Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @ercankoca19
    1- Projeyi de mutlaka istiyorşar mı bundan emin değilim ama araç gidecek, araca bakıp belgeyi öyle düzenleyecekler.
    2- Aracı değiştirdiğinizde yeni araç için de aynı işlemi yapabilirsiniz, süre sınırlaması yok önemli olan aracın teknik donanımında orjinalliğin korunmuş olması.

Şurayı da belirteyim;uygulama yeni yeni başladı ancak trafik tescil şubeleri arasında yukarıdaki yönetmeliğin ilgili maddesinin farklı yorumlanması sonucu farklı uygulamalar ortaya çıktığı gözlenmektedir.
    İlgili maddedeki ''kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü'' ibaresi kimi yerde her hangi biri olarak yorumlanıp ruhsata 3.dereceye kdar kan ve sıhri hısımlar yazılırken kimi yerde bu ibare, hısımlar arasından seçilecek tek bir kişi olarak yorumlanıp ruhsata aracı sürebilmesi için seçilen tek bir kişinin ismi işlenmektedir.
    Belgeyi alıp trafik tescile gittiğinizde birinci şık için ısrarcı olun, kesinlikle olmaz derlerse kendi adınızı işletirsiniz.

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp
    1-Anladım abi projeyi buldum özelden görüşmemiz gerekli.
    2-Bunuda anladım abi orjinalliği korunuyor arabanın sadece ek ilave aparat takılı sinyal kolunda olsun viteste direksiyonda hiç bir değişiklik yok hepsi normal bildiğin otomatik vitesli araç.

Tamam abi özelden ben sana göstereceklerimi bi göstereyim sonra gerisini ben halledicem grşz.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@ercankoca19
    Net ortamında telefon numarası paylaşmıyorum kusura bakmayın.
    Zaten bana proje ve araç resmi atmanıza gerek yok, teknik donanımda değişiklik yoksa TSE buna onay verecektir merak etmeyin.

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp
    Ufuk abi teknik donanımda hiç bir değişiklik yoktur bildiğiniz otomatik vitesli bir araç sadece babamın engelinden dolayı direksiyonun tam altına kol takıldı gaz ve freni haraket ettirmek için bu yani sonradan takılan bir parça bu tamam.

Şimdiki aracın projesini biz kaybettik sanıyorduk fakat bulduk ve iki üç tane ayrı ayrı şeyler var hangisiyle gitmem gerekiyor bunda yardımcı olmanız lazım özelden fotoğraf atmak istiyorum ufuk abi.
    Elimizdeki bulunan belgelerle hemen Trafik emniyet şubelerine gidip halledebileceğizmi ?
    Teşekkürler Saygılar..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Özel donanımlı aracı 3. derece yakınların kullanımına dair detay: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...amlanacak.html

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

TSE'yi aradım konuştum Salı günü gidiyorum belgeyi almaya fakat dilekçe falan demişler babama ne gibi bişiy yazıcaz bilgisi olan varmıdır yoksa ordan bize yardımcı olurlarmı ? Belgeyi alınca tekrar ilçeye gelicem trafiğe teslim edip ruhsata ve sistemlere engeli olmayan kişide kullana bilir ibaresini ekliycekler gittim oraylada konuştum çok şükür çile sona eriyor sayılı gün kaldı Allahıma şükürler olsun..

Plakayıda hala damgalı olanı kullanıyordu babam onuda salı günü gittiğimde halledicem normal plakaya çeviricem ondan sonrasıda artık babam için çekilmiş kılıç gibi her mücadeleye varım..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Ercan kardeşim dilekçe dediğin şeyin bir standardı olmaz yardımcı olurlar orada 5 dakikalık iş.
    Haydi hayırlı olsun.
    Bu arada özel mesajlarını da gördüm rahatsız olduğumdan giremedim bir kaç gün, yanlış anlama.

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp

Abi plakayı normale çevirdik yani engelli damgasını kaldırdık yeni plakamızıda taktık.
    Yarında TSE'ye gidiyoruz dilekçeyi bütün evrakları hazırladık zaten aracın projeside var yarın inşallah sorunsuz şekilde belge işinide halletikmi bu iş tamamdır hepinizden Allah razı olsun saolun varolun

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Rica ederim Ercan kardeşim, paylaşmanın güzelliği bu işte...

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah razı olsun abicim hepinizden.
    Plaka tamam demiştik yarın engelli park kartınıda alıyoruz onuda konustuk emniyetle
    Bugün TSE'ye gittik projeye hiç bakmadılar bile sitede olan tse'den verilen örnek raporu gösterdim hemen tamam dediler banka hesap numarasını verdiler gittim parayı yatırdım dekontu verdim daha sonra işlemlere geçtik kendilerine gelen yazıyı okudular ve 2.yaptıran kişi benmişim daha sonra işlemler bitti aracın ne ve tertibatının ne şekilde olduğunu sordular aracı anlattım araç aşağıda buyrun gidelim bakalım dedim aşağıya indik makina mühendisi araca binde 10dk gitti gezdi geldi zaten arac normal otomatik vites araç normal engeli olmayan bir vatandaşa hiç bir engeli yok onlarda baktılar bindiler işte tamamdır hiç bir engeli yoktur aracınızın dediler ve belgeyi onaylayıp elimize verdiler daha sonra ilçeye ikamet ettiğimiz yere geldik emniyete gittik belgeyi verdik ruhsatı verdik onaylandı fakat yoğunluk olduğu için yarına kaldı ve ne kadar hızlı olduğumu öğrendimki koskoca çorumda 1.olarak bu işi biz yaptırmış olduk çok şükür işlem bitti abiler..
    2016 Yılı içerisinde aracı değiştirmeyi planlıyoruz aynı işlemleride ona uyguluyoruz hepsi budur işlem budur ohh yaaa

Yanlız sormam gereken bi kaç şey daha var sıfır araç alımı hakkında ;

Ben babama dedimki hazır gelmişken raporun aslı yanımızdayken bir araç firmasına girelim soralım bu rapora araç verirmsiniz ötvsiz diye zaten hani şuanki aracımızda sıfır alınmıştı ötvden yararlanarak benim sormamdaki amaç rapor 2001 yılında alınmış eski falan yeniletin derlermi diye sadece bilgi almak istedim..Babamda adıma tescilli araç kayıtlı olduğu için sıkıntı çıkarmazlar oğlum tabiki verirler zamanında raporu almışız ötvden yararlanarak sıfır araçda aldık aynı raporla şimdi aracı yeniliycez dedi burda beni aydınlatırmısınız rica etsem

Bir diğer sorumda bu "h" sınıfı ehliyetler 1 ocak 2016 dan itibaren değişecekya "a" ve "b" şeklinde olacak bunun bi yılı senesi varmıdır misal 1 ocak 2018'e kadar yaptırılması zorunludur gibi ?

Üye
    blackak Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Teyzeme ait %90 engelli raporu mevcuttur. Kendisine engelli aylığı bağlandı. Zihinsel engel olduğundan anneannemi ona vasi olarak atadık. Şimdi Renault marka bir araç almak istiyorum . Ne yapmak gerekir. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@ercankoca19
    Raporunuz sürekli ise ki öyle olduğunu sanıyorum bir sorun olmadan tekrar araç alabilmeniz gerekir diye düşünüyorum.
    Yeni ehliyetlerin değişimi 5 yıl için de tamamlanacak.

@blackak
    Teyzeniz zihinsel engelli olduğundan ve vasilik ile kısıtlanmış olduğundan vesayet makamı olan yani vasilik kararını vermiş olan sulh hukuk hakiminden araç alımı için ek karar çıkartmanız gerekmektedir.
    Rapor vasilik kararı ve ek karar ile gideceksiniz bayiye.
    Şunu da bilmenizde fayda görüyorum sonradan nerden girdiydim bu işe dememniz için.
    Vasilik ile kısıtlanmış bir kişi adına araç alındığında bu araç vesayet makamı sulh hukuk hakiminin izni olmadan asla satılamaz, hakim satışa izin vermek zorunda değil vermeyebilir de.
    Satışa izin çıktı ve sattınız diyelim, o paranın kuruşuna dokunamazsınız, para size ait olsa bile bu böyle. Aracın parasının bankada kısıtlı adına açılmış bir hesapta bloke edilmesi gerekmektedir.
    Neyse bunlar uzun konular araştırmanızı tavsiye ederim.

Üye
    ercankoca19 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan koca
    Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp
    Vallahi abi raporda sürekli veya şu tarihte biter diye bir ibare yok 2001 yılındaki verilen raporlarda böyle herhangi birşey yazmıyor sadece babamdaki özür tanısı ve kurul kararı yazıyor bayiye gidip sormakta göstermekte fayda var bilgileriniz için teşekkürler.
    Bu arada her işi hallettik artık aracı sürebiliyorum hepinizden Allah razı olsun fakat uygulama gerçekten yeni olduğu için hiç bir kimsenin kamu çalışanları dahil bilmiyorum anlatırken resmi gazeteyi gösterirken en sonunda anladılar çok teşekkür ettim hepinizde abi

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Ercan kardeşim raporda süre belirten bir ibare yoksa süreklidir, evet sormakta fayda var.
    Evet uygulama çok yeni ve izah etmeye çalıştığımda sen de inanmamış hatta ters çıkmıştın
    Neyse hayırlı olsun, bir konuyu daha güzellikle sonuçlandırdık.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ercankoca19 İlk günden beri anlatmak istediğimiz buydu elinizdeki raporunuz şekil ve şart olarak eksik ama bunun kabul görüp görmemesi kararı Maliye'ye ait yeni rapor almak yerine ilk etapta sordurmak çok daha faydalıdır

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon