Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon
Toplam 135 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Digo Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yeni yönetmeliği tekrar okudum.
    Maalesef;
    c) Engellilik derecesi % 90’ın altında olan engelliler tarafından bizzat kullanılmak amacıyla özel tertibatlı araçların Özel Tüketim Vergisinden muaf olarak yurt içinden ilk iktisabında tescil belgelerine, "İlk iktisap tarihinden itibaren beş yıl geçmedikçe Özel Tüketim Vergisi ödenmeden devri, satışı, hibesi, intifasının mülkiyeti muhafaza kaydıyla veya sair şekillerde akden devri, tasarruf hakkının vekâletname ile devredilmesi, “Özel tertibatının kaldırılması veya değiştirilmesi yasaktır." şeklinde şerh konulur. Herhangi bir engeli bulunmayan kişilerin kullanımına uygun olarak üretilmiş olan aracın teknik donanımlarında hiçbir değişiklik yapılmadan, engelli kişinin sağlık raporunda belirtilen tertibatın ilave aparatlarla taktırılmış olması halinde, bu araç araç sahibinin eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından da kullanılabilir. ARACIN ENGELLI VEYA BU KIŞILER TARAFINDAN HER IKI ŞEKILDE DE KULLANILABILECEĞININ YETKILI KURUM VE KURULUŞLARCA BELGELENDIRILMESI ŞARTTIR.
    Yazılı. Bu durumda TSE ye gitmek zorundayım, anlaşılan..

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    205
    Verilen Beğeniler
    72
    Blog Mesajları
    16

TSE'den bir dilekçe ve 354tl karşılığında aracınıza bakılarak uygunluk raporunu alıyorsunuz.hemen o gün veriyorlar. Ardından raporu trafik tescile götürüp yeni ruhsat için başvuruyorsunuz.81,50krş ruhsat bedeli
    Yıllarca güya dolandırıcılar yüzünden bizi perişan ettiler ama geri verdiği hak ile ilk olarak devlet beni dolandırmış gibi hissettim.zaten hakkımız olan birşeye neden bukadar çok para ödüyoruzki...

Üye
    desco21 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    03:13
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kafayi Yemek üzereyim. Allah rızası için yardım....

Ben teyzemin kocası yani eniştemin üzerine İkinci otvsiz araç alcam. İlk aracı 8 yıl oldu alalı 2. Araçta problem yok alabiliyoruz. Aynı zamanda ben 3.derece sihri akraba olduğum için trafik kanuna göre 53 madde c bendinde belirtildiği gibi eniştem %50 engelli ve h ehliyeti mevcut. Alacağımız araca aparat takılacak bu apart takıldığında ben tse gidip bana engel olmadığına dair belge mi almam gerek nasıl olacak biri yardım etsin. Ruhsata kendimi yazdiramazsam kullanamam Bunu nasıl yapacaz.

5535971329 bilgisi olan yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@desco21
    Bakın bu başlıkta sekizinci sayfadayız ve birçok yerde anlatılmış, iyice okuyun lütfen.
    TSE ye gidip durumu özetlemeye çalıştığınızda zaten anlayacaklardır telaş etmenize gerek yok.
    TSE den talep edeceğiniz şey ''...ÖZEL TERTİBATLI ARAÇLARIN ENGELLİ OLMAYAN KİŞİLERCE KULLANILMASIYLA İLGİLİ TEKNİK RAPOR...''' dur.

Üye
    desco21 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    03:13
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufukalp kardeşim bu aşama ilk ruhsat çıktıktan sonra mi gidecem. Yoksa ruhsat çıkmadan önce mi ve ben 3. Derece akraba oluyorum verirler herhalde

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

TSE ye araçla birlikte gitmeniz gerektiğinden mantık olarak aracın tescili yapılmış olması gerekiyor, yoksa trafiğe çıkılamaz zaten.
    Ruhsat değil de geçici tescil belgesi olursa ruhsat çıkmadan da gidilebilir mi emin değilim.
    Olmazsa ruhsatı çıkarıp TSE den sonra bir yaprağını değiştirmek gerekir 80 tl civarı sanırım. Zaten TSE de bedava vermeyecek o belgeyi 350 tl gibi bir rakam da o alacak.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    205
    Verilen Beğeniler
    72
    Blog Mesajları
    16

Sıfır arac alımında bayi çekici ile aracı tse'ye götürüyor.zaten tertibat yaptırılcaksa tse den gecmeden ruhsat çıkarılamaz.her halukarda önce tse ye gidecek.hem tertibatın uygunluk raporunu hemde engelli olmayan kisilerce kullanilabilir raporunu alacaksiniz.sonra trafik tescile belgeleri götürüp başvurun. ruhsatta"özel tertibatlı araç,TSE raporunca 3.derece yakınları kullanabilir "yazacak

Üye
    HÜSEYİN SEÇKİNER Avatarı

Son Giriş
    06.03-2016
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben karabükteyim ve bizim ilde tse yok Karabüke bartındaki bir temsilcilik bakıyormuş. ben orası ile görüştüm bana 900 tl civarında tutar dediler doğrumu yoksa bir üçkağatmı var bu işte bana yardımcı olabilirmisiniz lütfen

makina mühendisleri odasında ki mühendis cumartesi günü bakacak arabaya dediler cumartesi günü resmi olarak bana fatura kesebilirmi tse merak ediyorum bu şekilde bir olayla karşılaşanınız varsa yazabilirmi acaba

Üye
    Oguzcanckaya Avatarı

Son Giriş
    27.06-2017
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@HÜSEYİNSEÇKİNER

Merhaba Hüseyin,

Ben İstanbul'da Tse için 354 TL ödedim. Bence bir araştırın derim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Forumda bu işlemi yaptıran bir kaç arkadaş yazmıştı ve hepsi de 350-370 gibi bir şeydi.
    Aynı rapordan bahsediyorsak 900 tl gibi bir ücreti yok bu işlemin.

Üye
    HÜSEYİN SEÇKİNER Avatarı

Son Giriş
    06.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk bey ben ARAC PROJE GRUP BASKANLİGİ OZEL TERTİBATLİ ARACLARİN ENGELLİ OLMAYAN KİSİLERCE KULLANİLMASİYLA İLGİLİ TEKNİK MUAYENE raporunu alacağım diyorum oradaki arkadaş bana aracı makineli ne mühendisinin gormesi gerekiyor dedi onada para vereceğiz diyor . benim sıkıntımız karabük te TSE olmaması ve bu işlemi benim hattında yaptırmaya çalışmam ben bu işi ankara TSE ve gitsem cozebilirmiyim acaba

Bolu TSE şubesini aradım biz size yardımcı olamayız bartın yapıyor denildi hattında bu işlerle uğraşan kişi de tam anlamıyor sanırım benim bu işi ankara da çizme ihtimali varmı acaba

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@HÜSEYİN SEÇKİNER
    TSE çok farklı bir kurumdur ortak bir projede taraflardan birisi olana kadar bende farkına varamamıştım bu durumun . Söyledikleri resmen kanun hükmünde olaylara bakış pencereleri çok farklı tamamiyle dokunulamaz ulaşılamaz bir zırha sahipler . Kısaca sizin işiniz için bir kişiyi mesai'ye bırakacaklar ve bütün ücretlerini size kilitliyorlar 03124166200 ankara genel merkezi arayıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz

Üye
    HÜSEYİN SEÇKİNER Avatarı

Son Giriş
    06.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür edrim
    sağolun

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@gokay

İstanbul'daki araç proje Müd. lüğü Kaynarca daki olan ise 3.derece arabanın hatta engelli nin dahi gitmesine gerek yok. Bütün işi aracı aldığım firma halletti. 0 araç alacak olanlar şu olacak bu olucak bir sürü iş deyip gözünüzde büyümeyin. Bütün işlemleri 0 Araç aldığınız firma hallediyor. Bütün bu işlemler için 1500tl para verdim. Hiç bi işle uğraşmadım sadece trafikte imza ya çağırdılar, anahtar teslim.

Üye
    abdcol Avatarı

Son Giriş
    10.06-2017
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ( @abdcol ) uygulamanın nasıl olduğu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa buradan yazarsak sevinirim.

Artık yasal olarak önümüz açık. Ancak yetkili kurum ve kuruşlar derken burada kastedilenin TSE olduğu söylendi bana. Bu şekilde TSE'den aracının incelenmesi talebinde buluyor (300-400 TL karşılığında) ve TSE de aracın başkaları tarafından kullanılmasında bir sakınca yoktur vb. gibi bir ibare olan 6-7 maddelik bir rapor düzenliyor. Düzenlenen bu rapor ile trafik tescil müdürlüğüne başvurulduğunda ruhsata işlem yapılıyor.
    Hepimize hayırlı olsun. Ruhsata işlem yapan arkadaşlar varsa bilgi verirse sevinirim.

Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon