Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yba_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    otomatik vitesli araç kullanır ifadesini yazdırmak bu kadar zor mu acaba?

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zor olan o değil, zor olan insanlar maalesef...

Üye
    yba_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen insanlar zorr. Denizli devlete gittin mi hiç?

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Devlete gitmiştim. Saol kol engellilerin araç kullanmasını etik bulmuyoruz prensip olarak sol kol engellilerine ehliyet raporu vermiyoruz demişti doktor geçtiğimiz yaz

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

denizli devlet hastahanesi ve servergazi hastahanelerindeki doktorlar neyin kafasını yaşıyorlar bilmiyorum ama rapor vermemek için yemin içmişler resmen şerefliler ... %42 raporu resmen ortapedi doktoru ile sözlü dalaşma ve tehdit ederek zor bela aldım ..

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Servergazi hastanesine gittim ötv raporu için doktorla görüşmeye, dünyadan bi haberdi adam. Sağlık kuruluna gönderdi memura sor diye oda onu aratmadı walla. Bende yazdan beri uğraşmıyorum şimdi yeni ehliyet sınıflarının oturmasını ve maliyenin yönetmelik guncellemesini bekliyorum

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

eğer elinde rapor var ise o rapora itiraz edip aydındaki hastahaneden rapor alabilirsin .. il sağlık müdürlüğündeki kız öyle demişti bana hastahane ile savaşırken ..

fizik tedavi uzmanı gonca ödemiş güngen var devlet te onunla bi konuş durumu anlat yardımcı olabilir ..

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Aydın Devlet hastanesi Sn. Adnan Karataş tek geçerim bu adamı. Çok çok iyi bir insan ve engellilik ile engellilerin kullanacağı araçlara dair konulara muntazam bir şekilde hakim birisi. Ben geçen sene gitmiştim raporuma itiraz edip heyete girecektim ama aydın il sağlık müdürlüğü ve Aydın Devlet Hastanesi sağlık memurunun uyuzlukları üzerlerindeydi uğraşamadım.

Üye
    yba_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sol koldan %52 engelliyim. Total ampute olmuştu ama şuan sol kolum yerinde fakat işlev görmüyor. B ehliyetim var. Çok rahat otomatik vitesli araç kullanıyorum. H ehliyet için neler yapmam gerekiyor. Güncel prosedür nedir? İlk önce heyet raporu mu almalıyım? H ehliyet sınav tarihini biliyor musunuz? Ne zaman nasıl hareket edeceğimi bilmiyorum.
    Allah aşkına şu soruya cevap verecek yok mu?

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde B sınıfı ehliyetim var ve bende henüz H sınıfı veya yeni prosedür ile B kısıtlı ehliyetine başvurmadım. Yanlış da bilmiyorsam işlemler şu şekilde oluyor;

Aile hekimine gidiyorsunuz " sürücüde aranacak sağlık şartları ve muayenesine dair yönetmelikte " belirtilen şekilde muayene ediyor. Gözle görülür ve sizin beyanda bulunacağınız bir engeliniz var ise sizi engeliniz ile ilgili uzmana tabibe sevk ediyor ( gittiğiniz yerin tam teşeküllü devlet hastanesi veya üniversite hastanesi olmasına dikkat edin yanlız, özel hastaneyi karıştırmayın bu sizin iyiliğinize olur ). Uzman tabib yapacağı incelemenin ardından kendisi ile ilgili kısıma engelinize dair tanı ile birlikte "tertibatlı araç kullanması uygundur" yazarak sizi bağlı bulunduğunuz il/ilçe sağlık müdürlüğü komisyonuna sevk edecek. Misal göre ile ilgili bir problem var ise göz uzman tabibi gözlük için uygun olan KOD'u kendisi ile ilgili kısıma yazabilir fakat, aracı kullanmak için bir aparata ihtiyaç duyuyorsanız örneğin gaz veya fren pedalına uygulanacak bir aparat yada ne bileyim otomatik vites araç kullanacaksanız bu tür aparatların KOD'unu il/ilçe sağlık müdürlüğü komisyonu belirleyecek. Nerde kaldık. Hastanenin sevki ile gittiğiniz il/ilçe sağlık komisyonuna evraklarınızı bırakıyorsunuz onlar sizi komisyonun toplanıp kurulacağı gün için bilgilendirip çağırıyorlar. Bu komisyon sizin kullanacak olduğunuz tertibatlara karar verip ilgili KOD'ları yazıyor ve ehliyet değişimi için raporunuzu almış oluyorsunuz.

Sizi sevk eden aile hekimi ve uzman tabibin mutlaka sürücü olur şeklinde işlem yapmış olmasına dikkat edin. olurda yanlışlıkla sürücü olamaz kısmını işaretlemesinler düzeltmek için birçok uğraşlara maruz kalmayın.

Benim önerim bir müddet daha beklemek. Denizlide ehliyet yenileyen engelli arkadaşımız var mı yok mu bilmiyorum, hastane doktorları, aile hekimleri ve il sağlık müdürlüğünde ilgili birimler şuan konuya ne kadar hakimler bilemiyorum açıkcası. İl sağlık müdürlüğünde tanıdığımız olsada sorabilsek keşke nasıl yapıyorlar sistem oturdu mu oturmadı mı ???

Üye
    yba_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben mail attım denizli devlet hastanesine. cevapta ''Hastanemizde Sağlık Kurulu raporları ilgili Yönetmelik hükümleri gereğince yapılmaktadır.Bilgilerinize Rica Ederiz.

Demişler. Bu arada direk hastaneden heyet için başvursak olmuyor mu? illa aile hekimi şart mı? bu il/ilçe sağlık komisyonu dediğiniz hastane dışındaki bir başka kurum ve komisyon mu?

Üye
    bakar1970 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    20:05
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aile hekimine gitmeden olmuyor malesef devlet hastanesi kabul etmiyor sağlık komisyonunun hastaneyle alakası yok uzman doktor gerekli bilgileri yazıyor sonrada il sağlık müdürlüğüne gidiyorsunuz

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastaneden direk başvurursan benim gibi ehliyet raporu alırsın. 200tl. http://hizliresim.com/9og1W3

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Denizli’de eski B ehliyetini yeni tip B engelli ehliyetine çeviren var mı ? Özellikle Sol Brakiyal Pleksus Lezyonu olan ? Hangi hastaneye gittiniz bunun için ?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12