Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    arif_87 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    14:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar. Yeni ehliyet dönemi benim biraz kafamı karıştırdı. Benim sağ kolumdan engelim var(Sinir zedelenmesi mevcut). 2011 yılında H sınıfı sürücü belgemi aldım. Belgemde "Direksiyondan topuzlu otomatik vites otomobil kullanır" yazıyor. Yeni ehliyet döneminde ehliyet değiştirmemiz için yine sağlık raporu istenecek ve bu olay 10 yılda bir tekrarlanacak. Sormak istediğim her doktorun kafasından ayrı bir ses çıkıyor. Yenileme için rapor alırken doktor bu adam sürücü olamaz diyerek ehliyetimi iptal etmeyecek mi? yada bu adam özel donanımlı araç kullanır diyerek benim mevcut ehliyetimi değiştirmeyecek mi? Bu sistemi benmi yanlış algıladım acaba.

Başka bir sorum olacak; forumu biraz karıştırdım ve karşıma değişmiş uygulamalar denk geldi. Şimdi benim sağ kolumdan engelim var Direksiyondan topuzlu otomatik vites otomobil kullanır diyor. Ben topuzu kaldırtmak için hastaneye gitmeyi planlıyordum ki sağ koldan engeli olanlara artık otomatik vites verilmiyormuş forumda bu denk geldi(neden böyle bir yönetmelik çıkardılar anlamadım ). Gitmiş olsam elimdeki ehliyetten de olurmuyum. Ben her otomatik arabayı özgürce kullanmak istiyorum vergi muafiyeti istemiyorum. (Bu direksiyon topuzunu neden verdiler hiç anlamış değilim sağ elimle direksiyon tutuyorum sağa sola dönüşlerde kullanabiliyorum iş makinesi kullanmıyoruz direksiyon topuzu kullanalım. Araçların artık direksiyonları serçe parmakla dönüyor.) Trafik durdurduğunda gelip direksiyona topuza bakarmı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

@arif_87

Evet, bu risk her zaman var. Ama unutmayın, yeni düzenlemede 5 yıllık bir geçiş dönemi var. Yani bugün ehliyeti olanların ilk kontrolü 2021'de olacak. O kontrolde de sürücü olup olamayacağına dair temelden bir değerlendirme yapılacağını sanmam. Zaten ehliyetin var, bakayım sürebiliyor musun derler en çok.

Kullanacağınız araca topuz takın gitsin. Ruhstatta işli olmasına geerk yok ki. Nasıl ki ehlietinde gözülük yazan araç kullanırken gözlük takıyor, siz de topuz takın direksiyona. Portatif bir kural...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Topuzu kaldırmaya giderseniz otomatik vites de gider emin olun. pirince giderken bulgurdan olmayın, bırakın topuzlu olsun.