Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kadri65 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    9 Ekim 2015 güncel: H sınıfı için uygun rapor aldım

sol ayağımdaki polie sekeli bulgusu üzerine ortopedi doktorumdan h ehliyet alabilir özel tertibat araç kullanabilir yazmasına rağmen heyet toplantı günü kurula başkanlık eden doktor. sen b sınıf ehliyet alarak otomotik vites araç kullanabilirsin deyip, Olumsuz rapor yazacağını belirtti.

raporum birkaç güne çıkacak ve b sınıf ehliyetle otomotik araç kullanabilir yazacak aralarındaki konuşmadan bunu anladım.
    Rapor bu şekilde çıkarsa ne yapmalıyım. belge ve bilgi eksikliğinden dolayı kendimi savunamadım. yapacağım itirazda kullanabileceğim bilgi belge ve önerileriniz nelerdir.

yardımcı olursanız memnun olurum..

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kadri65 Mevcut ehliyet kanununda B sınıfı ehliyet ile otomatik vites araç kullanabilir diye bir rapor yoktur herhangi bir sürücü kursuna gittiğinizde geri çevirilirsiniz kabul etseler bile sınavlarını geçtiğiniz taktirde trafikten ehliyetinizi alamazsınız . Raporunuz çıkmadan gidin durumu anlatın h sınıfı yazmaları gerektiğini trafik ve meb ten bu şekilde bilgi aldığınızı söyleyin.

Üye
    kadri65 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktorun sen B al ama otomatik kullan deme gibi bir hakkı var mı?bu konuda açıklama yapmamdan sonra başkası verir ama ben vermem diye keyfi sözler sarfetti .Beklemediğim bir tepki olunca donup kaldım.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kadri65 B sınıfı alabilir raporu verebilir diğer türlü vereceği B sınıfı alabilir otomatik vites veya özel tertibatlı araç kullanabilir gibi bir rapor verdiği taktirde hükümsüz ve işlevsizdir. Ne meb sizi kabul eder kayıt açar nede trafik buna istinaden size ehliyet verir

Üye
    kadri65 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

B sınıf ehliyet için benim düz vitesli bir arabayı kullanmam gerekmiyor mu?bu da imkansız çünkü sol ayağımu kullanamıyorum güçsüz ve kısa bu nasıl bir çelişki raporum çıktıktan sonra paylaşacağım yardımcı olursanız memnun olurum.tşk

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kadri65 Dediğim gibi rapor çıkmadan gidin konuşun "B sınıfı alabilir otomatik vitesli araç kullanabilir" raporu çıkacak ise bu raporu meb ve trafiğin kabul etmediğini araştırdığınızı belirtin sadece " B sınıfı kullanabilir" raporu çıkacak ise o zaman il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz edeceksiniz sizi başka hastaneye sevk edecekler.

Üye
    kadri65 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yıllarca B alabilmek için uğraştım( Tabi bu tür haklardan haberim yoktu)vermediler.şuan da ise zorla sen B almalısın diyorlar çıldırmamak elde değil.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Cenk arkadaşımızın dedikleri doğru.
    B sınıfı sürücü belgesi verip de sonra bunu şunu kullanır ötekini kullanamaz şeklinde sınırlayamazlar.
    B ile kullanılacak araçlar trafik yönetmeliğinde bellidir.
    Siz debriyaj kullanamadığınızdan manuel bir aracı da kullanamayacağınız için B sınıfı sürücü belgesi vermeleri imkansız.
    Bence de konuşun, trafikten vs kurumlardan o şekilde bir ehliyetin geçerli olmayacağının söylendiğini belirtin.

Üye
    kadri65 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporumu aldım.van bölge hastanesi sağlık kurulu tarafından verilen rapor aynen şöyle:
    Sol ayakta polie sekeli olan hastanın H SINIF ALMASI UYGUN OLAMAYIP,Sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartlarına dair yönetmelikte periferik sinir hastaları kısmına bakılarak kişinin B SINIF EHLİYET İLE OTOMOTİK VİTES ARAÇ KULLANABİLECEĞİ kanaatine varılmıştır.Karar ittifak ile verildi.
    İl sağlık müdürlüğü rapora itiraz sadece engel yüzdesine yönelik olabildiğini yeni bir hastaneden rapor talebinde bulunabileceğimi söyledi.sürücü kursu yetkilisi ise hem B sınıf hem otomatik diye bir ehliyet türünün olmadığını söyledi
    fikirlerinize ihtiyacım var

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kadri65 Beyfendi size ilk konuyu açtığınız zaman zaten file getirmiştim "B sınıfı otomatik vites" diye bir ehliyet türü olmadığını, Rapor çıkmadan gidip konuşun derdinizi anlatınıda eklemiştim ama pek etkili olmamışım demekki. Bizim sizi uyarmamıza rağmen kendi bildiğinizi yaptığınıza göre, Daha elimizden ne gelir ki?

Üye
    kadri65 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beyefendi kurulda açıklamalarım bile dinlenmedi ve bir kaç saat sonra dağıldı.sonraki günde muhatap bulmadım.raporunuzun sonucunu bilmiyoruz yardımcı olamayız dediler bende bu kadar saçma bir sonuç yazılabileceğini gerçekten düşünmemiştim.Bunu tamamıyla kurul başkanı yazdı kimsede birşey demedi.
    Üzerine düşünülmesi gereken sağlık kurullarının bu keyfi tavırları.Karşımızda ciddi bir devlet kurumu var müzakere yada pazarlıkla iş yürütülmesi olağan bir durum mu?

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kadri65 Subliminal mesaj olacak ama hangi devlet kurumu ciddi ve olması gerektiği gibi çalışıyor ki , Size ne yönde karar alacağını anlatmış kurumdan daha farklı ne bekliyorsunuz ? Hastanede kurulda görevli doktorlar ve başkan bellidir kurul dışı çalıştığı servislerde bellidir. O servise randevu alıp gidecek konuşacaktınız bir kişi ile topluluk içinde hele ki hegemonyası altına aldığı kişiler önünde derdinizi doğru ifade etmek çok zor olabilir ama teke tek görüşmek çok daha farklıdır daha samimi daha ılımlı bir ortam yakalayabilirdiniz. Neyse artık yapabileceğiniz o hastane ve elinizdeki rapor adına hiç bir şey yok. İl sağlık müdürlüğüne gideceksiniz raporunuza itiraz ettiğinizi başka hastaneye sevkinizi isteyeceksiniz ama bunun içinde sanırım belirli bir süre geçmesi gerekiyor. En kısa zamanda il sağlık müdürlüğünden bilgi alın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@kadri65

H sınıfı raporu verdiklerinde araç alımında hakkınız olan vergi avantajdan yararlanabileceksiniz ya, işte doktorlar buna uyuz olduklarından, domuzuna B sınıf raporu veriyorlar! B işinize yarayacak olsaydı H verirlerdi emin olun!
    @3T3N1TY arkadaşımızın dediği gibi, ya il sağlık müdürlüğüne gidip rapora itiraz edeceksiniz, ya da 6 ay sonra başka bir hastaneye gidip yeni rapor isteyeceksiniz.

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 ocak 2016 da artık h ehliyeti olmayacak.....

Üye
    kadri65 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değerli arkadaşlar bana verilen h ehliyet alamaz b alır otomatik kullanır.raporuna karşı forumdaki değerli paylaşım ve bilgilerden oluşan bir dosya ile randevu alıp doktorun kapısına dayandım.yazdığı raporun çelişkilerle dolu olduğunu ve hakkım olan h ehliyeti almam gerektiği konusunda üç gün süren görüşmeler sonrası istemeden de olsa geri adım atıp raporumda H EHLİYET ALIR (ÖZEL TERTİBAT) Raporu verdi.bir engelli olarak o kadar dezavantaja rağmen devletin engellilere sağladığı bu avantaj OTURANBOĞA'nın dediği gibi bazı doktorlara çok batıyor.çoğu zaman paraya para demeyen en lüks şekilde yaşayan bu doktorların bu ahlaksız ve yanlış raporlarına karşı asla geri adım atmayın.rapor bu şekilde çıktı deyip köşeye çekilmeyin...herkese sonsuz teşekkürler...

engelim sol ayak polie sekeli raporumda H SINIF SINIF EHLİYET ALIR (ÖZEL TERTİBAT) yazıyor otomatik vites kullanır demesi gerekiyor muydu.herhangi bir sorun yaratır mı otomobil aldığım zaman...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon