Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba,yaklaşık 2 ay önce sıfır bir araç satın aldım ancak bazı özel nedenlerden dolayı suan elimden çıkarmam gerekiyor.Benim engelim Sağ bacak polio..gaz pedalını soladan kullanmamı sağlayan bir aparatım var.Yine engelli birine satıığımda beş yıl araba alamayacağım.bu konuyla ilgili bir kaç sorum olacak;

*-Engelli birine satarsam Ötv ödemem gerekiyormu?
    *-yurtiçinden ikinci ek bir araba almamda herhangibir sakınca varmı?
    *-Engelli birine satarsam sadece noter devrinden başka yapmam gereken bir işlem varmı?

şimdiden ilginize teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @meister78

1- Hayır, vergi istisnalı araç alma hakkı bulunan birisine vergisiz şekilde satış yapabilirsiniz.

2- Normalde yeniden vergi istisnalı araç alamazsınız. Ama almak istediğinizde size "hayır" diyen vergi dairesine karşı dava açıp bu hakkı kazanmanız muhtemel. Danıştay kararı: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...ml#post1347366

3- Noter devri, sonra proje ile araçtaki donanımın çıkartılması (tabii donnaım çıkacak ya da değişecekse geçerli bu). Sonra ruhsat işlemleri vs.

Not: Lütfen işlemleri gerçekleştirdikten sonra buraya yazın ki güncel bilgilerden haberdar olalım.