Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aydin05y Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hastanenin vereceği sağlık raporunda engelli sağlık kurulu raporu olarak mı geçmesi gerekiyo yada sağlık kurulu raporu olarak yazması gerekiyor. bu konuda kafam karışık. birinde gördüm "sağlık kurulu raporu" yazan rapor almış o şekilde araç almış diğer kişilerde "engelli sağlık kurulu raporu" yazması gerekir diyo. bunu hastane mi belirliyo bilen varsa yardımcı olabilrse sevinirim

Üye
    dursunmuhammed Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet DURSUN
    Son Giriş
    21.09-2015
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle Merhabalar

Bağlı Bulunduğunuz İlde Dilediğiniz Devlet Hastanesinin Sağlık Kurulu Birimine Başvuru Yapıyorsunuz Yanınızda Kimlik Fotokopisi ve 2 Adet Fotoğraf İle Size Rahatsızlıklarını Soruyorlar Hastanın Daha Sonra Ne İçin İstediğinizi Soruyorlar Nerede Kullanacağınıza Dair Siz Onları İşaretliyorsunuz Araç Almak İstiyorsanız O Şıkkıda İşaretleyin Yoksa Araç Alma İzni Vermeyebilirler Kimi Hastanede Özürlü Sağlık Raporu Kimi Hastenede Sağlık Raporu Olarak Geçer İsimlere Bu Kadar Takılmanıza Gerek Yok. Benim Babamınkinde Özürlü Sağlık Raporu Yazıyor Mesela

Birde Eğerki Hastanızın Akıl Sağlığı Yerinde Değil İse Özürlü Sağlık Raporu İle Birlikte Akli Dengesinin Yerinde Olmadığına Dair Heyet Raporunuzuda Alın Araç Alımı İçin Vasi Tayin Etmeniz Gerekecek En Azında Mahkemeye 2 Raporuda Sunarsınız

İyi Günler

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşın dediği gibi. İsimlere takılmayın
    Sağlık kurulu raporu sağlığınızı belirleyip, engelli olup olmadığınızı gösterir
    Bu konu da yardımcı olacaktır.
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html

Üye
    aydin05y Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler cevaplarınız için. şimdi netleşti

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@aydin05y

Bir de, %90 ve üzeri rapor söz konusuysa, raporda özel bir ibare aranmaz.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Malesef isimlere takılmayın görüşüne katılamıyorum.
    Bu forumda raporu özürlü sağlık kurulu raporu değil de normal sağlık kurulu formatı şeklinde düzenlenmiş olduğundan vergi dairesinin onay vermediği örnek mevcut.Hem zaten vergi dairesi raporda engel oranı olmasını şart koşuyor bu da özürlü sağlık kurulu raporu ile mümkün. Riske girmenize gerek yok özürlü sağlık kurulu raporu alınız.

Üye
    aydin05y Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöyle bir durum var ben daha önce 3 yıl kadar önce oran durumu için özürlü sağlık kurulu raporu aldığım için sistemden sorguluyolar. eğer böyle bir rapor alındıysa tekrar özürlü sağlık kurulu raporu vermiyolar mükerrer kayıt olmaması için diğer sağlık kurulu raporu veriyolar. bunu ordaki memurlara anlattım ordakiler bu şekilde veriyoruz diyo. dün ben sağlık kurulu raporu aldım raporda da şu ibare var " sol ayak fren ve gaz kullanacak şekilde özel tertibatlı araç alabilir, h sınıfı ehliyet alır" yazmakta. şimdi bu rapor bi işime yaramayacak mı?

- Engellilik durumunun tevsikinde ibrazı zorunlu olan engelli sağlık kurulu raporunun,

maluliyeti veya engelliliği ile sadece özel tertibat yaptırılan taşıtların (veya engelliliği ile

başkaca hareket ettirici özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli taşıtların)

kullanılabileceğine dair değerlendirmeyi içermesi ya da bu hususun anlaşılabilmesini

sağlayacak şekilde açık olması gerektiği

şimdi burdaki altı çizili kısım sağlık kurulu raporu alanlar için geçerli olmuyor mu? burda benim anladığım 3 durum var yanlış mı yardımcı olabilirmisiniz..birincisi engelli sağlık kurulu raporunun, ikincisi maluliyeti, üçüncüsü de sadece özel tertibat yaptırılan taşıtların kullanılabileceğine dair değerlendirmeyi içermesi ya da bu hususun anlaşılabilmesini sağlayacak şekilde açık olması gerektiği şeklinde belirtiliyo ben bunu 3 durum olarak anlıyorum. sağlık kurulu raporu alanlar içnde bu 3.ibarede belirttiğim şekilde geçerli olması gerekmiyo mu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@aydin05y

sakatlık oranı cetveli'ne göre alınmış engelli sağlık kurulu raporu olması şart. Mükerrer rapor muhabbeti yapıyorlarsa, başka bir hastaneye gidin derim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Ya da olmuyorsa 3 yıl önceki rapora araç ibaresi ekletmek için itiraz edin.

Üye
    aydin05y Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp önceki raporu değiştirme imkanımız oluyo mu peki? dediğiniz gibi bir ibare eklettirebilirmiyim? benim raporlar farklı hastaneden. raporu aldım dedğim gibi "sol ayak fren ve gaz kullanacak şekilde özel tertibatlı araç alabilir, h sınıfı ehliyet alır" yazmakta. bir sorum şu bu oran olur raporu yeni nisandaki değişikle mi geldi daha önceden de varmıydı? benim aldığım rapor şeklinde 2 kişiye denk geldim raporlarını inceledim herhangi bir oran bulunmuyo. ve bimerden yazdım oranın önemli olmadığı yönünde cvp geldi bu konuyu kime danışabilirim vergi dairesine mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@aydin05y

Rapora ibare eklemezler maalesef. Yakın zamanda alınmış olsa bi ihtimal başhekim inisiyatif kullanabilir derdim ama, böyle eski tarihli raporda mümkün değil.

Ne olursa olsun raporda bir oran yazmalı. Aksi halde vergi dairesi işlem yapmaz.

Üye
    aydin05y Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün vergi dairesiyle görüştüm buraya yazdıktan sonra. durumu anlattim bu 444 0 189 olan numarayla.raporda bir oran olması gerek olmadığını söyledi %90 altı olduğu için elinizdeki rapor gecerli ehliyetinizle araç bayisine başvurun denildi. Ne kadar doğru bilmiyorum yarında bizzat vergi dairesi ile görüşeceğim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@aydin05y

Uygulama yukarıda yazdığım gibi, ille de oran arıyor Maliye. Ancak o zaman "ngelli" sınıfına sokuyor. Bakalım sizin işlemde nasıl bir sonuç çıkacak...

Üye
    aydin05y Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

süreçleri burada paylaşacağım bakalım bizimki nasıl olacak.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynı rapora farklı konunun değerlendirilmesi için başvurulabiliyor, her yerde kafaya göre farklı uygulama olunca da hiç bir şey netlik kazanmıyor.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ati42 Mesajı Gör
    raporu hangi hataneden aldıysan o hastanenin rapor bolumune basvur raporumda H sınıfı ehlıyet alabılır bolumunun degerlendırılmesını talep edıyorum dıye dılekce ver ozaman senıtekrar hataalıgna gore muane ederler eger varsa sorunun verırler ben aynı yolu izledım aldım olmaz molmaz derlerse olmayacagına gore genelge yazısını sor yanı kanunu varmı dıye sor cunku hastanede calısanda kanunları bılmıyorlar benım raporbolumunde calısan tanıdıgım vardı o yol gosterdı kolaygelsın

Sayfa 1 / 2 12 SonSon