Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafatolu Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    29.11-2015
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Kalp yetmezliğiyle ilgili olarak Haziran-2015 te alınmış %100 oranlı sağlık raporum var. Bu raporun ne amaçlı alındığının bir önemi var mdır? Yani özellikle MTV muafiyeti yada ÖTV istisnası vb. amaçlarla mı alınması gerekir?

Üzerime bir taşıt bulunuyor. Bu taşıtın Motorlu Taşıt vergisinden muaf olması için, Sağlık Kurulu Raporu (Aslı Gibidir Onaylı),
    Malûl ve Engelliler adına kayıt ve tescilli taşıtlarda motorlu taşıtlar vergisi istisnası bildirim formu ile vergi dairesine müracaat etmem yeterli midir?

Vergi dairesi derken herhangi bir vergi dairesi olur mu ? Yoksa Motorlu Taşıt vergi dairelerine mi gitmeliyiz ?

Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@mustafatolu

Elinizdeki rapor iş görecektir.

Aracınızın kayıtlı olduğu vergi dairesi olur diye biliyorum.

Üye
    mustafatolu Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    29.11-2015
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam selamlar,
    Haseki hastanesinden vergi indiriminde kullanmak için sağlık kurulu raporu aldım. Oran %50
    Daha sonra B.paşa Devlet hastanesinden engelli kimlik kartı çıkarmak için sağlık kurulu raporu aldım. Oran %100
    Şuan elimde 2 rapor sonucu bulunuyor. Bunun bir sakıncası var mıdır? İki raporu ayrı ayrı kullanabilir miyim?
    Vergi indirimi için olan raporu erken emeklilik için çıkardım. Diğer raporu engelli kimliği için çıkardım. Emekli olmak için başvuruda bulunduğumda karşıma engel olarak çıkar mı? %50 oranlı raporu il sağlık kuruluna 2 ayrı raporla hakem hastanesi gönderilmem için müracaat ettim. %100 raporumun iptal olma riskine karşılık bu işlemden vazgeçmek istiyorum. Sizce doğru mu yapıyorum?
    Bu şartlar altında nasıl yol almalıyım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@mustafatolu

Araç işlemlerinde en son raporu kullanmanız gerek. Daha doğrusu, son rapor önceki raporu geçersiz hale getirecek değerlendirmeler içeriyorsa ve siz eski raporu kullanarak işlem yaparsanız, suçlu durumuna düşersiniz, faiziyle ceza ödersiniz.

%100 oranlı raporun nesinden endişe ediyorsunuz da hakem hastaneye gitmek istiyorsunuz. %100 oranlı rapor işinizi görüyorsa, önceki raporu unutun gitsin.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şayet vergi indirimi için henüz başvurmamışsanız son raporu kullanın, yok önceki raporla başvurmuşsanız da bırakın kalsın zaten sizin emekliliğiniz için 3.derece vergi indirimi yeterli oluyor, &40 olması yeterli.
    Vergi indirimi aldıktan sonra emeklilik başvurusunda rapor kullanmayacaksınız zaten, vergi indiriminize istinaden erken yaşlılık aylığı talep edeceksiniz.
    MTV istisnası için ise 2. raporu kullanın, zira 1. rapordaki oran size mtv muafiyeti sağlamaz.
    İlk raporunuzun ortak sisteme işlenmediği anlaşılıyor, aksi durumda bu kadar kısa süre içinde iki ayrı rapor alamazdınız.