Sayfa 9 / 9 İlkİlk ... 56789
Toplam 135 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @abdcol

Ruhsatta engelli olmayan kişilerin kullanması uygundur. 5 yıl ÖTV ödenmeden satılamaz yazıyor.

Üye
    Kafadar Avatarı

Gerçek Adı
    Muzaffer
    Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    00:38
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar TSE den başka kurum vermiyormu bu belgeyi?
    Karayolları trafik yönetmeliğinde yetkili kurum ve kuruluşlar diyor?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@Kafadar
    Yönetmelikte yetkili kurum ve kuruluşlar diyor evet ve bu konuda TSE den başka yetkilendirilmiş kurum yok şu anda.

Üye
    ucurtmaci Avatarı

Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bugün Trafik Tescile gittim, görevli memura; Yurt dışından getirilen, özel tertibatlı aracımın, çocuğumun da kullanabilmesi için ne yapmalıyım diye sordum. Görevli Memur; Araç yurt dışından geldiği için, sizden başkası kullanamaz dedi. Ben, kullananlar varmış dedim ve o zaman bana belge getirin dedi.
    17 Nisan 2015 tarihli resmi gazeteden ilgili yerleri yazıcıdan çıkararak, memura gösterdim. yakınları kullanabilenler, yurt içinden satın alınan özel tertibatlı araçlar için geçerli olduğunu söyledi.
    İlgili resmi gazeteyi okudum ve memurun doğru söylediğini düşündüm. 9 sayfanın tamamını da okudum ama çözüm bulamadım, gözümden kaçan bir nokta mı var?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

@ucurtmaci

yurt dışından alınan araçları sadece araç sahibi kişi kullanabilir.

Üye
    ucurtmaci Avatarı

Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Cevabın için teşekkür ederim.
    Hayırlı ramazanlar.

Üye
    eymenalp Avatarı

Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    arkadaşlar merhaba bugün aranıza yeni katıldım.ankarada ikamet ediyorum
    geçen hafta sıfır aldığım tertibatlı aracımın eş ve 3.dereceye kadar akrabalarında kullanabilmesi için cuma günü TSE ye gittim. durumu arzettim forumu doldurup yaklaşık 3 saat sonunda forumu alabildim, tabi 359 tl karşılığında.
    tabi bu üç saat içinde bir byn geldi araca ve tertibata baktı gaz pedalını sola da aldırmıştım istediğim zaman pedalin altına ayağı koyup yukarı kaldırınca tertibat yaylı sistem sayesinde yukarı kalkıp kayboluyor güzel bir sistem durmuş usta yapmıştı 850 tl karşılığınde neyse konu dağıldı byn bindi araca baktı tertibata olay bitti.

dün de sincan emniyeti trafik işlerine başvurdum yaşlaşık 2 saatde orda bulundum çok can sıkıcı bekleyişin sonunda sıra bana geldi.ruhsat ve tse raporunu verdim 3 dk sonra bayan memur tamam dedi.ruhsata bişeyler yazmıyacakmısınız dedim, hayır sisteme işledim ruhsata gerek yok dedi, ilgili mevzuatta kimler yazılı ise onları kapsyor dedi.
    bukadarmı yani bittimi dedim evet dedi.

yani burda yazılanlarda şumu yazılacak bumu yazılacak,kaç kişi yazdıracağız, kimleri yazdıracağız gibi sorular ortadan kalktı.

bu arada ruhsatımda sadece ENGELLİ TERTİBATLI yazıyor başka bişey felan yazmıyor.galiba bu sistem yeni yeni oturuyor arkadaşlar

bide şu 359 tl yi boşu boşuna vermesek iyi olur diye düşünüyorum hem para hemde zaman kaybı.sizlerle burda bu konuyu paylaşmak istedim inşaallah biraz aydınlata bilmişimdir.hepinize saygılar selamlar.

Üye
    Alpay_Ziya Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya aLPAY
    Son Giriş
    16.04-2017
    Saat
    04:10
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba,
    Aranıza yeni katıldım. Çankırı'da ikamet ediyorum.

Konuyla ilgili sizler gibi bu işlerde tecrübeli arkadaşların yardımına çok ama çok ihtiyacım var.

Sağ üst ve alt ekstremite bozukluğu ile yüzde 45 oranında raporum var. Ehliyetim de mevcut. 01 Şubat 2017 de Çankaya Doğuş otodan aracımı aldım. Aparatçı ehliyetim de yazan uyarlama kodlarına göre aparatı yaptı ve engelli olmayan kişinin kullanımına uygundur raporu almak için TSE 'ye vermek üzere ekstra 365 tl para istedi bende verdim. Sonra bütün onay işlerini, raporlarını tamamlayıp bayiye teslim etmiş. Bayiden bütün evrakları raporları alıp doğruca Çankırı Trafik Tescilin yolunu tuttum. Oradaki memur evrakları inceledikten sonra beni vergi dairesine gönderdi. Dedim napacam ben vergi dairesinde; oradan bu aracın üçüncü dereceye kadar yakınlarının kullanabileceğine dair yazı getir yoksa ruhsatın arkasına sahibinden başkası kullanamaz şerhi koycam dedi. Bende mecbur vergi dairesine gittim, durumu anlattım, adamdan yazı istedim, elindeki raporlar trafiği ilgilendiriyor, benle alakası yok dedi. Biraz inatlaşınca "kardeşim zaten ÖTV yasasına göre bu aracı başkası kullanamaz" dedi evrakları suratıma fırlatır gibi attı bende mecbur tekrar trafik tescile geldim. Vergi dairesinden böyle bir yazı verilmediğini, TSE den aldığım Uygunluk raporunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliğinin ilgili maddesine göre işlem yapmasını rica etmeme rağmen memur bildiğini okudu ve ruhsata Sahibinden başkası kullanamaz diye yazdı.
    Eve geldikten sonra aldım bilgisayarı elime, açtım bimeri ve yaşadıklarımı aynen elimdeki belgelerle beraber yazdım. Aradan bir buçuk ay geçtikten sonra yine Çankırı Trafik Şubeden yazılı olarak cevap geldi ve bana söylediklerinin aynısını bu sefer kağıda döküp göndermişler.

Çankırı trafik tescildeki memurlar ya bu işi bilmiyorlar yada engellilere yeni engel çıkartmak çok hoşlarına gidiyormuş gibi geldi bana.

Hakkımı arayacağım yer olarak Bimeri gördüm, oraya yazdığım sorunun cevabı bile Çankırı trafik tescilden geldi, bunun dışında Hakkımı nereden ve nasıl arayacağımı bilemediğim için sizlerden öğrenmek istediğim iki şey var, bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin.

1- Konuyu nereyle çözmem gerekiyor veya ikametgahımı Ankaraya taşıyıp Ruhsat ve Plaka değiştirsem çözebilir miyim.
    2- Eğer bu olay hiç çözülmezse elimdeki raporun parasını TSE den talep edebilir miyim.

sizler ne yapmamı önerirsiniz, yani ne yapabilirim bu durumu düzeltmek için?

Herkese saygılar ve selamlar.

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@Alpay_Ziya

Aracınız hayırlı olsun; öncelikle böyle tefarruatlı işlerle siz neden uğraştınız anlayamadım. Aracı aldığınız bayii bu işlerle uğraşmak üzere trafik takipçi atamakla mükelleftir. Ben aparat 2 kez çekici parası tse ye ödenen para plaka vs. her iş için araç parası hariç +1.500 tl fazladan ödemiştim. Sadece takipçi imza için trafik tescile çağırmıştı. Aracımızı servis ten teslim almıştık.
    Sizin sorunuzu gene bayii çözecektir. Takip parasını verin hiç uğraşmayın bence..

Üye
    Alpay_Ziya Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya aLPAY
    Son Giriş
    16.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@aysn41

tuncay bey merhaba,

bende dediğiniz gibi yapacaktım ama aracı aldığım bayi ankarada olduğu için çankırıdan ruhsatı kendiniz çıkaracaksınız dedi, bu şekilde aldığım ilk araç olduğu için biraz acemiliğe geldi. Ancak bu işi iş takipçiside yapsa sonuç değişmiyecekti sanırım, çünkü memurlar iş bilmiyormuş gibi geldi bana, nasıl çözeceğiz bilemedim. Kısa mesafelerde araç kullanırken sıkıntı yok ama uzun yolda eşim kullanıyordu önceden. Önceki araç eşimin üstüne olduğu için sıkıntı yoktu ama o aracı satıp bunu aldık, durumda böyle olunca il dışına çıkamaz olduk. Acilen çözmemiz gerekiyor.

Teşekkürler.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    41

@Alpay_Ziya,

Aparat yaptırdığın şahıs kim...? ise senin işini o çözecek.

Sen benden TSE ye uygunluk raporu almak için ekstradan 365 TL almadın mı...? Aldım, peki o uygunluk raporu nerede...?
    Ayrıca senin bu ruhsat işini bayi kendisi yapması gerekiyordu ki her zaman diyorum Wv adı var başka bir haltı yok... Hepside parayı alana kadar,aldıktan sonra tanımıyorlar.

Üye
    akın16 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Trafik subesine tse den aldigin belgeyi goturuyon ve ordaki memur ruhsatina isliyor turkiyenin her yerinde boyle cankirida mi degisik biz hep boyle yaptik ve sirunla karsilasmadik .... baska caresi yok memura anlatican ...

Üye
    Alpay_Ziya Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya aLPAY
    Son Giriş
    16.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@akın16

peki bu ruhsat değiştirme işlemini herhangi bir ilden yaptırabilir miyim, yoksa illaki Çankırıdanmı yaptırmam gerekiyor?

Üye
    akın16 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bagli oldugun trafik subesinden yaptircan eger tse belgeyi aldiysan ruhsata memurun kayit etmemesi gibi bir sansi yok bu kanunla sabitlendi o memurun elinde olan birsey deyil

Üye
    Alpay_Ziya Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya aLPAY
    Son Giriş
    16.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar merhaba, konuyu çözdük. Ruhsatı başka bir tescil biriminden düzelttik. Tabi bu arada belgenin aslını veya aslı gibidir kaşelisini istiyorlar. Sorunu çözdük ama Çankırı tescil deki memur hala bu işin olmayacağını iddaa ediyor. En azından belge yenileme veya düzeltme işleminin başka bir birimden düzeltilebileceğini de öğrenmiş oldum. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Sayfa 9 / 9 İlkİlk ... 56789