır" raporu mu çıkar yoksa iki bacakta da sorun olması otomatik "özel tertibatla kullanabilir" raporunu mu çıkartır?

Heyetin kararıdır tabii ama kanun ve teknik açısından bilenlerin veya tecrübesi olanların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

@Stranger32

Sağ alt ekstremitedeki durumun araç kullanmaya dair sıkıntıya yol açmadığına karar verirse doktor ve buna uygun net bir rapor verirse, tabii ki olur. Burada belirleyici olan doktorun tutumu ve yazacağı rapordur.

Üye
    Stranger32 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

18 yildir ehliyet sahibiyim ve arac kullaniyorum. Heyetteki tum doktorlar otomatik vites olur tarzinda yorumlar yapmasina ragmen fizik tedavi doktoru tum doktorlari susturdu... ozel tertibatli arac kullanabilir raporu verilecek sanirim.

Fizik Tedavi doktorunun (bayandi) "hayatta trafikte senin karsinda durmak istemem" diyerek kendi aklinca kucuk gormesi veya kendi yetersizligini ego tatminiyle kapatmaya calismasi da enteresandi.

Ben de senin gibi yetersiz bir doktorun karsisinda durmak istemedim ama maalesef buradayim demek istedim ama diyemedim... hem diger doktorlara saygisizlik olurdu hem de disarida sira bekleyen onlarca insana...

Keske doktor olmak icin yuksek LYS-YGS puani kadar yuksek insani ozellikler de gerekseydi...

(Cogunlugu olusturan tum iyi yurekli doktorlarimizi tenzih ederim)

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@Stranger32
    Bazen insanın ah burada da bir beğen tuşu olsaydı dediği olur ya aynen onu dedim yazınızı okuyunca.
    Malesef böyle doktorcuklar var, her meslekte olduğu gibi...

Üye
    Stranger32 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tesekkurler,

Dogrudur pek cok insan var insani ozellikleri gelismemis ama doktorlarin boyle olmasi cok aci...

Engeli olup uzun yillar sonra bunu kabullenmis insanlar bu tarz doktorlari/kisileri gormezden gelebiliyor ama yasi daha genc, sorunlariyla daha yeni yeni yuzlesen insanlarin telafisi zor travmalar yasamasina sebep oluyorlar.

Eger daha yeni ehliyet alacak birisi olsaydim kendime guvenim yerle bir olurdu sanirim. Bunu en iyi doktor bilmezse, kim bilebilir?

Aslinda devletimizin bu ayibi kapatmasi lazim. Heyete girerken sanki bu devlet tarafindan verilen bir hak degil de doktorlar kendi ceplerinden hayirlarina sadaka veriyorlar hissi var (bazi doktorlarin tavri ve tarzi bu, genelleme yanlis olacaktir).

Kanunlarla, mevzuat degisiklikleriyle hem suistimaller onlenir hem de hak sahipleri psikolojik travmalardan gecmeden hakki olana sahip olur.

Insalllah birgun...