Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    necdet_87 Avatarı

Gerçek Adı
    Necdet
    Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    142amg4 - H sinifi ehliyet'ler değişiyormuş. Prosedür nasıl olacak?

Arkadaşlar Karayolları yönetmeliğinde bu var. H sınıfı ehliyet alabilir ve tertibatsız otomatik vites araç kullanır raporum var. Ayrıca kod istiyorlar ya yeni sağlık raporu için işte o kodlar da Sürücü Adayı Kod Sayfasında var. Kararsız kaldım. Eski raporum geçersiz mi olacak? ÖTV indirimi alabiliyordum ama H sınıfı almam gerekiyordu. Şimdi H sınıfı ehliyet kaldırıldığı için ÖTV yönetmeliği de hala değiştirilmedi. Ehliyeti gidip değiştirmeye çalışsam yeniden kursa mı gideceğim yoksa elimdeki raporla emniyette değiştirilecek mi bilemiyorum. Emniyete ve maliyeye gidip sorma vaktim olmadı. Sizlerle paylaşayım dedim. Düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Üye
    Bertoned Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    10

Arkadaşlar Ankara il sağlık müdürlüğünü aradım. H ehliyetleri nasıl değiştirecez sizde komisyon kurulyomuş felan dedim. o da bizde komisyon felan yok bizle bi ilgisi yok dedi yönetmeliktede il sağlık müdürlüğüne yönlendirilir diyor ben anlamadım bu işi.

Arkadaşlar şimdi Emniyet ile görüştüm, Sadece rahatsızlığın hangi branş ise o uzman hekimden sağlık raporu al getir 2 resim getir 15 lirada bankaya para yatır dedi.

sizde Edindiğiniz bilgileri paylaşırsanız hepimize faydası dokunur.

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

hangie mnyietle görüeştün kardeş hangii lin veya ilçenin

Üye
    mhmtzytn Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ceyhun tengiz Mesajı Gör
    Bende de aynı sıkıntı var kardesım ne yapmam gerekıyor bılmıyorum sag brekıal pleksus rahatsızlıgım otomatık vıtes kullanabılır raporum var otv ındrıımı uygulamıyorlar
    Benimde raporum devletten otomatik ötv muafiyetli araç alabilir h sınıfı ehliyet alabilir. bu raporla ehliyet kazandım ama evraklarım duruyor trafiğe vermedim şu herşeyin netleşmesini bekliyorum, çok saçma ya doç. doktor otomatik vites kullanabilirsin terdibata gerek yok diyor ama maliye tertibatsız araç alırsan ötv muafiyeti gerçekleşmez diyor... bir arkadaş sağ elinden dolayı aldı diye bir yazı okumuştum buralarda geçtiğimiz aylarda olmadı bunun içinde bir imza toplasak boş yere harcadığımız tertibat masrafları cebimize kalır...

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tertibatsız sağ elden otomatik vitesli araç alabilmiş forumda kimseyi bilmiyorum Bu işe maliye onay vermiyor

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

sağ elden engelli iş arkadaşım aldı otomatik vites tertibatsız araç mali ilk sorun çıkardı sonra en üst amirlerine gitti sorunu çözdük ellerinde eski yönetmelikle konuşuyorlar

Üye
    Ceyhun tengiz Avatarı

Gerçek Adı
    Ceyhun tengiz
    Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende ötv indirimli araç almak için ehliyetimi değiştirmek isteyenlerdenim. emniyete gittim ordan il sağlık müdürlüğüne oradanda bir devlet hastanesinin sağlık kuruluna emniyet bana bir rapor örneği verdi onunla sordum bize henüz ulaşmadı dedi sağlık kurulu .
    ayrıca özel tertibat kodlarından da bilgileri yok hastanelerin ne yapmamız gerektiği konusunda bende kararsızım.

d) SÜRÜCÜ ADAYLARI VE SÜRÜCÜLERDE ARANACAK SAĞLIK ŞARTLARI İLE MUAYENELERİNE DAİR YÖNETMELİĞİN 4’ÜNCÜ MADDESİNİN SEKİZİNCİ FIKRASI KAPSAMINDA OLUŞTURULAN KOMİSYON TARAFINDAN KULLANILACAK KODLAR
    10. Modifiye vites
    10.02 Otomatik vites
    10.04 Uyarlanmış vites kolu
    15. Modifiye edilmiş debriyaj
    15.01 Uyarlanmış debriyaj pedalı
    15.02 manuel debriyaj
    15.03 Otomatik debriyaj
    15.04 Debriyaj pedalının çalışmasını ya da aktivasyonunun durmasını önlemeye yönelik tedbir
    20. Modifiye edilmiş fren sistemleri
    20.01 Uyarlanmış fren pedalı
    20.03 Sol ayağa uyarlanmış fren pedalı
    20.04 Tabana göre uyarlanmış fren pedalı
    20.05 Eğik fren pedalı
    20.06 Elle çalıştırılan fren
    20.07 Azami Birim Kuvveti ile çalıştırılan fren… (N) (örnek: “20.07 (300N)”)
    20.09 Uyarlanmış park freni
    20.12 Fren pedalının tıkanmasını önlemeye ya da aktivasyonunu sağlamaya yönelik önlem
    20.13 Diz ile harekete geçirilen fren
    20.14 Harici güçle desteklenen fren sistemi
    25. Modifiye hızlanma sistemi
    25.01 Uyarlanmış hız pedalı
    25.03 Eğik hız pedalı
    25.04 manuel hız pedalı
    25.05 Diz ile harekete geçirilen hız pedalı
    25.06 Harici güçle desteklenen hızlanma sistemi
    25.08 Soldaki hız pedalı
    25.09 Hız pedalının tıkanmasını önlemeye ya da aktivasyonunu sağlamaya yönelik önlem
    31. Pedal uyarlamaları ve pedal tedbirleri
    31.01 Paralel pedallar ekstra seti
    31.02 Aynı seviyede ya da aynıya yakın seviyede pedallar
    31.03 Pedallar ayak yardımıyla çalıştırılmadığında hızlanma sistemi ve pedalların tıkanmasını önlemeye ya da aktivasyonunu sağlamaya yönelik önlem
    31.04 Yükseltilmiş zemin
    32. Kombine fren ve hızlanma sistemi
    32.01 Tek elle idare edilen kombine fren ve hızlanma sistemi
    32.02 Dış bir güç tarafından idare edilen kombine fren ve hızlanma sistemi
    33. Kombine fren, hız ve direksiyon sistemi
    33.01 Tek elle dış kuvvet tarafından idare edilen kombine hızlanma, fren ve direksiyon sistemi
    33.02 İki elle dış kuvvet tarafından idare edilen kombine hızlanma, fren ve direksiyon sistemi
    35. Modifiye kontrol düzeni (far düğmeleri, cam sileceği, korna, sinyal lambaları, vb.)
    35.02 Direksiyonu bırakmadan kullanılabilen kontrol cihazları
    35.03 Direksiyondan sol eli çekmeden kullanılabilen kontrol cihazları
    35.04 Direksiyondan sağ eli çekmeden kullanılabilen kontrol cihazları
    35.05 Direksiyon ve hız ile frenleme mekanizmalarının kontrolünü kaybetmeden idare edilebilen kontrol cihazları
    40. Modifiye direksiyon
    40.01. Azami birim kuvveti ile çalıştırılan direksiyon … (N) (örneğin: “40.01(140N)”)
    40.05. Uyarlanmış direksiyon simidi (daha büyük/kalın direksiyon simidi, azaltılmış çap, vb.)
    40.06. Direksiyon simidinin uyarlanmış pozisyonu
    40.09. Ayakla işletilen direksiyon
    40.11. Direksiyon simidinde yardımcı cihaz (topuz, direksiyon çatalı vb.)
    40.14. Tek elle/kolla işletilen alternatif uyarlanmış direksiyon sistemi
    40.15. İki elle/kolla işletilen alternatif uyarlanmış direksiyon sistemi
    42. Modifiye edilmiş arka/yan görüş cihazları
    42.01. Arka görüş için uyarlanmış cihaz
    42.03. Yan görüş sağlayan ek iç cihaz
    42.05. Kör nokta görüntüleme cihazı
    42.06. Elektrikle çalışan dış dikiz aynaları
    43. Sürücü koltuğu pozisyonu
    43.01. Normal görüş sağlayacak yükseklikte, direksiyon ve pedaldan normal uzaklıkta sürücü koltuğu
    43.02. Vücut şekline göre uyarlanan sürücü koltuğu
    43.03. Sabit duruş için sırt destekli sürücü koltuğu
    43.04. Kol dayanağı olan sürücü koltuğu
    43.06. Ayarlanabilir emniyet kemeri
    43.07. Sabit bir duruş için destekli emniyet kemeri
    44. Motosiklet modifikasyonları
    44.01. Tek elle işletilen fren
    44.02. Uyarlanmış ön frenler
    44.03. Uyarlanmış arka frenler
    44.04. Uyarlanmış hız sistemi
    44.08. Motosiklet hareket halinde, dururken ve beklerken sürücünün iki ayağının da aynı anda yere değebileceği şekilde uyarlanmış koltuk yüksekliği,
    44.09. Azami birim kuvveti ile çalıştırılan ön fren …(N) (örneğin: “44.09(140N)”)
    44.10. Azami birim kuvveti ile çalıştırılan arka fren …(N) (örneğin: “44.10(140N)”)
    44.11. Uyarlanmış ayak dayama yeri
    44.12. Uyarlanmış tutma kolu
    45. Sadece sepetli motosiklet kullanabilir
    46. Sadece üç tekerlekli motosiklet kullanabilir
    47. İki tekerlekli araç kullanamaz
    50. Sadece…………..plaka/şasi numaralı aracı kullanabilir.
    78. Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir
    102. Ticari araç, resmi araç, ambulans kullanamaz
    bunaları yayınlamış emniyet genel müdürlüğü

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@Ceyhun tengiz bende seninle aynı durumdayım kardeş. bende rapor ve ehliyet alıp ötv indiriminden faydalanmak istiyorum lakin şuan için yeni sistemin oturmasını beklememiz lazım. forum'dan fark ediyorum sende benim gibi bu konuda heycanlı ve birazda sabırsızsın biran önce ehliyet rapor ve son olarakta araca kavuşmak istiyorsun ama gel gelelim şuan, yeni yönetmelik ve ilgili kurumlar bu yeni yönetmeliğe tam manasıyla geçmeden uygulamadan işimiz çok zor. biraz beklemek lazım. bende düşünüyorum ilimiz sağlık müdürlüğü devlet hastanesi ve vergi dairesi ile görüşmeyi lakin henüz çok erken olduğu için bu işleri 1 ay sonra'ya attım.

Üye
    ulivatar Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    21:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5yıl süre verilmiş bir değişim için sayfalarca yazı yazıldı.Lütfen sıfıradan ehliyet alacak bir kişi nereden başlamaı birisi yol göstersin.Konu açtım cevap yok..Ben sağ bacaktan polio alt sekeliyim ötv den muaf alcağım araçta hangi ibareler olmalı? Araştırdığım kadarıyla ÖTV den muaf olabilir yazmalı veertibatlı araç kullanabilir demeli ?Doğrumudur?Başka bir arıntı varmıdır bilmediğim?Lütfen bilenler cevapları esirgemesin ben bu forumdan yardım alamaz oldum.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@ulivatar biliyorsun ehliyet sınıfları 01.01.2016 itibari ile değişti. Bu değişim beraberinde ehliyetlerde ve özellikle engellilerin ehliyetlerinde kullanılmak üzere bir takım KOD'ları beraberinde getirdi. Yine bu yeni düzenleme ile beraber biz engellilerin rapor alma olayıda değişikliğe uğradı. Hastanede girmiş olduğun heyet raporuna son noktayı koyarken artık il sağlık müdürlüklerinde kurulacak olan bir kurula sevk edileceğiz ve o kurul bizim nasıl bir araç ve tertibat kullanacağımıza ve bu tertibatlı/tertibatsız aracı kullanabilmemiz için ehliyetimizde yazacak olan KOD'u belirleyecek. Ama henüz herşey çok yeni olduğu için ne düzenleme nede bizim ehliyet ile ötv indirimli araç almamızı sağlayacak kurumlar ve bu kurumlardaki işleyişler oturmadı. Yani anlayacağın daha bekleyeceğiz tüm bu sürecin ve işleyişin yeniden yerine oturması için...

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Saglik raporunda ve otv de kullanilacak kodlar belli olmus

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@burak_br Maliye hangi KOD'ları kabül edecek ÖTV indirimi için belirtilmiş mi ?

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Onu bilmiyorum kardes

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyet için sağlık raporu verecek kuruluşlar - Memurlar.Net

burda yazıyor kodlarda haberin altında

Üye
    Bertoned Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    IV.Kısım: Özel tertibatlı motorlu araç kullanılması gereken durumda il/ilçe sağlık müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyon tarafından doldurulacak kısımdır.

5) Sürücü ve araçlara ilişkin kod tablosu İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca belirlenmiş olup yazımız ekinde (EK-2) gönderilmektedir. 1'den 100'e kadar olan kod numaraları Avrupa Birliği Mevzuatındaki şekliyle, 100 ve üzerindeki kod numaraları ise sadece ülkemizde kullanılacak yerel kod numaralarıdır.

6) Sürücü/sürücü adayı sağlık raporu almak üzere yukarıda zikredilen sağlık tesisleri/özel sağlık kuruluşlarında görevli pratisyen tabip/aile hekimine başvuruda bulunacak ve yazımız ekinde (Ek-3) gönderilen beyan formunu dolduracaktır. Pratisyen tabip/aile hekimi tarafından beyan formu incelenerek beyan formunda belirtilen durumlara sahip olmayan sürücü/sürücü adayının muayenesini yaparak muayene bulgusuna göre sağlık raporunun II.Kısmını doldurup sağlık raporunu tanzim ederek kişiye teslim edecektir. Beyan formunda belirtilen durumlardan bir veya birkaçının olduğu durumlarda ise kişinin o durum/durumlara ait uzmanlık dalı/dalları hariç sağlık muayenesini yaparak sağlık raporunun ikinci kısmına kanaatini belirterek raporu tanzim edecektir. Yukarıda belirtilen sağlık tesisleri/özel sağlık kuruluşunda çalışan uzman tabip/ tabipler tarafından sürücü/sürücü adayının muayenesinde ve zorunlu olarak veya gerektiğinde yapılması gereken tetkikleri yapılarak sağlık raporunun III.Kısmı doldurularak sürücü belgesi sınıfı ve varsa kısıtlara ilişkin kod numaraları yazımız ekinde gönderilmekte olan kod tablosunda belirtilen şekliyle yazılarak sağlık raporu tanzim edilecektir.

Uzman tabip/tabiplerce sürücü/sürücü adayının özel tertibatlı araç kullanmasına karar verilmesi halinde hangi sınıf sürücü belgesi alabileceği ve kod tablosunda belirtilen kodlar yazılmadan sürücü belgesi alabileceği belirtilir ve İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan
    komisyona gönderilir.

İl sağlık müdür yardımcısı veya görevlendireceği il sağlık müdürlüğü görevlisinin başkanlığında kişinin sağlık raporunda belirtilen tanı ile ilgili branş uzmanı/uzmanları ve valilikçe kamu kurum/kuruluşlarından veya ilgili meslek odalarından görevlendirilecek bir makine mühendisinden oluşan komisyon tarafından belirlenecek özel tertibat kod numarası ile hangi sınıf sürücü belgesi alabileceği aynı sağlık raporunun ilgili bölümüne yazılır. İhtiyaç duyulması halinde bu Komisyona elektrik mühendisi dahil edilebilir. Bu Komisyon tarafından sürücü/sürücü adayına sürücü belgesi alamaz kararı verilemez. Bu komisyonun görevi özel tertibat kod numarası ve sürücü belgesinin sınıfının belirlenmesi ile sınırlı olup ilave olarak aracın tadil edilmesini müteakip sürücünün aracı kullanıp kullanamadığını kontrol edebilir.

7) 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 45 inci maddesi kapsamında İl Sağlık Müdürlüğüne sevk edilen sürücünün muayene ve değerlendirmesi 5'li heyet tarafından yapılarak sağlık kurulu raporu tanzim edilmekte idi. Mezkür Kanun hükmünde değişiklik yapılması nedeniyle bu şekilde sevk edilen kişi adına 5'li heyet raporu düzenlenmeyecek olup sürücüde meydana gelen bedensel değişikliğin ortopedik olması halinde ortopedi ve travmatoloji uzmanının, diğer durumların tespitinde ise ilgili diğer uzman tabip/tabiplerin bulunduğu hastaneye sevk edilir. İlgili uzman tabip/tabipler tarafından yapılacak muayene ve değerlendirme sonucunda sağlık raporunun III.Kısmı doldurularak, sürücü belgesi alıp alamayacağı ve varsa kısıtların kod tablosundaki kod numaraları yazılacaktır.

İzlenecek yol tam olarak böyle.

IV.Kısım: Özel tertibatlı motorlu araç kullanılması gereken durumda il/ilçe sağlık müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyon tarafından doldurulacak kısımdır.

5) Sürücü ve araçlara ilişkin kod tablosu İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca belirlenmiş olup yazımız ekinde (EK-2) gönderilmektedir. 1'den 100'e kadar olan kod numaraları Avrupa Birliği Mevzuatındaki şekliyle, 100 ve üzerindeki kod numaraları ise sadece ülkemizde kullanılacak yerel kod numaralarıdır.

6) Sürücü/sürücü adayı sağlık raporu almak üzere yukarıda zikredilen sağlık tesisleri/özel sağlık kuruluşlarında görevli pratisyen tabip/aile hekimine başvuruda bulunacak ve yazımız ekinde (Ek-3) gönderilen beyan formunu dolduracaktır. Pratisyen tabip/aile hekimi tarafından beyan formu incelenerek beyan formunda belirtilen durumlara sahip olmayan sürücü/sürücü adayının muayenesini yaparak muayene bulgusuna göre sağlık raporunun II.Kısmını doldurup sağlık raporunu tanzim ederek kişiye teslim edecektir. Beyan formunda belirtilen durumlardan bir veya birkaçının olduğu durumlarda ise kişinin o durum/durumlara ait uzmanlık dalı/dalları hariç sağlık muayenesini yaparak sağlık raporunun ikinci kısmına kanaatini belirterek raporu tanzim edecektir. Yukarıda belirtilen sağlık tesisleri/özel sağlık kuruluşunda çalışan uzman tabip/ tabipler tarafından sürücü/sürücü adayının muayenesinde ve zorunlu olarak veya gerektiğinde yapılması gereken tetkikleri yapılarak sağlık raporunun III.Kısmı doldurularak sürücü belgesi sınıfı ve varsa kısıtlara ilişkin kod numaraları yazımız ekinde gönderilmekte olan kod tablosunda belirtilen şekliyle yazılarak sağlık raporu tanzim edilecektir.

Uzman tabip/tabiplerce sürücü/sürücü adayının özel tertibatlı araç kullanmasına karar verilmesi halinde hangi sınıf sürücü belgesi alabileceği ve kod tablosunda belirtilen kodlar yazılmadan sürücü belgesi alabileceği belirtilir ve İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan
    komisyona gönderilir.

İl sağlık müdür yardımcısı veya görevlendireceği il sağlık müdürlüğü görevlisinin başkanlığında kişinin sağlık raporunda belirtilen tanı ile ilgili branş uzmanı/uzmanları ve valilikçe kamu kurum/kuruluşlarından veya ilgili meslek odalarından görevlendirilecek bir makine mühendisinden oluşan komisyon tarafından belirlenecek özel tertibat kod numarası ile hangi sınıf sürücü belgesi alabileceği aynı sağlık raporunun ilgili bölümüne yazılır. İhtiyaç duyulması halinde bu Komisyona elektrik mühendisi dahil edilebilir. Bu Komisyon tarafından sürücü/sürücü adayına sürücü belgesi alamaz kararı verilemez. Bu komisyonun görevi özel tertibat kod numarası ve sürücü belgesinin sınıfının belirlenmesi ile sınırlı olup ilave olarak aracın tadil edilmesini müteakip sürücünün aracı kullanıp kullanamadığını kontrol edebilir.

7) 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 45 inci maddesi kapsamında İl Sağlık Müdürlüğüne sevk edilen sürücünün muayene ve değerlendirmesi 5'li heyet tarafından yapılarak sağlık kurulu raporu tanzim edilmekte idi. Mezkür Kanun hükmünde değişiklik yapılması nedeniyle bu şekilde sevk edilen kişi adına 5'li heyet raporu düzenlenmeyecek olup sürücüde meydana gelen bedensel değişikliğin ortopedik olması halinde ortopedi ve travmatoloji uzmanının, diğer durumların tespitinde ise ilgili diğer uzman tabip/tabiplerin bulunduğu hastaneye sevk edilir. İlgili uzman tabip/tabipler tarafından yapılacak muayene ve değerlendirme sonucunda sağlık raporunun III.Kısmı doldurularak, sürücü belgesi alıp alamayacağı ve varsa kısıtların kod tablosundaki kod numaraları yazılacaktır.

İzlenecek yol tam olarak böyle.

Sayfa 24 / 30 İlkİlk ... 14202122232425262728 ... SonSon