Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    devecitalha Avatarı

Son Giriş
    30.05-2013
    Saat
    19:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    foruma yeni üye oldum öncelikle şunu ifade etmek isterimki birçok yerde ulaşamadığım bilgileri bu forumda bulmam beni çok sevindirdi bu nedenle forum yöneticilerine ve destek veren tüm katılımcılara çok teşekür ederim.
    benim de sorularım olacak cevaplandırırsanız çok sevinirim

1- ortopedi engelliyim, sağ bacak polio sekeli. H ehliyeti için haseki eğt arş hast başvuruda bulundum, burda alacağım raporla ötv indiriminden de faydalanmam için yeterli mi yoksa onun için ayrıca yeni bir rapor için başvurmammı gerekiyor?
    2- gazı sağdan sola almak özel tertibata girer mi
    3- bu özel tertibatın nasıl olacağına kim karar veriyor
    4- ehliyetim h, ama özel tertibatlı araca gerek yok. sadece otomatik olursa bu aracı eşim kullanabilir mi?

şimdiden teşekür ederim

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

1)Özel tertibatlı araç kullanması uygundur.İbareli rapor almanız gerekir.
    2)Evet.Tertibattan sayılır.
    3)Sağlık Kurulu raporunuza göre çiziliyor.
    4)Evet.Eşinizde kullanabilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Sadece otomatik vitesli aracı eşiniz kullanabilir ama siz kullanamazsınız Sürücü belgesinde "özel donanımlı araç kullanır" ibaresi bulunan kişilerin kullandığı araçlarda özel donanım olması şarttır. Ve, özel donanımlı aracı (eş, çocuk, anne-baba, kardeş dahil) araç sahibinden başka hiç kimse kullanamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    devecitalha Avatarı

Son Giriş
    30.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın genel yayın yönetmeni ve saygıdeğer arkadaşlar inanın kafam bu işle okadar çok karıştıki aynı soruları tekrar sormuş olabilirim kusura bakmayın
    ben dün itibariyle hasekide H ehliyeti için başvuruda bulundum şimdi bana verecekleri ehliyet raporuyla hem ehliyet hemde indirimli araç alabilirmiyim yoksa bu verecekleri rapor sadece ehliyet içindir , indirim için ikinci bir rapormu almam gerekiyor , bunu kimse bilmiyor ne sağlık kurulu çalışanları ne bayiler ne sürücükursları lütfen beni aydınlatınız saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Eğer raporda hem h sınıfı sürücü olmak için hem de özel donanımlı araç almak için değerlendirme yapılır ve sana iki nüsha halinde verilirse, evet, tek seferde iki işi de gören rapor alabilir ve kullanabilirsin.

Raporda şöyle bir ibare olmalı: "Sağ ayağını kullanmasına gerek olmayacak şekilde özel donanıma sahip otomobil kullanması uygundur. Özel donanımlı araç kullanabilmek için H sınıfı sürücü belgesi alır."
    Bu ibareye sahip rapordan iki nüsha alırsan, tek seferde işin görüşür
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    devecitalha Avatarı

Son Giriş
    30.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekürederim inanın bu bilgileri hiç biyerde bulamamıştım çok sağolun kolay gelsin

Üye
    devecitalha Avatarı

Son Giriş
    30.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın genel yayın yönetmenimiz kusura bakmayın sizi yine rahatsız edecem.
    Haseki de şöyle bir rapor aldım

"SÜRÜCÜ ADAYLARI VE SÜRÜCÜLER İÇİN SAĞLIK RAPORU"
    Başlıklı raporda şöyle yazıyor
    "Sağ alt ekstremde polio sekeli, Otomotik şanzımanlı ve gaz ve fren tertibatı sol ayak kumandalı olmak şarı ile "H" sınıfı ehliyet alabilir".
    Rpor bu şekilde yazılmış ben bu raporla hem H ehliyeti hemde ötv siz araç alabilirmiyim? bide rapor tek nusha bunu aslıgibidir yapayımmı işime yararmı.
    saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yok, bu rapor sadece sürücü belgesi için verilmiş. Otomobil almak için hiç soğutmadan yeni rapor için başvurun oraya bence. Elinizdeki raporu da verin ki, ona göre rapor verilsin kısa sürede...

Üye
    devecitalha Avatarı

Son Giriş
    30.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

günaydın sayın genel yayın yönetmenimiz
    yukarda ifade ttiğim raporla sadece ehliyet alabilirsiniz dedinizya peki ben ötv indirimi için ayrıca rapor almasam ve normal fiyatında otomotik araba alsam kullanabilirmiyim yada ben bununla diğer otomotikleri kullanabilirmiyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hayır, varolan H sınıfı ehliyetinizle sadece otomatik vitese sahip otomobil kullanamazsınız. Aracı vergi ödeyerek de alsanız vergi muafiyetli de alsanız fark etmez. Sizin kullanacağınız araçta özel donanım bulunmak zorunda.

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

bende h sınıfı özel tertibatlı araç vasair rapor için heyete girdim cuma alacam peki ben bu raporla önce araba alıp sonra ehliyet alsam olurmu bizim burada h sınıfı bana göre tertibatlı araba yoktur zannedersem bu raporlar için 6 resim ve 170 tl para verdim
    ayrıca hastaneyi valiliğe şikayet ettim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Maalesf olmaz. Arac almak icin surucu belgesi sart

Üye
    devecitalha Avatarı

Son Giriş
    30.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa sizi yine rahatsız ediyorum kusurabakmayınız' birkaç sorum olacak
    1.ehliyet için aldığım raporda özel tertibatlı otomotik vitesli araç yazıyor eğer ötv indirimi için alacağım raporda sadece otomotik vites araç kullanabilir yazarsa nasıl olacak ehliyet ve indirim raporu aynı olmayınca nasıl olur
    2. sorum eşiminde benim arabayı kullanması için aldığım raporu işleme koymadan sadece otomotik araç kullanır raporu almaya çalışacam ozaman eşimde benim arabayı kullanırmı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Varolan sürücü belgesi raporunuz: "Sağ alt ekstremde polio sekeli, Otomotik şanzımanlı ve gaz ve fren tertibatı sol ayak kumandalı olmak şarı ile "H" sınıfı ehliyet alabilir".

Bu durumda, hayır, varolan H sınıfı ehliyetinizle sadece otomatik vitese sahip otomobil kullanamazsınız. Aracı vergi ödeyerek de alsanız vergi muafiyetli de alsanız fark etmez. Sizin kullanacağınız araçta özel donanım bulunmak zorunda.

Araba için alacağınız raporda "sadece otomotik vites araç kullanabilir" yazarsa, bu hiç bir anlam ifade etmez. Zira hem ehliyetinizle o aracı kullanamazsınız hem de sadece otomatik vitese sahip araç vergi muafiyetiyle satın alınamaz.

Eşinizle aynı aracı kullanabilmeniz için:
    1- Sizin h sınıfı sürücü belgenizde "otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü olur" yazması gerek
    2- Bu şeklide rapor olunca vergi muafiyetli araç alamazsınız. Ama otomatik vitesli tüm araçları eşiniz dahil herkesle ortak kullanabilirsiniz...

Üye
    devecitalha Avatarı

Son Giriş
    30.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar benimde sorularım olacak cevaplandırırsanız çok sevinirim inanın hastanelerde bu işi bilmiyor.haseki eğitim araştırma hast rapor için baş vurdum ama sanırım istediğim raporu vermediler şöyle :
    iki farklı rapor aldım
    1- gaz fren sol tarafa alınmak şartıyla otomotik janzıman lı araçkullan mak için "h" ehliyet alabilir
    2-bu gün aldım raporu ben isterken dedimki ötv siz özürlü aracı için alıyorum bunun içinde tertibatlı araç kullanır ibaresinin raporda yazması gerekir diye ifadede ettim ama onlar bana "sağlık durumu hakkında \ maluliyet dercesi ibareli ve sağ alt extremite teşhisi % 20 maluliyet dereceli bir rapor verdiler bunlarla ben araç ve ehliyet alabilirmiyim alamazsam nasıl yapmam gerekir lütfen inanın çok yoruldum bana yol gösterin saygılar

elinizde araç alım rapor örneği varsa bunu örnek olarak buradan bize sunabilirmisiniz saygılar

Sayfa 1 / 2 12 SonSon