Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Konuyu nereye açacağımı bilemedim yeniyim zaten bir çok sorularım var okuduklarımdan birşey anlayamadım ben tam olarak durumu izah etmek istiyorum sizlere anlattıktan sonrada yardımcı olursanız çok sevinirim bilgisi olan abilerim kardeşlerim.

Adım:Ercan

Engelli olan kişi BABAM'dır.

96 yılında bir olaydan dolayı sakat kalmıştır belden aşağısı tutmuyor ve sol eli diğerine göre güçsüz zayıftır foksiyonları falan.
    Olay sonrası malülen emekli olmuş ve 2001 yılında indirimli araç almak için devlet hastanesinden rapor almaya başvurmuş ve onaylanmış 2001 yılında sıfır ötvden muaf bir araç almış tabiki ehliyetinide "h" sınıfı olarak değiştirmiş..
    2001 yılında aldığı sağlık raporunda aynen şöyle yazıyor:Post travmatik parapleji üst extiremiteler normal Gaz ve fren pedalı elle kumandalı özel tertibatlı araç kullanabilir... diye yazmaktadır. ve aracı kendisinden başka kimse kullanamıyor hala o günki raporu oldugu ve aynı aracı kullandığı için ruhsatta hiç bir ibare yok ayrıca kullanacak kişi şudur yada o kırmızı 3.dereceye kadar olan kan bağı olan herkez kullanabilir diye bir ibarede yoktur.
    Yıl oldu 2015 hala aynı aracı kullanıyor 3 dönem değiştirme hakkı geldi fakat halen değiştirmedi 2016 yılı içerisinde değiştirmeye karar verdik.

Fakat kendisi artık aracı kullanmayı istemiyor (uzun yola gidemiyor-yoruluyor-dikkatini eskisi gibi veremiyor-geceleride ışık yansımasından dolayı çok rahatsız oluyor vs gibi sebeplerden dolayı kullanmak istemiyor ve heveside kalmamış artık biz gezdirelim kullanalım araç boştan yere yatmasın istiyoruz..)

Yani demem o ki abilerim;

Biz 2016 yılı içinde raporu yeniletecez ne yapmamız gerekiyor önce bulunan aracı satmamızmı gerekiyor yoksa alırken bayiyemi verelim önden ?
    En önemliside biz bu raporu ne diye alıcaz nasıl alıcaz istek nedeni ne şekil olacak yani anlattığım gibi babam engelli tamam ama artık kendisi sürmekte istemiyor zorlayamıyorda kendisini yol yoruyorr.
    Böyle rapor alabilirmiyiz ?
    O zamanki aldığı rapordada % ibaresi yok yazmıyor yüzde derecesi yok sadece tanı ve karar yazıyor..
    Yanlış birşey olacak diye tedirginim olurya bişiy yolunda gitmez elindeki rapordan maaştan olmasın babam bi riski varmı rapor düşermi çıkarmı nasıl ne olur ?
    Lütfen örnek olan dilekçe,form,belge,başvuru yerleri ne gerekiyorsa ne isteniyorsa ne yapılması gerekiyorsa lütfen anlatın söyleyin abicim babamı rahat ettirmek istiyorum ehliyetim var yılllardır araç kullanıyorum zaten onda sıkıntı yok şu saatten sonrada durumumuz yerinde çok şükür yeni bi araç alıp babamı gezdirmek istiyorum şöyle bişiy varsa daha iyi olur yenilettik diyelim raporu hem kendisi hem biz sürebilirmiyiz aracı bunlar nedir nasıl olacak şimdiden teşekkürler hepinize derine indim baya yazdım kusura bakmayın bi hatam olduysa özür dilerim beni buradan bilgili doğru yolu gösteren abilerim kardeşlerim olursa çok sevinirim saolun.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ercankoca19 Öncelikle ilk etapta bir araç bayisine git bu raporla araç almak istiyorum vergi dairesinden kontrol ettirin de , Normal şartlarda Engelli sağlık kurulu olarak değerlendirilmesini ve özür oranını şart koşuyorlar ama bir ihtimal kabul de edilebilir raporunuz . Diğer türlüsü hastane ve zorlu bir süreç olur babanızın yaşı ve mevcut durumunun ağır olmasını bahane edip ehliyette vermeyebilirler , Tertibatlı aracı sizde tse'den rapor alarak kullanabilirsiniz

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz anlamadınız Cenk bey babam zaten yıllardır indirimli aldığı sıfır aracı kullanıyor h sınıfı ehliyetide var benim sormak anlatmak istediğim başkaydı siz yanlış anlamış ve algılamışsınız yenileteceğimiz raporda biz nasıl kullanırız bu iş nasıl olur ne diye başvurmamız gerekiyor ne gibi bir yol izlememiz gerekiyor diye sordum 15 senedir zaten kendisi araç kullanıyor h sınıfı ehliyetiyle 3 dönemdir değiştirme hakkı geldi bugüne kadar degiştirmedi 2016 yılı içinde değiştireceğiz benim sormak anlatmak istediklerim tamamen farklı siz farklı konulara değinmişsiniz lütfen tekrar okuyun metni Cenk bey..

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ercankoca19 Yok doğru anladım ; Hastane babanıza şoför olamaz kararı verirse elindeki ehliyetine el koyarlar bu taktir engelli sağık kurulunun elinde . O yüzden önceliğiniz elindeki raporla araç edinme olmalıdır. Elinizdeki aracı satmanız gerekmiyor mtv ödemeye başlayarak elinizde tutabilirsiniz

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@3T3N1TY Tamam sayın abicim dediğiniz takdirdede olsa rapor alamazmıyız onunda adına yayarlanıp eşi çocuğu olarak ötvsiz sıfır araç alamazmıyız ben istediğim soruların cevabını tam olarak alamadım. aracıda zaten satacaz normale döndürmeyecez sadece onuda bayiye yada normal şahısa satarken ne gibi bi yol izliycez onu sordum.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ercankoca19 Erkan kardeşim aracınızda şuan tertibat olduğu için onun sökülmesi gerekiyor bu iş için bilgili bir mühendis bulup proje çizdireceksiniz sonrasında istediğiniz kişiye satabilirsiniz . Babanın mevcut ehliyeti olduğunun farkındayım ama şuanda ehliyet verme yetkisi doktorların insafı elinde doktor bu kişi araç kullanamaz kararı aldığında birde daha önce ehliyeti olduğunun farkında olur ise direk trafiğe raporu gönderip ehliyeti iptal ettiriyor. O yüzden diyorum ki sana elinizde bir rapor tamam gerekli tanımlamaları içermiyor olabilir ama bu raporu bir kontrol ettir sordurt vergi dairesine belki kabul edebilirler . Hiç hastane uğraşmadan yeni rapora ihtiyaç duymadan araba alır ailecek kullanabilirsiniz

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@3T3N1TY Tamam Cenk abi arabadaki tertibat mevzusu anlaşıldı söktürüp tekrar proje çizdirip temiz haliyle satabiliyoruz o iş tamam.ehliyet konusundada zaten kaçak göçek iş yapmıycazki Cenk abi gidecez durumu anlatacaz burdaki ilk yazdıgım metindeki gibi ona göre süreç ilerleyecez buradan sadece ben ön fikir almak için giriştim bu işe kaçak göçek bir iş olmayacak bizimkisi var olan ehliyet ve araçla aynı şekilde raporla gidilip durum anlatılıp yeniden rapor alınacak babamdan yararlanılıp ötvsiz araç alınarak ben annem kardeşim sürebilir şeklinde alabilirmiyiz böyle bişey mümkünmü yeni raporu istek yaparken neye göre bu istege göre mi alıcaz bunun bi adı sanı varmı nasıl bi yol izliycez mevzu bu abicim... elindeki ehliyeti alsalar bile biz bu adama 15 yıl sonra var olan raporunu alamıycazmı sanki tabikii mecbur verecekler illaki bu adam ötvsiz araç aldıgına göre engelli yüzdesi 40 üzerindekii ötvsiz araç almıs..ehliyetine el kosalar dahi bu adamlar babama rapor vermeyecekmi 15 sene aradan sonra mecbur verecekler o kullanmaz diye yazarsa buda demek oluyoki gene ötvden muaf olarak araç alabilir aileside kullana bilir ben kayıt belge örnek dosya form dilekce felan istiyorum abi rapor isteğine ne yazmam gerekiyor açıklamaya ne yazmam gerekiyor site yöneticisinin her konuda bilgisi var diye duymustum o gelsede aydınlatsa bizi abi yav

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ercankoca19 Kaçak ye usülsüz bir iş yok ercan kardeşim , Hastane babana şoför olamaz diye rapor verirse ötv muafiyeti hakkınız ne yazık ki kaybolur o yüzden bu riske ilk etapta girmeye gerek yok . Çünkü Size ÖTV MUAFİYETİ'ni babanın aracı kullanacağı üzerinden veriliyor . Elinizdeki rapor içerik olarak yeterli ama usul ve şartlar bakımından eksik sadece . Araba bayisi ile hiç uğraşmak istemiyorsan yaşadığın ildeki vergi dairesi başkanlığına gidip danışabilirsin

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saol abi teşekkür ederim.
    ben birda @OturanBoğa Bülent abimizden baştaki yazdıgım metine cevap istiyorum mümkünse

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ercankoca19 @OturanBoğa Başlığı sanırım Bülent hocam değiştirdi

eğer Baban engelli sağlık kurulundan sakatlık oranı cetveli'ne göre %90 ve üzeri alabilirse istediğiniz arabayı otomatik veya manuel farketmezsizin tertibatsız alabilir baban hariç herkeste kullanabilir

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa Bülent abicim başlık benim anlatmak istediğim konuyla pek benzer bir tarafı yok ama önemli olan siz bilgili Bülent abimizin her konuda daha iyi arşivleri olduğu için danışmak fikir alış verişi yapmak istedim eğer burada yazılı olarak kendimi sorunumu tam olarak ifade edemediysem eğer uygun görürseniz Bülent abi cep telefonundan görüşelim derdimi daha iyi anlatıyımki gerçekten kafam karıştı hiç bişiy anlayamadım çoğu soruma cevap alamadım sizden haber bekliyorum Bülent abi teşekkürler saygılar.

Bir daha belitiyim rapor 2001 tarihinde alınmış tanı ve karar haricinde engelli yüzde oranı yazmıyor o zamanki durumda bence yüzde ifadesini kullanmıyorlardı.
    Babam rapordan sonra sıfır araç aldı ötvden yani indirimden yararlandı ve kendisi haricinde kimse kullanamıyor ben annem kardeşim hiç birimiz kullanamıyoruz o zaman kendim kullanıcam diye almış ehliyetinide "h" sınıfına değiştirmiş.
    Her 5 yılda değiştirme hakkı olduğunu biliyordu kendisi fakat değiştirmedi şimdi 2015 deyiz 3 dönem değiştirme hakkı gelmiş ama halen değiştirmedi bizde kendi aramızda karar aldık 2016 yılı içerisinde raporunu değiştirelim baba dedik ama bu sefer raporu eşim ve çocuklarım sürebilir diye alalım dedik işte sordugum sormak istedigim bu bu iş nasıl olacak ne diye başvuracaz hastaneye hangi yolu izliycez rapor isteğimiz ne olacak bunun ve daha bi çok şeyin ilk metindede belirttigim gibi aydınlanmak cevap bulmak istiyorum abicim..
    Eğer böyle birşey mümkün ise nasip olursa şimdiki aracını değiştirmeyi düşünüyoruz "ya engelliye satarız" "ya projeyi normale çevirir normal bir vatandaşa satarız" "yada sıfır aracı alırken bayiiye önden veririz" henüz buna karar vermedik.
    Önemli olan bizim için böyle bişiy oluyormu raporu yenilediğimizde formlaramı yazmamız gerkiyor eşim çocuklarım sürmesini istiyorum diye yoksa sözlümü ifade etmesi gerekiyor kurul önünde ?? veya hem o hem biz sürebilme imkanımız varmı??
    Zaten o istemiyor artık kullanmayıda biz soruşturuyoruz neler olabiliyor diye çok bilgimiz yok derdimiz bu acilen aydınlanmaya ihtiyacımız var yanlış bişiy yapmayı istemiyoruz malül emekli raporu var ehliyeti var arabası var yanlış bişiy yapıpta elimizdekilerdende olmayalım..
    Yanlız yapıcamız işler kaçak göçek gizli saklı değil sayın abim yasal kural kanun neyse öyle yapılacak buraya dikkat edelim gerekirse hastaneye gidip doktorlara durumu aynen anlatıcam ama önce sizleri dinlemek fikir edinmek istiyorum..

Saolun kusuruma bakmayın inşallah sıkmıyor bunaltmıyorumdur çok teşekkür ederim ilginiz için...

Neden kimse yardımcı olmuyor kaç gündür bilgili abilerimden cevap bekliyorum sorularıma ama nedense hiç kimse bişiyler yazmıyor

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@ercankoca19

Ercan kardeşim, verilen cevabı beğenmiyorsun ki ne yapsın herkes.
    Yukarıda @3T3N1TY nickli Cenk arkadaşımız her seferinde cevaplarınızı doğru şekilde vermiş yazacak bir şey bırakmamış.
    Bakın olayın sizin anlamak istemediğiniz tarafına değineyim.
    Tamam babanız yine aynı derecede engelli ve aynı raporu verirler kabul, ama ehliyeti iptal olursa bu raporla ötv muafiyetinden faydalanması imkansız hale gelir. Çünkü %90 altında orana sahip ortopedik engellilerin ötv muafiyeti H sınıfı ehliyet şartına bağlanmıştır. Siz gider de yok o kullanamıyor artık biz kullanacağız derseniz baştan kaybedersiniz.
    Alabiliyorsanız önce o raporla araç alın, yeni düzenleme ile ilave aparatlı araçlar 3.dereceye kadar hısımlar tarafından kullanılabiliyor artık. Bunun için ilinizdeki TSE ye gidip ''aracın teknink donanımında bir değişikliğe gidilmemiş, aparat ilave olarak takılmıştır'' şeklinde rapor alıyorsunuz bunu trafik tescile verdiğinizde ruhsatınıza 3. dereceye kadar hısımlar kullanabilir yazıyor.
    Kayıtsız şartsız ve tertibatsız şekilde araç alıp kullanmanız için babanızın engel oranının %90 ve üzeri olması gerekmektedir.
    Umarım net olmuştur.

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp
    Öncelikle şunu belirtmeliyimki ben hiç bir kimseye sen yanlış cevap veriyosun şöyle böyle diye birşey söylemedim orda lütfen durun ön yargılı ve içimizi bilmeden davranmayın konuşmayın.
    Benim durumum farklı ben kendimi ifade ededigimi düşündüğümden verilen cevaplar sorularıma yeterli gelmedi beyfendi o yüzden diğer bilgili abilerimden cevap bekliyorum diye ısrar ettiğimin sebebi budur burda ifade edemedim ama telefonda daha iyi anlatırım yardımcı olun dedim kimse özelden telefon numarasınıda vermedi yoksa kimsenin yorumunu cevabını beğenmem gibi bi lüksüm yok sadece sorularıma dogru cevabı alamadığım için başka bilgili kişilerden yardım istedim umarım sizde bunu net olarak anlamışsınızdır.

Tamam anladım babam kendisi kullana bilecek durumda olduğu için ve "h" sınıfı ehliyeti oldugu için kendisinden ve onun gibi durumda olan bir arkadaşından başka kimse kullanamıyor.. tamam bunu anladım.
    Fakat biz kaçak göçek kanunsuz bi iş yapmıycaz mevzu o kullanmak istemiyorda değil sayın abicim artık kullanamıyor yola dikkatini vermiyor uzun yol gidemiyor çok çabuk yoruluyor gece yola gidemiyor ışıklar çok acayip gözünü alıyor ve kaza yapma oranı çok yüksek dikkatini veremiyor yolaa her neyse bizde dedikki bundan dolayı raporu yeniletirken rapor isteğine şikayetlerinidemi yazması gerekiyor biz kullana bilmemiz için yoksa rapor açıklamasına özel ihtiyaçlarım için oğlum ercan'nında aracı kullanmasını istiyorum diye bir açıklamamı yapmamız gerekiyor veya kurula giridğinde sözlü olarakmı söylemesi gerekiyor mesela şöyle: (sayın doktorlar özel ihtiyaçlarımı karşılaması için oğlum ercan'nın şöförüm olarak atanmasını istiyorum mu demesi lazım hastalandığımda özel sebeplerimde beni götürüp getirmesi için) veya bu noter tarafından veya trafik şubedenmi atanıyor nasıl oluyor abicim bu mümkünmü ben bunu soruyor bunu arıyorum kaç gündür... sorunum bu böyle bişiy mümkünmü eğer mümkün ise biz rapor yeniletip veya rapor yeniletmeden elimizdeki ile oluyorsa ne biliyim gidip trafikten noterden vergi dairesinden hallede bilecegimiz bişiyse rapor alamadan onu halledip öyle yolumuza devam edelim bilmiyorum anladınızmı ama bu adam benim babam hastalandıgında elimiz ayagımız birbriine karısıyor ne yapacagımız bilemiyoz araba yok o yok bu yok bu aracı biz kullanamadıgımız için koca kamyonla kaç sefer ceza yedim hastaneye giderken eczaneye giderken iğne vurdurmaya acil eve doktor hemşire getirirken gecenin bi vakti yarısı anlıyomusunuz bu çok kötü bi durum babanız gözününüzün önünde eriyip gidiyo hasta adamcagız ...
    @Ufukalp

Alabiliyorsanız önce o raporla araç alın, yeni düzenleme ile ilave aparatlı araçlar 3.dereceye kadar hısımlar tarafından kullanılabiliyor artık. Bunun için ilinizdeki TSE ye gidip ''aracın teknink donanımında bir değişikliğe gidilmemiş, aparat ilave olarak takılmıştır'' şeklinde rapor alıyorsunuz bunu trafik tescile verdiğinizde ruhsatınıza 3. dereceye kadar hısımlar kullanabilir yazıyor.

Sizin bu anlattıgınız durumda o kadar araştırdım ettim böyle yazan çizen söyleyen hiç bişiye hiç bir kişiye rastlamadım abicim sizin bu cevabınızda açıklamanızda çok farklı değişik birde bu yolu deneyelim o zaman tşk ederim kusuruma bakmayın BAŞINA GELMEYEN ANLAYAMAZ LÜTFEN BENİM SÖYLEDİKLERİM SİZİ İNCİTMESİN.. böyle durumda bi insana yardım edememek kötü bir durum neyse hayırlısı inş böyle bi hak vardırda bizde gider gereken neyse yaptırıız en azından gecenin bi vakti adam araba beklemez..

SAYGILAR..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@ercankoca19
    Ercan kardeşim, öncelikle babanıza acil şifalar diliyorum.
    Baba evin orta direğidir, anlamaz olur muyum...
    Bahsettiğiniz şekilde babanızın ne kurulda ne noterde aracımı oğlum kullansın deme ve bunu bu sözle resmiyete geçirme şansı malesef yok.
    Benim bahsettiğim yöntemi duymamış görmemiş olmanızın sebebi bu düzenlemenin çok yeni olmasıdır.
    17 Nisan 2015 tarih ve 29329 sayılı resmi gazetede yayınlanan Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 7.madde c fıkrası aşağıdaki gibidir.
    Bu yönetmelik Nisanda yayınlanmakla birlikte teknik raporu vererek durumu belgelendirecek merciin neresi olacağı açık olmadığından trafikçe uzun bir süre uygulanamadı. Artık bu merciin TSE olduğu netleştirildi ve yeni yeni uygulamaya geçildi.
    Ya %90 rapor alacaksınız, ya bu şekilde yapacaksınız başka yolu malesef yok.

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

c) Engellilik derecesi % 90’ın altında olan engelliler tarafından bizzat kullanılmak amacıyla özel tertibatlı araçların Özel Tüketim Vergisinden muaf olarak yurt içinden ilk iktisabında tescil belgelerine, "İlk iktisap tarihinden itibaren beş yıl geçmedikçe Özel Tüketim Vergisi ödenmeden devri, satışı, hibesi, intifasının mülkiyeti muhafaza kaydıyla veya sair şekillerde akden devri, tasarruf hakkının vekâletname ile devredilmesi, “Özel tertibatının kaldırılması veya değiştirilmesi yasaktır." şeklinde şerh konulur. Herhangi bir engeli bulunmayan kişilerin kullanımına uygun olarak üretilmiş olan aracın teknik donanımlarında hiçbir değişiklik yapılmadan, engelli kişinin sağlık raporunda belirtilen tertibatın ilave aparatlarla taktırılmış olması halinde, bu araç araç sahibinin eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından da kullanılabilir. Aracın engelli veya bu kişiler tarafından her iki şekilde de kullanılabileceğinin yetkili kurum ve kuruluşlarca belgelendirilmesi şarttır.

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hay ağzını seveyim senin @Ufukalp abi yav bu haberi bana vererek öyle mutlu ettinki ilk işim gidip danışmak sormak olacak müsait olunca Allah razı olsun senden benimde tam olarak aradığım net cevap buydu işte abi çok saol Allah ne muradın varsa versin inş bu yol bizi doğru sonuca ulaştırır

İyi dilekleriniz içinde çok teşekkür ederim Allah razı olsun saol abicim cümlemize mevlam şifalar versin

Ben ilçede bulunduğumdan dolayı TSE yok en yakın zamanda İL'e gidip TSE'de bu işi halledicem fakat bir kaç sorum daha olacak;

1-TSE'ye ruhsatla gidip yaptırmak yeterlimi yoksa o araca tertibat için çizilen projemi gerekli? (projeyi bulamıyoruz kaybettik sanırım)
    2-Diyelim yaptırdık TSE'den işi hallettik belgeyi aldık gittik Trafiğe o kırmızı (3.derece kan bağı.....) şeklinde olan mühürü bastırdık şimdiki araç için..2016 yılı içerisinde aracı değiştirmeyi planlıyoruz tekrardan aynı işlemleri gerçekleştirmemiz gerekiyormu yada şöyle olabilirmi hayır arkadaş bi daha bastıramazsın buda 3 yılda bir kere yapılıyor 5 yılda bir kere yapılıyor diye bi cümleyle karşılaşabilirmiyiz yetkili kurumlar tarafından?

Daha sonrada münkün ise özelden görüşebilirmiyiz @Ufukalp abi bir kaç fotoğraf göndericem size.?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon