Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kartal89 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    03:34
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar,

başlıkta da belirttiğim gibi bir durum söz konusu. kayınvalidem 2013 yılında vefat etti. Ruhsatı kayınvalidemin üzerine olan tertibatsız 2012 model bi engelli aracı var. Aracı eşim ve ben kullanıyorduk ama hatalı parktan dolayı otoparka çekildi. Yaklaşık 1 yıldır araç otoparkta. Varisler izin vermediği için araç otoparktan da çıkartılamıyor. Otopark borcu, mtv si vs. bi hayli arttı. Ruhsatta 2017 yılına kadar satılamayacağı yazıyor. Bu şartlarda dava açarak (izale-i şuyu davası) aracı sattırmamız mümkün mü acaba? Bilen birisi yardım ederse çok sevinirim . Şimdiden teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@kartal89

Varisleri ikna etmekten başka yol yok sanırım...

Üye
    kartal89 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    03:34
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

hocam bikaç avukata danıştım, bazıları 5 yıl dava açılamaz diyor, bazıları da hemen dava açabiliriz diyor kime inanacağımı şaşırdım ben de. varisleri ikna etme şansı malesef yok. bu durumda sizin görüşünüz 5 yıl dolana kadar dava açılamayacağı yönünde sanırım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@kartal89

Dava açsanız ve aracı satsanız zaten elinizde hiç bir şey kalmaz ki... Düşünün, ucuza satacaksınız, başta ödemediğiniz vergiyi götürüp vergi dairesine yatıracaksınız, mahkeme-avukat masraflarını ödeyeceksiniz, verasete dair masraflar olacak, kalan para tüm varislere bölünecek vs.
    Burada size ne kalır, Allah bilir!

Üye
    Nrttngncr Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:49
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar.hanımın nenesinin üzerinden engelli aracı aldık.nene vefat etti.üç yıl oldu vefat edeli.araçı alalı beş yıl olacak.varislerden biri aile ile kavgalı olduğundan hiçbir şekilde feragat imza gibi şeylere yaklaşmıyor.yaklaşık üç yıldır arabayı ruhsat çıkarmadan olduğu gibi kullandım.mirasçılar dört kişi.üçünde sıkıntı yok.ben bu araca bu üç kişi ile ruhsat çıkarabilirmiyim.dördüncü kişinin imzası olmadan