Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gsli Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ISPARTA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar %80 oranında raporum var. Ama raporda ehliyetle ilgili bir ibare yok.
    Şimdi yeniden mi heyet raporu çıkartmam lazım yoksa rapora H sınıfı ehliyet alır ibaresi ekletebilir miyim?
    Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

@gsli

Maalesef, böyle bir değerlendirme eklemezler. Yeniden rapor alınması lazım. Raporda H sınıfı ehliyete ve işte donanım vs.'ye dair ibareler olmalı.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa aynı durum bende de söz konusu. İl sağlık müdürlüğü gerekli maddelerin veya ibarelerin eklenmesi için bizi hakem hastaneye sevk etse olur mu ? veya biz H sınıfı ehliyet ve araç için bir rapor alsak ve daha sonra bunu bir şekilde tek rapor olacak şekilde il sağlık müdürlüğünden düzeltme veya ne bileyim iki raporun birleştirilmesi ile ilgili bir işlem yaptırabiliyormuyuz ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

@Deniz şahbaz

il sağlık müdürlüğü ile sevk olduğunda tüm değerlendirmeleri içeren rapor talebinde bulunmak daha doğru değil mi? Yani, eskiyi yok sayıpü tüm hakların değerlendirildiği yeni bir rapor almak...

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa mutlaka dediğin daha doğru daha iyi olan yolu ama, o kadar tuhaf işlerle karşılaştım ki şuana kadar ve hala raporuma h sınıfı ehliyet ve araç ile ilgili bilgileri ekletemedim. denizlide devlet hastanesi resmen aşağıladı gönderdi, aydın devlet hastanesi yardımcı olmaya çalıştı sağlık müdürlüğü başından savdı sevkimi yapmadı vs. vs. senin dediğin gibi yapmak istiyorum yapacak adam bulamıyorum, hadi buldum diyelim bu sefer rapor oranımın düşmesi endişesi var, birde yanlış mı duydum bilmiyorum ama artık aile ve sosyal politikalar bakanlığı mı veriyor rapor oranı nı ? yani hastane ve heyet tanıyı koyup onlarda oranı mı belirliyor ? belki yanlışda duymuş olabilirim ama öyle ise onun endişesi bi ayrı zaten. yani anlayacağınız benimde kafam karma karışık. denizlide bir hakem hastane daha var birde oranın ortapedi doktoru ile görüşeceğim şayet h ehliyet için olumlu görüş verirlerse sağlık müdürlüğüne müracat edeceğim ve hangi yolu izlemem gerektiğini soracağım onlara.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Deniz şahbaz Allah kolaylık versin kardeşim halen nihai bir sonuca ulaşamadığına çok üzüldüm. Benim senin için nacizane tavsiyem yeni ehliyet mevzuatının devreye girmesine 2 ay kaldı . Herhangi bir ehliyet kursuna zamanı denk getirerek yazıldığını varsaydığımızda ve takılmadan 2 sınavı geçsen bile ehliyeti alma süren 2.5 ayı buluyor , Kısacası karşına yeni mevzuat çıkacak ve emniyet bu sefer elindeki hastane raporunu kabul etmeyecek .

Artık kendini daha fazla yorma ve 2016 yılından sonra tekrardan rapor ve ehliyet alma işine başla , tabiki bu 2 ay süreyi boş geçirme alo 183 'e şikayetini bildir , bimer'e yaz , seninle dalga geçen hastane ve personeli hakkında şikayeti için sağlık bakanlığına başvur .

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@3T3N1TY cenk sağol tavsiyen için ve evet hala alamadım ama umudumuzu yitirmek yok. aslında denizli il HALK SALIĞI müdürü mahalleden komşumuz v tanıdığım bir abimiz çıktı belki yardımcı olabilir lakin öncelkle sonuna kadar torpilsiz gitmek lazım diye düşünüyorum.

Bu yeni ehliyet mevzuatı sanırım beni vurmayacak, en azından ben öyle düşünüyorum. sebebi ise 2001 yılından bu yana B ehlyetim var, raporu alırsam sanırım birtek direksiyon sınavına gireceğim. Bu 2016 da nasıl olacak çok merak ediyorum, ben ve benim gibiler şuanda bile ehliyet konusunda zorlanıyorken yeni mevzuat kolaylık mı olacak yoksa daha da bi içinden çıkılmaz bir hale mi getirecek ?? Ama inşallah herkes için kolaylık sağlayan bir düzenleme olsun, varsın ben zorluk çekeyim sorun değil ama düzelsin ve en azından bizden sonrakiler rahat rahat işlerini halletsin.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

ytaa benim aklım almıyor şimdi ben psikoz hastasıyım devlet bana çalışırken sen engellisin diyor ama iş ehliyet almaya geldi mi vermiyor ee b sınıfı ehliytim var diorum onu nerenize sokacaksınız sen onu nasıl aldın diye dalga geçiyorlar utanmadan arkadaşlar bu konu hakkında hukuki süreç başlatmak istiyorum Tuttuğunu kpartan bir avukata ihtiyacım var maliyeti önemli değil bana ne önerirsiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

@DJ_BORAN

B sınıfı ehliyetiniz varken ne gerek var H almaya? H ne işinize yarayacak ki?

Ben mi yanlış anladım soruyu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    OturanBoğa arkadaşım. Şimdi b sınıfı ehliyet varken ne gerek var h sınıfı almaya diyorsun şimdi şöyle izah edeyim ben %45 oranında engelliyim ve h sınıfı ehliyet engelli bireylere verilen bir ehliyet türüdür. H SINIF EHLİYET ile herhangi bir bayii den 0km araç almaya kalktığnızda atıyorum 100,000 tl lik aracı 37000 TL indirimli alma şansınız var bu da 0km bir aracı 2 el fiyatına elde etmek anlamına geliyor kdv indirimini de dahil ettiğinie ortaya hatırı sayılır bir rakam çıkmakta dolaysıyla bu durm anayasamızdaki KANUN ÖNÜNDE EŞİTLİK ve ENGELLİLERE YÖNELİK POZİTİF AYRIMCILIK uygulamasına aykırılık teşkil ediyor. Eğer bir hakkı Engelli lere vereceksen bu noktada engelli insanlar arasında ayrımcılık yapamazsın devlet olarak BU HUKUK DEVLET ilkesine aykırıdır. Benim buradaki isteğim kişisel olmaktan çok sosyal ve toplumsal haksızlığa isyan etmektir. VE BU DURUM Bİ ŞEKİLDE DÜZELTİLMELİDİR...

Başlığın Etiketleri