Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    marankoz09 Avatarı

Gerçek Adı
    Marankoz 09
    Son Giriş
    22.03-2016
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam benim sizlere bir konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var. Ben %95 evde bakım maaşı Devlet hastanesinden aldığım bir raporum var.Raporda ağır engelli(Evet) ve Hayatı boyunca (sürekli) ibareli bir rapor var. Bu raporla H sınıfı ehliyet ve Otv indirimli araç alabilirmiyim.Şu anki sağlık sorunum Belden aşağısı hiç tutmuyor.Ayrıca bir daha rapor almama gerek varmı.Bilgi verirseniz sevinirim....

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@marankoz09

H sınıfı ehliyet alır elden kumandalı özel tertibatlı araç kullanır şeklinde rapor alabilirseniz ötv muafiyetli araç alır h sınıfı ehliyetinizle kullanabilirsiniz.
    Ancak bu raporu alamazsanız engel oranınız %90 üzeri olduğundan mevcut raporunuzla ötv muafiyetli araç alabilirsiniz, bu aracı siz değil diğer aile bireyleri ve sizin istediğiniz herkes kullanır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

@marankoz09

Aslında sürücü yönetmeliği'nde "%90 üzeri raporu olanlar araç kullanamaz" gibi bir salak ifade yok. Zira omurilik felçli kişiler gaz-fren elle kumanda edilecek şekilde özel donanımlı araçları kolayca kullanabilirler ve bu kişilere genelde % 90 üzeri oranlı rapor verilir. Hadi bakalım!

Ama emniyet bu konuda arıza çıkartabiliyor. O nedenle önerim, eldeki raporu alıp emniyet'e gitmeniz ve yazılı bir dilekçeyle "bu raporla h sınıfı sürücü belgesi almamda bir sakınca var mı" diye sormanız ve yazılı cevap almanızdır.

Sürücü belgesi aldıktan sonra iş araba almaya gelecek, orada da benzer bi ahmaklıkla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Onun için vergi dairesine de raporu götürüp sorun derim.

Üye
    marankoz09 Avatarı

Gerçek Adı
    Marankoz 09
    Son Giriş
    22.03-2016
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim %95 sürekli engelli raporum var bununla otv indiriminden yararlanabilirmiyim. Bu raporla ozel donanımlı araç alabilir raporunu alsam bu raporun ne kadar süresi oluyor. Bu rapor sadece 1yıllıkmı oluyor. Ne kadar zamanı oluyor. Aracı kendim kullanmak istiyorum izlemem gereken yollar nelerdir. Bilgi verirseniz sevinirim. Herkese engelsiz bir hayat diliyorum.SELAMLAR.