Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dostlar aracım var H ehliyetim de var. Kardeşim ile gezmek için utv düşünüyoruz. Bu tarz CF MOTO TERRA CROSS 625 | 4X4' LÜK ARAZİ OYUNCAĞI

ilk olarak sorumuz H ehliyet ile bu aracı alabilir miyim ? a2 istiyorlar on road modeller için ama bana a2 verirler mi ? 250 cc üzeri için %37 geçerli diye biliyorum.

Kullanan bilen varsa aydınlatırsa çok sevinirim. Benim özürüm sol ayağımda otomatik vitesli olması kafi bir durum.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

H(motosiklet) ehliyeti ile kullanırsınız. dolayısıyla yeniden kursa yazılmalısınız...

A2 normal birey içindir H(motosiklet) H ehliyeti olup sadece engellilerin kullanacağı A2-A1 cinsinden bir ehliyettir.

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi için teşekkür ederim, tekrar hastane yolları gözüktü anlaşılan, en sağlamı otomatik vitesli otomobil sürebilir / otomatik vitesli motosiklet sürebilir ibareli rapor almak olacak galiba. Derdimizi nasıl anlatacaksak artık.. Teşekkürler.
    Konu Styric tarafından değiştirilmiştir (01.09-2015 Saat 16:36 ). Gerekçe: İmla

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

doktorla konuşabilirsiniz hem H otomobil hem H motosiklet istediğinizi söylersiniz. KAbul ederse rapor yazar....
    Bir rapor asıl veriler. Kalanı fotokopi ile çektirip hastaneden aslı gibidir kase bastırır çok rapor yaparsınız. Hem de 2 ehliyet alırsınız hem de notere para vermezsiniz çoğaltma için.

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

ısrarla yazıyorum fakat konu niyeyse gündeme gelmiyor, bu konu sabit başlık olması gerekirken hatta yazdığım bir yazı alakasız bi topic altına alınmıştı.

arkadaslar 1 ocak itibarıyla h sınıfı ehliyet kalkıyor.

sizin bu tarihten itibaren rapor alım, kursa yazılım vb süreçleri düşünürsek muhtemelen 1 ocaka yetisemeyebilir mantıken maliye kalkmış bir ehliyeti talep edememeli, ehliyet sınıflarında da yasada engelliye farklı bir tip yok artık. belki nasıl gözlükle kullanır yazılıyor, onun gibi kolay bi ibare eklenecek

dolayısıyla sizin açınızdan biraz karışık bir durum gibi, belki olan raporla motosiklet için yazıladabilirsiniz bilemedim, ama rapor almak 1-1.5 ay sürse ehliyet dönemi olarak yetisebilir mi, 1 ocakta kalkacak bi tür için nasıl bir uygulama olur tahmin edemedim.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1 ocak 2016 sabahı tatil olacağına göre hadi 2 ocak cumartesi yok olmadı 3 ocak pazar oda olmadı
    tamam 4 Ocakta tüm ehliyetler değişecek ve iptal olacak değil. Yılbaşında havai fişekler atıldığı an vasıtalar çalışmayacak değil. Belli süresi var o süre içerisinde tüm ehliyet değişecek. Şimdi aldın diyen 2-3 yıl içerisinde ehliyet yavaş yavaş değişecek...
    İsteyen 2016 bekler isteyen beklemez kimse anlamak zorunda değil.

Lakin, oabey kardeş sende görevini zerresine kadar yaptın, sevabına bile girdin. Araştırmak o kişiye kalmış.

Üye
    kays_eri Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    Sivas-Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar. Bu bahsettiğiniz ehliyet değişmesi meselesini şu an burada gördüm. Bilginiz varsa yazar mısınız acaba, nedir bu işin mahiyeti? Benim 2007 tarihli H ehliyetim var, 2012 tarihli "otomatik vites araç kullanabilir" ibareli raporum ve 2013'te ÖTV'siz aldığım bir aracım var. Bu ehliyet değişimi dediğiniz mevzu bizi nasıl etkileyecek acaba? Sadece elimizdeki ehliyeti alıpğ bize aynı şartlarda ehliyeti de kapsayan çipli bir kimlik mi verecekler yoksa bu hastane-doktor işleriyle tekrar mı uğraşacağız acaba? Bir de H ehliyet kalkıyor demişsiniz, o iş nasıl olacak tam olarak?

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zamanı gelince öğreniriz..
    BE sınıf ehliyet alacakmışız bildiğimiz bu, hastane işlerine gelince burada bir duralım zamanı gelince bakalım.
    Belki ki büyük ihtimal doktor raporu istenilmeyecek.

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötv indirimli araç alma hakkımızı bu fırsattan istifade edip ortadan kaldırabilirler mi ?

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAYIN: Mehmet Serkan DOĞAN

Emniyet Müdürlüğümüze gönderdiğiniz 01.09.2015 tarihli başvurunuzda belirtmiş olduğunuz konu hakkında Trafik Tescil Şube Müdürlüğü görevlilerince incelenmiştir.

Motosiklet motorlu bisiklet türü araçlar kullanabilmeniz için, Karayolları Trafik Kanununun 41. Maddesinin (c) bendi gereğince hazırlanan ve 26.09.2006 tarih ve 26301 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartları ile muayenelerine dair yönetmenlik hükümlerine göre "H" sınıfı sürücü belgesi alabileceğine dair, sağlık raporu ile sürücü kursuna müracaat ederek "H sınıfı motosiklet" sertifikası almaya hak kazandıktan sonra Trafik Tescil Şube Müdürlüklerinden veya Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliklerinden sürücü belgesi fark işlemi ile sürücü belgenize "H"sınıfı Motosiklet" ekletmeniz gerekmektedir.

Sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diliyoruz.?

-----------------------------------------------------
    Konya Basin ve Halkla Iliskiler Sb.Md.

-----------------------------------------------------
    Emniyet Genel Müdürlüğü Kurumsal E-Posta Servisi

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ÖTV.siz araç bir kere alacaksınız. ya motosiklet ya otomobil. İkisi aynı anda alamıyorsunuz maalesef.

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben daha araç almadım ama şimdi ehliyetler değişiyor diye bu araç alma hakkımızı ortadan kaldırabilirler mi ?

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Danua.

hayır, h sınıfı ehliyetin kalkacağının ilan olduğu kanunda geçiyor zaten örneğin yakınların da kullanabilme hakkı

be sınıfı falan diye bişey de kanunda yok, avrupadaki gibi normal ehliyet olması herkese niye olamaz gibi geliyor pek anlayamıyorum ben

hatta eylül itibarıyla da h ye başvurular kalkmış olabilir çünkü stajyerliksiz ehliyet için son fırsat falan diyoru gazeteler internette, ama bilemiyorum