Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Themis Hukukçusu Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    10.01-2016
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Merhabalar ; Benim danışmak İstediğim bir husus Var , Bilgi Sahibi olanlar Mevcut ise Cevaplayabilirse Çok Sevinirim ; Şimdi benim, Çukurova Üniverstesi Balcalı Hastanesinden almış olduğum 1 ADET , 25/01/2015 Tarihli Yüzde 40 SÜREKLİ - KRONİK - İbareli Engelli Raporum var , Bu Raporda Sadece, Sosyal Yardım Kutucuğu İşaretli , ötvden ve mtvden muaftırda yazılı ama özel tertibat ile alakalı bir şey olmadığından, araç alımında maliyede hiç bir şeye yaramıyor :-)
    Maliyeye Sordum araç alamazsın dediler haklılarda, Müdürlerine Çıktım Falan Olmaz Dediler ,

Araç Alamıyorum gerekçesi ile bende Adanadaki Başka Bir Yetkili Devlet Hastanesi olan Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine 06/10/2015 Tarihinde Başvuru yaptım, Doktor Rapora Esas İnceleme ve Teşhiş Evrakına Bi şeyler yazdı , bu arada hemen fotoğrafını çektim , Yetkili Sağlık Kurulu Başkanı Doktor, Aynen Şunları Yazdı ,
    ( '''''' Tanı : Miyoklonik Distoni , Sağ Eline Hakim , Yüzde 40 Engellidir , Araç Kullanım, H Sınıfı Ehliyet ve Özel Tertibat Araç Tarifi : Direksiyonu Topuzlu , Otomatik Vitesli , Soldaki Sinyali Sağa alarak , Sağ Sinyalli ve Özel Tertibatlı Araç Kullanması Uygundur, 5 YIL SONRA KONTRÖL )

Şimdi ben Burdaki sitedeki yazılaları bahsedileni aşağı yukarı okudum , öyle yada böyle ÖTV' siz ve MTV ' siz araç alabileceğimi Düşünüyorum , Kesin diye bir şey yok ama aranılan kriterlerin herhalde tamamı var
    Lakin sadece bir şeyi anlayamadım,
    Benim Rahatsızlığımın SÜREKLİ (1. Raporumdada bu mevcut ) bunu söylememe rağmen Doktor 5 YIL SONRA KONTRÖL Yazdı , Bunun ANLAMI NEDİR, Bana yansıması Ne Şekilde Olur , işlemlerimdeki prosödör nasıl İŞLEYECEK , Araç alımında Problem Olurmu ??

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Themis Hukukçusu Özrünüzü yazdığınız teknik terimlerden anlayamadım ama, Tedavi ile düzelmeyecek sürekli bir rahatsızlığınız var ise gereksiz eklenmiştir

Üye
    Themis Hukukçusu Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    10.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@3T3N1TY

Evet Benim Hastalığımın , Tedavi İmkanı olmadığı AŞİKAR , Yani tedavisi yok kardeşim , Ufacık Düzelme ihtimali dahi yok , Doktor İmkansız dedi ve zaten ilk rapordada sürekli - daimi demişti, Ancak 5 Yıl Neye Kontröl verdi Bana nasıl yansır arabaya alımında sıkıntı olurmu orasını bilemiyorum , neyse olmadı sorarım maliyeye ne yapalım burda konuyu derinleştirmek güzel olabilirdi 3TN1TY Cenk Arkadaşım ,.....

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Themis Hukukçusu Maliye açısından bir problem yok ; Tarih kısıtı olan raporlarda son kullanma tarihinden 6 ay öncesine kadar işlevseldir.

Üye
    Themis Hukukçusu Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    10.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşte Benim Merak Ettiğim ve Beklediğim sorularımdan BİRİSİNE Cevap Geldi , Maliyede Problem Yok , 5 YIL bitimine 6 Ay kalaya kadar işlem yapılabilir, Zaten banada ÖTV den Yararlanarak araç almak için bu süre yeterde artarda sıkıntı yok , lakin sonraki aşama Yani 5 Yıl Biterken ne olaçak ne yapacam Maliye Şunu diyecek atıyorum 5. yılın ikinci yarısındaki MTV den muaf değilsin öde bakam diyecek biliyorum o zaman ne yapacuuk ?? Raporu Yeniletmek gerekecek bi ton uğraş yaw FİKRİNİZ NEDİR ,- , ???????????

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Themis Hukukçusu Zaten 01.01.2016'dan sonraki sisteme dahil olmak istiyorsunuz elinizdeki raporda araç ve ehliyet alımı için geçersiz olacağı için itiraz etmeyi gerektirecek bir durum göremiyorum. Yeni alacağınız raporda böyle bir durum olmaması için durumunuzu belirtiniz

Üye
    Themis Hukukçusu Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    10.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

[QUOTE=3T3N1TY;1621407]@Themis Hukukçusu Zaten 01.01.2016'dan sonraki sisteme dahil olmak istiyorsunuz elinizdeki raporda araç ve ehliyet alımı için geçersiz olacağı için itiraz etmeyi gerektirecek bir durum göremiyorum. Yeni alacağınız raporda böyle bir durum olmaması için durumunuzu belirtiniz. Demişsinde ;

Nereden Bu Kanıya Vardın CENK Bey ;-) elinizdeki raporda araç ve ehliyet alımı için geçersiz olacağı için Diyorsunda bu kelimeyi neye dayandırdınızda söylediniz ??? Ben Bu raporu kullanıp H sınıfı Ehliyet Almadımki ; B Ye tekrar çevirmek üzere yeni rapor istenilsin :-) , Ki Yeni Rapor İsteme Gerekçesi Nasıl Olaçak , Bana Maliye veya Tarfik Şunumu Diyecek Bu Rapor Olmaz Neden ? H Sınıfı ehliyet alabilir diyor ve H sınıfı ehliyet kalktı bu sebeple olmazmı diyecek ? Rapor Nedir Hacı Neden alınır Tarfiğin son yönetmeliğinde gereksinim ne biliyormusun şahsın aracı ne şekilde kullanmasını tarif etmesini sitiyor doktordan yani şunu diyor bu adam arabayı ne şekilde kullanır tarif et eee benim rapordada özel donanımlı tertibatlı araç kullanır derse ve birde aracı dşireksiyonu vitesi sinyali nasıl kullanacağımı tarif ederse yukarıda yazdım yazabilrliğini olanı yazdım belirttim doktorun , BENDEN NEDEN Yenisini istesinlerki , Yani yeni raporu çıkarman gerek H Sınıfı ibaresini yok et birde yeni tarihli olsumu diyecekler , tamam böyle derlerse bi iki üç ay daha uğraşırız , yani burda rapordaki ibarelerde bi kıstlama var çoğalma yokki , iddia ediyorum benim raporum beklediğim gibi çıkarsa ben bu raporla tüm işlemlerimi halledebilrim :-)

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: 3T3N1TY Mesajı Gör
    @Themis Hukukçusu Zaten 01.01.2016'dan sonraki sisteme dahil olmak istiyorsunuz elinizdeki raporda araç ve ehliyet alımı için geçersiz olacağı için itiraz etmeyi gerektirecek bir durum göremiyorum. Yeni alacağınız raporda böyle bir durum olmaması için durumunuzu belirtiniz
    yeni alacağım raporda böyle bir durum diye bahsettiğiniz unusr nedir neyi kastettiniz, ney olmasın neyi belirteyim cenk bey :-) ??????????

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Themis Hukukçusu Raporunuzdaki 5 yıl sonra kontrol ibaresinin sebebi 5 yıl sonraki teknoloji ve ilaç sektöründeki olabilecek gelişmeler dolasıyla tedavi edilebileceği için konulmuştur . Bunun mümkün olmadığını düşünüyorsanız heyet sırasında bahsedersiniz daha önce kontrol edilecek ibaresi eklenmişti mtv konusunda problem yaşarım diye .

Yeni rapor isteneceği zaten karayolları mevzuatında geçiyor.

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

“H” sınıfı sürücü belgeleri, engellinin kullanmaya yetkili olduğu araç cinsine göre “A” veya “B” sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir. Değiştirme işlemi sırasında sağlık raporu istenir. Engelli kişinin kullanacağı araçta bulunması gereken özel tertibat, Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmeliğe göre hazırlanan listeden belirlenerek kodu ile birlikte sağlık raporuna yazılır.

Üye
    Themis Hukukçusu Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    10.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bak Yaw allah allah ''' “H” sınıfı sürücü belgeleri, engellinin kullanmaya yetkili olduğu araç cinsine göre “A” veya “B” sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir. Değiştirme işlemi sırasında sağlık raporu istenir. Engelli kişinin kullanacağı araçta bulunması gereken özel tertibat, Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmeliğe göre hazırlanan listeden belirlenerek kodu ile birlikte sağlık raporuna yazılır.''' diye kopyalamışsın burda yeniden mükerir yeni tarihli rapor istenir diyormu Oku Hele Oku :-)

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Themis Hukukçusu Beyfendi şuan ki elinizdeki mevcut raporda hangi ehliyet ve özür sınıfı yazıyor ? H değil mi ? Siz 2016 sonrası ehliyet almak istediğinizde olmayan bir sınıfın ehliyetini alamayacağınıza göre . Yeniden sizden rapor talep edileceğini anlayamıyorsanız daha fazla konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

@Themis Hukukçusu

O son raporla kontrol süresine altı ay kalıncaya kadar ötv'siz araç alabilirsiniz.

5 yılın sonunda mtv ödemeye başlayacaksınız.

Üye
    Themis Hukukçusu Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    10.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent Bey Çok Teşekkür Ediyorum ,Sizin Tüm Yazdıklarınızı okuyorum, Yönlendirmeleriniz Çok İsabetli, Siz Bilgisayarın Başında Daha Çok Vakit Geçirmenizi temenni ediyorum, Saygılar Sunuyorum ....