Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Themis Hukukçusu Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    10.01-2016
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    siliniz ufuk bey canınız sağolsun diğer mesajlarımıda silebilirsiniz , hatta mümkümse siteden e - kaydımıda silin , beni burada yok edin , amaça uygun yöteliyor bu site ben amaca uygun değilim siz ne yapabiliyorsanız yapın , meydan sanal nasılsa :-)

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

benim ehliyet için aldığım rapor 2015 tarihli üzerindede h sınıfı ehliyet alır ibaresi var tekrar neden rapor çıkartayım ki çok saçma olmuş öyleyse eyer

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

3T3N1TY;

ben katılmıyorum, bu hak zaten ehliyetin de yer aldığı yasada aynen var, hatta tartışıp durulan yakınların kullanabilmesi bu aşamada geldi

dolayısıyla hak kaybı olmayacak, askıda dediğiniz belirsizlik durumu oluşur mu, oluşursa ne kadar sürer bunu goreceğiz fakat bisuru bayi bisuru arac satacak, bence kalkmış bi sınıf yerine b talep etmesi olabilecek en makulu, arac vergi olayının temel objesi ehliyet değil tertibat ve rapor ama zaman gösterecek, yine de sunu söylüyorum tekrar ki yasada gorunen sorun çıkacak, problem olacak bişey değil işleri rahatlatacak bişey. yakınların kullanabilmesi de hukuki mantıktan baktığınızda h sınıfı aracın b sınıfıyla kullanabilmesi de h sınıfını kaldıran bu duzenleme sayesinde. b sınıfının özürlü olarak nitelenen aracları kullanabileceği fiili durumu bu duzenleme ile zaten olustu ve uygulanıyor.
    @Themis Hukukçusu

arkadasın uslubu farklı olabilir ama uyarıyı gerektirecek bi durum da yok bence. bazı seyleri haddinden fazla abartmak o seyden daha sıkıntılı bi durum ortaya çıkarıyor.

Üye
    Themis Hukukçusu Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    10.01-2016
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadasın uslubu farklı olabilir ama uyarıyı gerektirecek bi durum da yok bence. bazı seyleri haddinden fazla abartmak o seyden daha sıkıntılı bi durum ortaya çıkarıyor.Diye Yorumlayan Mustafa Adaşım,

İlk Önce Düşüncen ve Hoşgörün İçin Teşekkür ederim, Ama bırakalım Ne Yapacaklarmış Bakalım Görelim , Burası Sanal Burda Ford Ford atıp dururlar bırak benim söylediklerimmi olaçak yoksa bu ilgili arkadaşlarınmı görelim , Üyeliğimi Yok etmeyibiliyorsanız :-) FORMUN MÖDÜLÜ Arkadaş Yapın Hiç beklemeyin :-) Ben Kendi Mantığımla Hareket etmemden dolayı Yaşıyorum Rahat Olun Ben bir yerden açık bulurum :-) Sanal burası Alan serbest ;-) ömründe bir hukuk kitabı okumamış adamlar ahkemın babasını kessin BOŞBOŞ, Forum Moderatörü Söylesin Hadi Ne Olaçağını Buraya ben ne olduğunu yazdıkdan sonra babamda diğer adamın yanlışını söyler asıl şimdi söylesin bak başardılar sinir ettiler :-) şu an ağzımdan çıkıyor klavyeye yazmıyorum :-)

Üye
    ali kurşunlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ali kurşunlu
    Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    06:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm peki ben engelli olmadan önce ehliyetimi aldım ama be sınıfı benim ehliyet deyiştirmek için gerek varmı arkadaşlar sizce.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@ali kurşunlu

Hayır. B'ye ibare ekletmek için mutlaka rapor almalı ve belirlenecek prosedüre uygun süreci tamamlamalısın

Üye
    Concept Avatarı

Gerçek Adı
    Ulvi
    Son Giriş
    28.04-2017
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    Bursa/Yıldırım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar resmi gazeteyi okudum.anlayamadığım tek şey trafik şube de mi raporda yazılanlar konulacak yoksa mevcut olan raporun üzerine eklemeyi hastaneler mi yazicak

esterester
    Misafir Üye
    esterester Avatarı

Neden raporu göstermek zorundayız zaten H sınıfı ehliyetimiz varsa raporsuz değiştirmiyorlar mı?

Üye
    gncali Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hafta H sınıfı ehliyetim elimde olacak inşallah . Şu yeni B sınıfı olayı çok kafa karıştırıcı biran önce ehliyeti alayım da 5 yıl bekleme süresi var en kötü 5 yıl sonra değiştiririm. Şuan imkanı olan varsa H sınıfı alabilen yıl sonuna kadar alsın. Zaten sonraki yıllarda herşey tam netleştir duruma göre gidip değiştirilebilir.

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Arkadaşlar ben 3 yıl önce rapor aldım raporda otomatik vitesli otomobil kullana bilir . ibaresi var ve derecede %42 yazıyor ehliyeti 1993 yılda aldım H sınıfı bu B olacak anladığım kadarıyla fakat tekrar raporumda bu ibare olduğu halde rapor mu alçağım ben.?
    Birde derce mi düşürürlerse ötv mtv muaflık ne olur.?

Bilgisini paylaşan arkadaşlara şimdikten teşekkür ederim.

Üye
    Revulation Avatarı

Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    Muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese merhabalar siteye yeni üye oldum 2011 yılından beri myastenia gravis hastasıyım ( kas hastalığı) hastaneye ehliyet için başvuru yaptım nöroloji doktoru ; h sınıfı ehliyet alır otomatik vitesli araç kullanabilir yazdı ortopedi doktoru ise ; h sınıfı ehliyet alır özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanır yazdı sizce hangi doktorun yazdığını verirken ? Ve şunu sormak istiyorum benim b sınıfı ehliyetim var h ye çeviriyim mi yoksa 2016 yı mı bekliyim yardımcı olursanız çok Mutlu olurum

Not: kas hastalığım bütün vücüduma yayılmış durumda

Üye
    Concept Avatarı

Gerçek Adı
    Ulvi
    Son Giriş
    28.04-2017
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    Bursa/Yıldırım
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2016 ocak ayını bekle

Üye
    Revulation Avatarı

Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eyvallah teşekkür ederim concept bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın bi doktor otomatik vites dedi diğeri özel tertibatlı otomatik vites dedi sizce ne yazarlar rapora

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Revulation;

tam emin değilim ama heyette ortepedi doktorunun yazdığını rapora işlerler gibi geliyor bana . burada önemli olan nokta ise şu:
    raporunda özel tertibatlı ,(virgül) otomatik vites yazarsa bunun anlamı ister otomatik istersen aparat kullanabilirsin. ama orada yazdığım virgül olmazsa otomatik ve aparatlı araç olması anlamına gelir . yani raporunda virgül varsa ister otomatik ister aparatlı ama virgül yoksa otomatik vitesli ve aparatlı araç olmak zorunda

Üye
    Revulation Avatarı

Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Mehmetyilmaz

Mehmet Yılmaz ; teşekkür ederim 26 sında raporu alıcam paylaşırım burada sizlerle tekrardan teşekkürler

Sayfa 4 / 30 İlkİlk 1234567814 ... SonSon