Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Sol kolum dirsekten aşağısı yok. Haliyle Ötv istisnası hakkına kavuşunca ve 10 eylülden sonra ehliyet alımı zorlaşacağı için ehliyete başvurmak istiyorum. Sormak istediğim rapor ve ehliyette yazması gereken nedir? "otomatik vitesli araç kullanır"mı olacak "özel tertibatlı araç kullanır" mı olmalı. Otomatik vitesli araç kullanır yazması bizim için zaten özel tertibat olarak sayılacak mı yoksa her türlü özel tertibat mı yazması lazım? Ben normalde otomatik vitesli araç kullanabliyorum.

Üye
    egd.19 Avatarı

Gerçek Adı
    eyup
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@fatih_123

sol el fonksiyonlar sağ ele aktarılmış şekilde otomatik vites araç kullanır yazar muhtemelen benim sol el 4 parmak yok bu şekilde yazıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@egd.19

Sürücü belgeni özel alanları kapatarak burada yayınşarsan başka arkadaşlar için yardımcı olur (dilersen bana bulent@engelliler.biz adresime gönder, ben koyayım buraya)

@fatih_123
    Gelişmeleri paylaş lütfen... Ve unutma, belirleyici olan doktordur. Hastaneye para yatırmadan önce olumlu rapor verilip verilmeyeceği ile ilgili olarak ortopedi doktoru ile görüşmeye bak. Yoksa ödediğin parayla kalırsın mazallah!

Üye
    egd.19 Avatarı

Gerçek Adı
    eyup
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sürücü belgem H sınıfı benim @OturanBoğa ben ehliyeti 2010 yılında almıştım sürücü belgemde hiçbirşey yazmıyor benim araç için raporu yeni aldım sadece. Emniyet genel müdürlüğü bugün yazıyı trafik uygulama denetleme müdürlüğüne göndermiş en son gelişmeleri açıklayacam ben burda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@egd.19

Takipteyiz Eyüp...

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir süre yoğundum bu yüzden siteye girip yazma fırsatım olmadı. @OturanBoğa ehliyet için hastane sağlık kuruluna başvuru yaptım. Son çıkan kanun gereği H sınıfı ehliyet alabilir raporunu hastane heyeti değil aile hekimi veriyormuş. Aile hekimine gittim. beni ortopedi doktoruna konsültasyon formuyla sevketti. Ortopedi doktoru H sınıfı ehliyet alabilir yazdı forma. O forma istinaden aile hekimi de raporu bana verdi. sorunsuz şekilde o aşamayı geçtim.
    Not: rapor için hastaneye 30 TL ödedim. ve doktorlar çalıştığım hastanenin doktorları olduğu halde bile biraz kıllık ettiler ortopedi doktorları Kanunda sol üst ekstremite yokluğunda kişinin H sınıfı ehliyet alıp alamayacağı ortopedi uzmanının kanaatinde kalmıştır gibi saçma sapan bir madde var. Böyle olunca bazısı veriyor bazısı vermiyor. son çıkan kanun bile net değil yani. Bu kanunları hangi insanımsı şeyler yazıyor merak ediyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@fatih_123

Hayırlı olsun. Bilgi için teşekkürler.

Aile hekimi hangi hastaneye sevk ediyor? Bağlı olduğu bir hastane mi yoksa tercih edilebiliyor mu? Neden doğrudan hastaneden alınamıyormuş rapor? Aile hekimi şartını ilk defa duyuyorum.

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa

neyse uzunca vakit geçti geriye geldim ehliyet sınavı direksiyon vs halloldu. iş geldi emniyetten ehliyeti bastırmaya. emniyet bana aile hekiminin raporu geçerli sayılmaz dedi ve orda matbu rapor var bunu ortopedi hekimi dolduracak ve "otomatik vitesli" mi yoksa "özel tertibatlı" mı olduğunu belirtecek dedi.
    burda şu sıkıntı var. otomatik vites yazarsa "ötv mtv muafiyeti yok." "özel tertibat" yazarsa ve sağlık kurulundan "özel tertibat araç kullanır raporu alınamazsa" bu seferde alınan ehliyetin hükmü kalmıyor ne garip iş.

internette tonla bilgi var fakat çok eski yazılar ta 2008 lere ait. güncel bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba ?