Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar öncelikle tüm okuyucular için acil şifalar diliyorum. Benim sorum sağ alt ekstremite sorunu olup da H sınıfı ehliyet ve ÖTS'siz araç alma hakkında olacak. Diğer forumlarda okuduğum kadarıyla sol ekstremite rahatsızlığı olanlar için herhangi bir değişiklik ihtiyacı olmadan otomatik araç alımı bir çözüm ve bu mümkün oluyor. Peki rahatsızlığımız sağ tarafta olursa nasıl bir çözüm var? Ben 15 ay önce sağ taraftan kalça protezi ameliyatı oldum. Şu an normal olarak araç kullanabiliyorum. Ancak imkan varsa H sınıfı ehliyet alarak ÖTS'siz araç alma hakkından yararlanmak istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirse sevinirim. Sağlıcakla kalın...

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

protez ameliyatı olmadım ama benim de sağ tarafta sıkıntı var ve h sınıfı, özel tertibat(elden kumandalı) ve ötv indirimi onaylandı şansızı deneyin bence büyük ihtimal alırsınız

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler @Denizin_kızı... Elden kumandalı araç derken gaz ve fren fonksiyonları elden kumandaya mı taşınıyor? Biraz açabilir misiniz? Bunun dışında farklı çözümler varsa diğer arkadaşlar da aktarabilirse sevinirim. Bu arada 2 sorum daha olacak. 1: ÖTV indiriminin yanında KDV indirimi de oluyor mu, yoksa KDV'yi ÖTV'siz fiyat üzerinden ödüyor muyuz? 2: Özel tertibat için otomobil firmaları ekstra fiyat mı çıkarıyor, araç fiyatı nasıl belirleniyor?

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

inanın 2 sorunuz hakkında da fikrim yok

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Açıkçası konu başlığını açarken çok fazla araştırmamıştım. Daha sonra aşağıdaki linkini verdiğim yazıyı ve internetten diğer bazı bilgileri buldum. Bulabildiğim alternatiflerin içinde en iyisi otomatik bir araçta gaz pedalının sol tarafa alınması gibi görünüyor. Bu çözüm hem estetik duruyor hem de araçta minimum değişiklik yapıyorsunuz. Yazılanlardan anladığım kadarıyla aracı ilgili firmadan tertibatlı olarak hazır almıyoruz, normal olarak alıyor ve üzerine tertibat yaptırıyoruz. KDV hususunu bilenler varsa cevap yazabilirlerse sevinirim. Teşekkürler...

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bilirim-2.html

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mytuncer

KDV yi ödüyorsunuz, muafiyet ya da indirim söz konusu değil.