Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BahattinBey Avatarı

Gerçek Adı
    Bahattin
    Son Giriş
    09.01-2016
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SelamınAleyküm uzun zamandır forumu takip ediyorumdum tanışmak bugüne kısmetmiş. sizlere sorum

H sınıfı ehliyet almayı çok arzu ediyorum düşlerime dahi girmektedir. 2009 yılında ehliyet almak için sürücü kursuna gittim Bursa devlet hastanesinden rapor almam gerektiğini söylediler. Bende ertesi gün müracatımı yaptım. ve heyete girdim. ümitli olduğum halde H sınıfı ehliyet alamaz diye rapor verdiler. rapor olumsuz olduğu için trafiğe gönderdiler.. aradan bir kaç ay geçtikten sonra tekrar şansımı denemek istedim. Bu seferde Bursa Şefket Yılmaz Hastanesine müracat ettim. Ortapedi doktoruyla ilk görüşmemde H sınıfı ehliyeti alabilirsin diye ümitlendirdi. Sağlık kuruluna müracatta bulundum gerekli olan uzman doktorlara muayene oldum ortapedi doktoruna tekrar gittiğimde olumsuz olarak olacağını söyledi. evraklarınıda tamamladığımdan dolayı sağlık kuruluna vermiş oldum. Heyet tarihi verildi. benimde ortapedi doktoruna kafam bozulduğu için heyete dahi girmedim.. sonradan çıkan raporu almak için hastaneye gittim olumsuz olarak aldım.
    Yıl 2015 tekrar şansımı deniyim dedim Şefket Yılmaz Hastanesine müracatta bulundum. Gerekli olan doktorlara muayene olduktan sonra heyete girdim. H sınıfı ehliyeti alabilir raporu verdiler.

Bursa Beşevler sürücü kursuna olumlu raporumla kayıt oldum. Kısmet olursa Kasımda sınavım var.
    Sizlere sorum ehliyeti hak kazandığımda trafiğe gittiğimde olumsuz raporum bana engel olur mu ?
    Sol dirsek altında mekanık protez kullanıyorum , Araç için ÖTV indiriminden faydalanabilir miyim..

Heyet raporlarımı gönderiyorum incelerseniz sevinirim.
    2009 yılında aldığım olumsuz rapor
    8bWmzd - Emniyet'ten sürücü belgemi almaya gittiğimde eski raporum karşıma çıkar mı?

2015 yılında aynı hastaneden aldığım olumlu raporDRWoBZ - Emniyet'ten sürücü belgemi almaya gittiğimde eski raporum karşıma çıkar mı?

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eski raporu sildirmelisiniz...
    Raporunuz MERNİS sisteminde gözüküyor.
    Bulunduğunuz ilde İl Sağlık Müdürlüğüne gidiyorsunuz eski raporunuzu sildiriyorsunuz. Dilekçe oradan verecekler siz doldurup silinmesini talep edeceksiniz. elinizdeki yeni raporunuzu vermeyiniz sadece fotokopisi veriniz.

İş biraz çetrevilli dolayısıyla sıkıntı yapma.. ama inat üzerine gidiniz sinirlenmeden...

Üye
    beholder17 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporda oran yeralması gerekli ver dairesi problem cıkartıyor kursa yazılmadan önce keşke buraya bir sorsaydın be kardeş bende bu işlere başlayalı 2 ay oldu burdaki arkadaslar çok yardımcı oldular .raporunu bir bayiye gidip teyiy ettir indirim alabilirmiyim diye

Üye
    harun16 Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba benimde senin olayının tersi oldu benim görüşüm ehliyeti kazandığın zaman seni bir hastaneye sevk edebilirler çünki ellerinde hem olumlu hemde olumsuz rapor olacağı için çelişkili olduğunu söyliyceklerdir onun için bence trafik şubesine git tam olarak öğren

Üye
    BahattinBey Avatarı

Gerçek Adı
    Bahattin
    Son Giriş
    09.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Mr.No

Silinme işlemi nasıl gerçekleşiyor. Hastaneye sevk edip tekrar heyete mi gireceğim..

@harun16

Kurs ile sorunumu paylaştım açıklama olarak herhangi bir sıkıntı teşkin etmeyeceğini son verilen rapor güncel olacağından sıkıntı yaratmaz dedi..
    Dediğiniz gibi olursa tekrar heyete girip olumsuz rapor verirler ise maddi manevi tüm uğraşlarım boşa gidecek

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@BahattinBey

Eski raporu sistemden sildirmek çin il sağlık müdürlüğüne gidip dilekçe vermelisiniz. Bu prosedürü bilmiyorum ama @Mr.No bunu kastetti sanırım

Üye
    BahattinBey Avatarı

Gerçek Adı
    Bahattin
    Son Giriş
    09.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

Bayram öncesi trafiğe gidip durumumu anlattım güncel yeni raporunuz geçerli olur. eski raporunuzun sorun olmayacağını söylediler...
    Bu ayın 10 unda sınavım var. aksi bir durum olmaz ise bir aya kadar ehliyeti almış olacağım. Hakkımızdan hayırlısı inşallah.

Üye
    beholder17 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @BahattinBey peki raporun tarihi güncel olanı önemlidir demişler. raporun veya ehliyetin alındığı il farklı olursa bu durumda bişey oluyor mu?