Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar H sınıfı ehliyet alabilir raporu almak için hastaneyi aradığımda görevli dedi ki, ilk önce aile hekiminize başvuru yapacaksınız o sizi devlet hastanesinin ilgili bölümlerine sevk edecek. eğer sevk ettiği bölümler olumlu yönde görüş bildirip sevk kağıdınızı onaylarsa sürücü kursuna gidip yazılabiliyorsunuz.

ben perşembe günü aile hekimime gittim ben dedim H sınıfı ehliyet almak istiyorum. beni toplam 4 bölüme sevk etti.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları.
    Ruh Sağlığı ve Hastalıkları. (PSİKİYATRİ)
    Nöroloji.
    Göz Hastalıkları.

bende bu pazartesi gününe 4 bölümden randevu aldım. yalnız şöyle birşey var acaba sorun olur mu? internetten randevu alırken aynı hastaneden aynı günde en fazla 2 bölümden randevu veriyor. bende 2 bölüme randevu bulunduğum ilçedeki hastaneden, diğer 2 bölümü randevuyu da diğer ilçe hastanesinden aldım. böyle yapmamın sebebi doktorların yaz dolayısı ile tatilde olmaları. eylül başında geleceklermiş. acaba bir sorun olur mu?

Üye
    beholder17 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@karakabus_ kardeşim yanlış yönlendirme yapmışlar sağlık kuruluna direk başvuru yapacaksın öyle randevu falan yok. sen bursa devlet hastanesine git kimlik ve 6 fotografla onlar sana form doldurtacaklar varsa eski bir raporun durumunla ilgili onuda foruma iliştir. kulak asma onlara doğrusu bu. sen heyete girecek doktorları gezmen lazım

Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

cevabınız için teşekkürler. benim 2010 yılında almış olduğum sağlık raporum var %41. SÜREKLİ ibaresi var. bu raporu çıkartırken yaklaşık 10'dan fazla doktor gezmiştim. ve en sonunda heyete girmiştim. yine mi heyete gireceğim?

hocam benden önce bir arkadaşta böyle yaptı ama onun gözlerinde problem olduğu için onaylamadılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

@karakabus_

Sağlık kurulu için rapor alırken polikliniklerden tek tek randevu almanıza gerek olmaz (hala bunun aksi hastane var mı, hiç bilemiyorum). Yekili hastaneler'den birine kendiliğinizden başvuru yapabilirsiniz. Bir yerlerin sevkine gerek yok.

Ama aile hekimi de sevk ettiğine göre, demek ki H sınıfı ehliyet için o tür bir prosedür de işletilebiliyor...

Araç alımında ötv-mtv istisnasından yararlanmak içinse sağlık kurulu raporu almak şarttır.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    07:50
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar bazı tıp fakülteleri bu rapor işleri farklı günlere bölmüşler her bölüm farklı bir günde sağlık kurulu raporu için kurul kuruyor. arkadaşımız böyle bir hastaneye denk düşmüş olabilir. benim de başıma geldi. 2 günde çıkarabilirsiniz bir sağlık raporunu ama ben bir tanesini 2 ayda çıkardım.
    bu yüzden yanlış dememeliyiz. başka bir sağlık kurulu raporu vermeye uygun devlet hastanesine arkadaşımızın da dediği gibi direk başvurarak raporunuzu istediğiniz eklemeleri başta ki dilekçenizde belirtirseniz uzun yıllar kullanabileceğiniz bir raporunuz olur. mesela istihdam kutucuğu mesela ehliyet hatta araç alımı ile alakalı not.

sevk sistemi yok sadece öneridir sevk olarak algılanmıştır diye düşünüyorum.

Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@OturanBoğa

hocam benim dediğim gibi olmadı bugün hastaneye gittiğimde ilk doktor yönlendirdi sağolsun. H sınıfı ehliyet için sağlık kurulu raporu alman gerekiyor dedi beni sağlık kuruluna yönlendirdi. bende sağlık kuruluna gidip derdimi söyleyince beni toplam 7 bölüme yolladı. psikiyatri, nöroloji, göz, dahiliye,genel cerrah, fizik ve kbb polikliniklerini dolaştım. çarşamba günü öğleden sonra heyete gireceğim. orada karar verilecek ehliyet alıp alamayacağıma. pek umudum yok ama hayırlısı...

nöroloji uzmanı pek umut vermedi açıkçası. ellerin zayıf dedi. iyi derece de bilgisayar kullanmama rağmen bunları söyledi. elime bir kalem verdi bunu tut dedi bende tuttum artık ne anladıysa olumsuz dedi. ben babamın otomatik vites arabasını denedim ve başarılı oldum. bunu ben değil yanımdaki abimde söyledi. aslında o doktora gel araba ile bir tur atalım demek isterdim de hadi neyse...

Üye
    nayha87 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizim memleket duzelmez.. 2011 yilinda ehliyet almak icin beni de surundurduler. Bosu bosuna heyet paralari odedim hep. Benim sag kolumdan engelim var. 2012 yilinda surucu kursunun yonlendirdigi ortopedi doktorundan H sinifi ehliyet alir, ozel tertibatli arac kullanir, diye rapor (tek hekim ve bashekim onayli) alip surucu kursuna yazildim. Bence surucu kursuna gidip oradan sureci ilerlet.. Yoksa bu memlekette burokrasiden canimiz çıktı..

Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@OturanBoğa

hocam rapor olumsuz... moralim bozuldu. araç süremeyeceğimi bilsem tamam diyeceğim de. bile bile haksızlığa uğramak adama koyuyor. illa iki kol ve elden biri %100 sağlam olması gerekiyormuş. aksi taktirde sonuç olumsuz oluyormuş. ellerim görüntü de kötü duruyor galiba buna göre rapor verdiler. şimdi ehliyet alamayacağıma göre ötv-mtv indirimli araçta alamam herhalde. rapor %41

ayrıca kalem tutmakla direksiyon tutmak arasında dağlar kadar fark var. mesela çok iyi bilgisayar kullanıyorum. işyerimde evrak kayıt takip işleri benden sorulur...

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:57
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

ben h sınıfı ehliyet için rapor aldım aynı raporla arabada aldım 1 kuruşta para ödemedim hiçbir yerden sevk de almadım sadece sağlık kuruluna gidiyorsunuz onlar sizi yönlendiriyor ve herhangi bir parada ödemiyorsunuz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @karakabus_

1- İl sağlık müdürlüğüne gidip rapora itiraz edebilirsiniz
    2- Altı ay kadar bekleyip başka hastaneye yeniden başvurabilirsiniz
    3- Bu olumsuz rapora karşı dava açabilirsiniz

Maalesef bu ülkede sürücü olmak için debelenmekten başka bir yol yok!