Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 135 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bimer'e şikayet etsek sonuç alır mıyız ki bilemedim...

Üye
    KORZEY Avatarı

Gerçek Adı
    korhan
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKadaslar bugun bursada ruhsattakı ıbreyı degstirttdm aracı 3 kan hısamlarına kadar 1 kişi 1 surucu onuda noterde yazısını alıp tse belgeyle bırlıkte gıdıosunuz bılgınıze sadece 1 kişi kullanıyor ve ısmını belırtyorsunuz

Üye
    osman acar Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar.ben yeni üye oldum.annem adına araç alacağım.şu an rapor alım işlemleri devam etmektedir.sanırım yaklaşık bir hafta içerisinde % 90 ve üzeri raporu almış bulunacağım.sizleri bilgilendirmek adına yazıyorum ve yazmaya devam edeceğim. % 90 ve üzeri raporu bulunan engelli araçlarını kim veya kimler, kaç kişi kullanabilir, bu sorularla ilgili detaylı net bilgileri aracı ve araç ruhsatını aldıktan sonra sizlere detaylı olarak paylaşacağım.bende yaklaşık 1 aydır bu soruları merak ediyorum. Herkes farklı farklı bilgiler vermekte. Gerçi yeni yönetmelik açık ve net anlatıyor ama yinede ben sizlere buradan net bilgileri anlatacağım.tahmini rapor ve araç alımı dahil yaklaşık 20 gün kadar zaman zarfında sizleri bilgilendirmiş olacağım.saygılarımı sunuyorum.

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@osman acar

% 90 Oranı ile ÖTV Mtv muafiyeti araç alınabilir ve Aracı ehliyeti olan herkes kullanabilir. Kısıtlama yok

Dikkat ederseniz konu başlığı farklı özel tertibatı diyor. Bu konu ortapedik engelli arkadaşlarımızın, araçlarını kendileri hariç 2.bir kişi yoktu kısıtlama vardı, kanun değişti uyumadan hala sıkıntılar var.

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

@KORZEY

kanunda aslında bu şekilde belirtilmiyor, tüm aileyi kapsıyor ama gene bi uygulamadaki iş güzarlık gibi

Üye
    osman acar Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni yönetmelik farklı bahsediyor. %90 engellinin 1.2 ve 3 ncü yakınlarından bir kişi diye bahsediyor (7 ç maddesi ni okursanız)

BİR SORUM OLACAK RENO CAPTUR ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. ÖTV MİKTARI NE KADARDIR.FİYATLARI 78000.TL CİVARI. BİLGİSİ OLAN VARMI. AYRICA TAVSİYE EDERMİSİNİZ.

Üye
    batuhan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    batuhan
    Son Giriş
    29.12-2015
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@KORZEY

sayın korzey daha net anlasılması ıcın bırkac sey sorsam...önce noteremı gıdıyosunuz yoksa ruhsat yada aracla birlikte tse yemi..eger önce notere gıdıp oran alacagınız belgeyle tse ye gıdıyosunuz noterde nasıl bır belge alıyosunuz..? lütfen bıraz daha acıklayıcı yazarsanız süreci bizlerde aynı yolu takip edelim

Üye
    hakanonair Avatarı

Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba. Sol el engelim var ve 1 ay önce direksiyon topuzu + sinyal kolu aparatı olan bir araç aldım. Ruhsata benden baskası kullanamayacağına dair şerh konuldu. Emniyet, aile bireylerinin kullanimina dair degisiklik yetkisinin TSE 'de oldugunu belirtti. Sizlerden sonuc alabilen var mi bu konuda?

Üye
    kertenkelek Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sıfırdan başlıyarak tam olarak ne yapmamız, nerelere gitmemiz gerekiyor.Liste olarak yazabilirmisiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    458
    Verilen Beğeniler
    716

Bu konuda güncel işlem yapan arkadaşlarımız da deneyimlerini detaylıca yazarsa herkes için faydalı olur.

Arkadaş yazmış @kertenkelek:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sofaraway Mesajı Gör
    Evet arkadaslar ben hallettim islemleri yarin aliyorum arabayi.prosedur soyle:

proje icin anlastiginiz firma proje onaylanirken yasada gecen teknik incelemeyide yaptirmak istedigini belirtiyor 300 + KDV daha oduyorsunuz. arac tse arac proje mudurlugune 0 sa cekici ile goturuluyor
    ordaki muhendisler asagi iniyo ofisten 30 sn araca bakiyolar 3. Kisi kullanabilir raporunu veriyolar
    bayiii bu raporu evrqklara ekleyerek tescile basvuruyor. boylece ruhsatta herhangi bi serh olmuyor araci herkes kullaniyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kertenkelek Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet saolsun arkadaş yazmış ama, proje için firmayı nerden bulucaz.. Birde bayii demiş arkadaş, sıfır araç sanırım onunki..Benimki sıfır değil.. Ona göre işlem yaptırtıcam.. @KORZEY

Birde bu işlemler biterse kasko firmasına da konuyu bildirmek lazım sanırım..Sonradan sıkıntı çıkarmasınlar bir kaza durumunda..

Üye
    osman acar Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende dahil olmak üzere bizlerde yönetmeliği iyi okuma alışkanlığı yok. Yönetmelik değişikliğini iyi inceledim. Yukarıdaki kendi soruma net cevap veriyorum.

% 90 ve üzeri engelli raporu olup yurt içinden satın alınan araçları bütün yakınları ve akrabaları dahil kullanabiliyor.
    (YANİ % 90 VE ÜZERİ ENGELLİ OLAN ANNEM ÜZERİMDEN ALACAĞIM ARAÇTAN BAHSEDİYORUM)

Üye
    egd.19 Avatarı

Gerçek Adı
    eyup
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba;
    17 nisan 2015 Karayolları yönetmeliğine göre ÖTV siz alınan engelli araçlarını(aparatın ilave takılması durumunda) 3.derece kan hısımlarına kadar kullanılabilir maddesi yürürlüğe girmiştir. Bizzat kendi ruhsatımı değiştirdim.
    Yapılması gerekenler ise;
    1-) TSE ye gidilip 354 TL yatırıp araç başka kişilerin kullanımına uygundur yazısı alacaksınız.
    2-)Emniyet e gidip 76,5 TL verip ruhsatınızı değiştireceksiniz.

Bimer e yazmıştım ben daha önce yürürlüğe girmemesi ile ilgili bimer den cevap geldi gittim işlemlerimi hallettim Ankara Etimesgut da. Ankara İl Emniyette de değiştirenler olmuş.
    @OturanBoğa

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    28.04-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@egd.19
    Benim araçta sadece "N.V.V.D izni olmadan satılamaz devredilemez yazıyor" yinede tse ye gidip yazı almak gerekir mi?
    Senin ruhsata müracaatın sonrası ne yazdılar? Bize açıklamasını belirtebilir misin?

Üye
    egd.19 Avatarı

Gerçek Adı
    eyup
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    o ne demek @gokay ? Ruhsatıma Özel tertibatlı engelli aracı Araç 5 yıl satılamaz 3. derece kan akrabalarına kadar kullanılabilinir yazdılar Sıhri hısım kısmı sığmadı ben de evli değilim zaten Şuan ruhsatında araç sahibinden başka kimse kullanamaz yazıyor mu senin?

Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon