Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mazhar K. Avatarı

Gerçek Adı
    Mazhar Kurt
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    teknik bilgisi geniş araba üretecek beyinli arkadaşlar varmı sermaye benden

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Siz araç üretmeyi ne sanıyorsunuz anlamadım.
    Türkiye Cumhuriyeti devletinin bile henüz tek yerli aracı yok.
    Ve aşağıdaki mesaj sizin başka bir yorumunuzdan alıntıdır, burada araç üretecek sermaye sahibisiniz, orada 2022 aylığı alıp geçinemeyen bir vatandaş.

ŞAHSEN KENDİM YALNIZ YAŞIYORUM 2022 MAAŞI ALIYORUM YETMİYOR GEÇİNDİRMİYOR VE GERÇEK OLARAK TEKLİFİME VARIM DİYEN OLURSA TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE İKAMETGAH EDEBİLİRİM YETERKİ İŞ OLSUN KAZANÇ OLSUN YÜRÜYORUM GÖRÜYORUM ELİM TUTUYOR ŞÜKÜR ALLAH'IMA(CC) MESLEĞİM SIHHİ TESİSAT
    İLETİŞİM KURMAK İSTEYEN OLURSA DEĞERLİ ARKADAŞLAR :05324770299 TELEFONUM TEŞEKKÜRLER

Üye
    Mazhar K. Avatarı

Gerçek Adı
    Mazhar Kurt
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bağışlayınız motorlu araç derken açıklama eksik cümle olmuş buradaki yapmak istediğim güneş enerjisi ile çalışabilen sandelye enerji derdi olmayacak şarj derdi olmayacak tarzdaydı nerede bizde öle araba üreticek sernaye yinede ilginize teşekkür ederim.

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    03:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    9

şu an için söylüyorum, yani malzeme teknolojisinde, biliminde çığır açacak bir keşif-gelişme olmadıkça / ya da elektrik motoru teknolojisinde dev bir atılım olmadıkça güneş enerjili tekerlekli sandalye yapımı abesle iştigal...
    çünkü günümüz standart tekerlekli sandalyelerindeki elektrik motorları için gereken gücü üretebilecek güneş panelleri geniş bir yüzey kaplayacak, bunu normal bir tekerlekli sandalyede taşımak/bulundurmak çok zor... panellerle aküleri doldurmayı denemek te aynı oranda kullanışsız, çünkü akülerin panellerle şarj edilmesi çok uzun zaman alacak...

yani, güneş enerjisiyle çalışan tekerlekli sandalye "YAPILAMAZ" diye bir durum yok, yapılır, ama öylesine kullanışsız bir yöntemle yapılan o sandalyeyi kim alır, kime satabilirsiniz?

ama ileride, teknolojik gelişmelerin de yardımıyla ya elektrik motorlarının verimi çok artırılabilirse, çok daha düşük gerilim ve akım değerlerinde aynı (hatta daha yüksek) performansı verebilirse, ve/veya güneş panelleri daha az yer kaplayıp ve/veya daha büyük enerji üretebilirse o zaman kesinlikle kullanılabilir, o zaman sadece güneş enerjili tekerlekli sandalye değil daha pek çok uygulamada güneş enerjisi kullanılır...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @katrancalı arkadaşın yazısındaki her harfe aynen katılıyorum.
    Zaten bunu başaracak potansiyelde biri olsa onu siz değil dünya devleri kapar.