Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kerem toksöz Avatarı

Gerçek Adı
    kerem toksöz
    Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    19:16
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese selamlar geç kalınmış bir üyelikten sonra aranızdayım. bilgi araştırdığım ama içinden çıkamadığım bir konuyla ilgili yardıma ihtiyacımız var kayınvalidem %92 özürlü ve raporlu eşim vasisi biz 11/1/2013 trafiğe çıkış tarihli ötv indirimli araç satın aldık 11/1/2018 yılında aracımız normal araç statüsnde satış yolu açılıcak oraya kadar anladım fakat yeni yeni bi duyumlar aldım şimdi sorum şu biz aracı 2018 yılında nasıl satıcaz normal bir notere gidip herhangi bir kişiye noter satışı verip işlemi bitirebilecekmiyiz yoksa mahkemeye çıkıp hakim kararı ile satış yapıp özürlünün adına parayı bankaya yatırıp yeni araç alırken parayı bankadan çekmek için yine hakim kararınamı ihtiyaç duyacağız şimdiden teşekkürler saygılar

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

kayınvalidenizin vasisi olduğu için 2018 yılında zaman dolduğunda aracı satmak için vasi mahkemeye başvuracak, mahkeme satılabilir kararı verirse araç satılır ve kayınvalidenizin banka hesabına para yatırılır, o parayı siz kullanamazsınız, o parayı kullanmak isterseniz yine mahkemeden karar çıkaracaksınız, yani anlayacağınız kayınvalidenize ait parayı ve diğer araç veya gayrimenkul varsa her işlem için mahkemeye başvuracaksınız.

Üye
    kerem toksöz Avatarı

Gerçek Adı
    kerem toksöz
    Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler. Mantığı çok saçma ama aldığım aracı kayınvalidem adına kredi kullanıp alırken mahkemeye ihtiyaç olmadı satarken sisteme bak acaba bu işlemler ne kadar sürer mahkemesi kararı gibi işleyiş yani birde mühendisler odası bilirkişi yollayıp araca değer biçtiriyormuş ne derece doğru bilmiyorum sizin bi bilginiz varmı acaba

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@kerem toksöz
    Kayınvalideniz vesayetle kısıtlı olduğu halde hiç bir hakim iznine gerek duymadan hem de kısıtlıyı borçlandırarak aracı aldınız öyle mi?
    Şansınız çok yaver gitmiş hatta bana göre usulsüz bile olmuş. Kısıtlı adına menkul/gayrimenkul tüm alım satım işlerinde vesayet makamı olan sulh hukuk hakimliğinin izni gerekmektedir.
    Bir çok hakim kısıtlıyı hiç borç altına sokmadan paranın tamamını kendi verecek olan vasiye bile kısıtlının menfaati söz konusu değil gerekçesiyle izin vermemektedir.

Üye
    kerem toksöz Avatarı

Gerçek Adı
    kerem toksöz
    Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani usulsüzlükmü şansmı bilemiyorum biz sonuçta bayiye gidip araç almak istediğimizi beyan ettik gereğini bayii yaptı bilemiyorum yani

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Kerem Bey yanlış anlamayın sizin için kullanmadım usulsüz kelimesini, sonuçta böyle bir hakkınız var hakimden izin getirin deseler oraya gidecektiniz.
    Prosedür o şekilde ama inşaallah yine şansınız yaver gider de süre dolunca araçtaki şerhi kaldırıp normal araca çevirerek satma sürecinde hakim izni istemezler.

Üye
    kerem toksöz Avatarı

Gerçek Adı
    kerem toksöz
    Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim yanlış anlamadım şaşkınım sadece siz vakit ayırıp bilgi aktarıyorsunuz çok teşekkür ederim sadece araç alım sırasında olanları ifade etmek istedim maksadımı aşdıysam özür dilerim

Üye
    İzmirlee Avatarı

Son Giriş
    08.08-2015
    Saat
    19:07
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kolay gelsin benimde merak ettiğim bir konu bu eşimin kardeşi 25 yaşında bedensel ve zihinsel engelli onun adına araç almak istiyoruz eşim vasisi olucak peki satarken hakim onay vermeyebilirmi satışı engelleyebilirmi satılsa dahi parayı nasıl çekicez teşekkürler

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Satmadan önce almaya izin verecek mi bakalım orayı düşünün önce

Üye
    İzmirlee Avatarı

Son Giriş
    08.08-2015
    Saat
    19:07
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aracı almada sıkıntı çıkacağını sanmam %90 engelli var ve ailenin aracı yok herkez nasıl alıyosa bizde öyle alırız diye düşünüyorum..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@İzmirlee
    Umarım öyle olur
    Daha vasilik bile yok sade vasilik için kaç ay geçecek, en sonunda da araç alım izni için hakim kısıtlının menfati görülmemiştir diye red verirse herşey sıfırlanır ki böyle çok örnek var. Hakim yok derse bişey yapamıyorsunuz o hakimin insiyatifinde.

Üye
    engin capat Avatarı

Son Giriş
    04.08-2015
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben öyle hakimlerin çekememezliği. inşallah o ret veren hakimlerin çocuklarıda bu duruma düşerde izin almak için mahkemelerde sürünürler. Allahtan tek dileğim bu.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Engin çocukla ilgisi ne konunun.
    18 yaşından küçükler için vasilik yoktur onlar otomatik olarak anne babanın velayetinde zaten.
    Bir de bunlar olması gereken durumlar. Adam hiç bir sorunuyla ilgilenmediği yakınına vasi olacak adamın evini arsasını vs satacak altına onun adına bir de ötv muafiyetiyle lüks araç çekecek engelli ne olursa olsun. Yok öyle, burada aslolan engelli kardeşlerimiz, zevkini düşünen yakınları değil.

Üye
    engin capat Avatarı

Son Giriş
    04.08-2015
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam olması gereken durumlar ama ocaktan önce alanlar rahatça alıyordu trafikten, ayrıca hakimin biri onay verirken diğeri ret veriyor. dahada komik olan tarafı hakime kısıtlıyı borca sokmadığımızı (tüm parayı biz veriyoruz) aksine onun ihtiyaçlarınıda karşılamak için aldığımızı ve bunu noterden tahahhütname ile tahahüt altına aldığımızıda belirtmemize rağmen (tahhattütname elimizde hala) keyfi ret kararı veriyor. benim bedduam o hakimlere zaten. yasayı kafalarına göre yorumluyorlar. ayakkabı kutularınıda öyle yorumlamamışlarmıydı.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engin, ben de hakedene, engellinin menfatini ön planda tutana verilmesi taraftarıyım elbette. Sözüm engelliye aslında zerre değer vermeyip onun üzerinden haksız kazanç sağlamaya çalışan istismarcı zavallılara.
    Burada ''kardeşim ölmek üzere, ölmeden aracı alabilmek için işlemleri hızlandırmak için ne yapabilirim'' diye soran, kardeşinin ölümünü alacağı araba kadar iplemeyen insan müsveddesi zavallıları gördük.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon