Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Webthese Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese Merhaba,

Spina Bifida hastayım 19 yaşındayım ehliyet almayı düşünüyorum ama aklıma takılan bir soru var. Belden dizimi kadar bazı bölgeleri dizimden de bileğime kadar da sadece ayağımın sağ yan tarafını ve son olarak da derin acı olmamak kaydı ilede bilek sonrasını hissetmiyorum ayağımı bileklerimden oynatamıyorum. Fazla mesafe olmasa da yürüyebiliyorum. Normalde vitesli araç kullanıyorum bazen sıkıntı olsa da babamın berlingo tip aracı var gaza vitese frene basarken ayağımı bilekten değil de dizimle ayağımı kaldırıp basıyorum . Otomatik araç ta ise sıkıntı yaşamadım şuana kadar. 3-5 defa amcamın arabasını sürdüm.

Sorum şu böyle bir durumda iken heyet raporuna otomotik vites araç kullanabilir ibaresi yazdırsam mı daha iyi olur yoksa tertibatlı araç kullanabilir ibaresi yazdırsam mı? Sorumun nedeni hiç tertibatlı araç görmedim kullanmadım da. Şimdi otomatik vites diye yazdırsam sonrasında sorun olur ise trafik canavarı olmayı istemiyorum. Tertibatlı yazdırsam da sonradan gereksiz olur düşüncesine girmek istemiyorum.

Konu hakkında bilgilerinizi görüşlerinizi bekliyorum .
    Şimdiden teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bu durumda tüm bacağı kaldırarak pedal kontrolü zor olsa gerek, yapsanız da acil durumlarda seri olamazsınız.
    Her iki ayağınızda da sorun varsa otomatik vites değil elden tertibatlı araç yazılır.

Üye
    Webthese Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cevap için teşekkür ederim.