Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    golgenim Avatarı

Gerçek Adı
    ceren ceyhan
    Son Giriş
    02.08-2015
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba daha öncede bu konu hakkında soru cevaplar olmuştu..1 yillik sureli raporda %98 oranli raporla otvsiz arac almak istiyoruz forumda arama yaptigimda raporun son 6 ay kalmadan araç alimini yapmamiz gerekli diye ibareler var bazi uyelerimizde bu konuyu nakil vasitalari v.dairesine yetkili birine sorduğumda kanunda öyle bir ibare olmadigini sorun olmaz oran yeterli ve mahkeme karari gerektiren bi zihinsel problem yoksa tarih önemli değildir dediler...lakin burdaki konulara öyle cevaplar gelmiski su anda son 6 ay kalmadan araç almalisinizla ilgili kanunu bilen biri ilgili bendi paylasirsa sevinirim bu konuya lütfen aciklik getirelim bilen arakadaslari bekliyorum...umarim öyle bi zorunluluk yoktur yoksa inanilmaz bi hayal kirikligiyla basbasayiz demek oluyor araç siparisimiz bi hafta sonra teslim olacak ve raporun bitmesine 5 ay kaldi (((

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Verdiğim cevaplarda 6 aylık süre konusunu ben de kullandım, tabiki kafadan uydurmuyoruz, ve vergi dairesi olsun bir başkasının olsun yönetmelik değişiklikleri ve yeni tebliğlerden habersiz ezbere verdikleri cevaplar da bizi bağlamıyor. Ha belki verirler tebliğe aykırı olarak ama sonra başınız ağrır mı orasını bilemem. Ben Söz konusu tebliğin ilgili metnini aşağı alıyor ve tamamı için link veriyorum karar sizin.

18 Nisan 2015 tarih ve 29330 sayılı resmi gazetede yayınlanan Özel Tüketim Vergisi (III) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliği C-Diğer istisnalar / 1.5 Ortak hususlar fıkrasında;
    Engelli sağlık kurulu raporunda, raporun süresiz olduğunun belirtilmesi halinde herhangi bir tarihle sınırlı olmaksızın; belirli süre içinde geçerli olduğunun belirtilmesi halinde, raporun süresinin bitimine altı aydan az bir süre kalmaması kaydıyla, bu süre içinde, ilk iktisabı yapılacak taşıtlar bakımından söz konusu raporlara dayanılarak istisnadan yararlanılabilir.Süreli raporlara dayanılarak istisnadan yararlanılması halinde, raporun süre bitiminde ÖTV istisnasının devamı için yeni rapor ibrazı aranmaz.
    Denilmektedir.
    Tebliğin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Üye
    golgenim Avatarı

Gerçek Adı
    ceren ceyhan
    Son Giriş
    02.08-2015
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Desenize o kadar VW den araç siparis ettik sırf bu ibare yüzünden alamiyoruz arabamizi boyle bir şans olmaz olsun

Öyle bi hayal kirikligi ki bu anlatamam arkadaşlar volkswagenin siparişle araba satmasina mi sinirleneyim devletin 6 ayda engellinin durumunun düzeleceğini sanmasina mi yanayim 15 günle imkândan yararlanamamamiza mi yanayim bu nasil bi adaleti dunyanin birileri çiziyor birileri etkileniyor