Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AKONER Avatarı

Gerçek Adı
    KURSAT
    Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oturanboğa merhaba,

84 yılında hakem hastane raporuyla H sınıfı raporu aldım. 31 yıldır 300 bin km yol yaptım.
    2004 yılında ÖTV siz araç için tekrar rapor istediler, gene H sınıfı ehliyet alır raporu çıktı.
    2004 yılından sonra sağ-sol kol hikayesi nedeniyle 2012 yılında ÖTV siz araç alamadım.
    Sol kol yasal engel kalkınca bu sene aracımı değiştireyim dedim, Önce maliyeye gidip eski raporumu gösterdim, tc no yok dediler, üzerinde tc nolu rapor getirmen lazım dediler. Bunun üzerine Tuzla Devlet Hastanesi hastane sağlık kuruluna eski raporum ve ehliyetimi de göstermeme rağmen H sınıfı ehliyet alması uygun değildir diye rapor çıktı. Dr Hanım zaten muayenede sadece elime uzaktan baktı. Şimdi bana söylenen İl Sağlık Müdürlüğüne gidip hakem hastaneye yönlendirilmem gereğiymiş. Benim elimde hiç bir değişiklik olmamasına rağmen bunu hiç hazmedemedim, araç benim hayatımın parçası !

Tuzla Devlet Hastanesine sordum, müracaatı siz yaptığınız için rapor sisteme girmez, bizde kalır dediler, bu doğru mudur ?

Sisteme girmemişse bu konularda daha tecrübeli ( hastane ismi tavsiyeniz olur mu? ) bir hastaneye yeniden hiç bir şey olmamış gibi başvuru yapabilir miyim ?

Tuzla Devlet Hastanesinin dediğinin tersine bu rapor Trafik Bürosuna gider mi ? İlerde bir çevirmede ehliyetiniz iptal olmuş diyebilirler mi ?

İl Sağlık Md lüğüne yeni bir muayene için başvursam sizce şansım ne olur, 3 doktor bakacakmış galiba ? Burada yapmam ya da yapmamam gerekenler konusunda tiolarınız olur mu ?

Burada da ret çıkarsa sanırım Sağlık Bakanlığına da başvurabiliyormuşum.

Bu konularda bilgi alabilir miyim.

Benim sol kolumu hastane yok hükmünde saydı, oysa 4 parmağım var, biraz kısa ve bilekten dönüklük var ama bisiklete binebiliyorum, kürek çekiyorum, 10 kg ya kadar spor salonlarda her türlü dambıl hareket yapabiliyorum, %57 engel var, kaya tırmanışı bile yapıyorum..... ama Dr gözünde bir hükmü yok galiba... ne garip Türkiye !

Çok teşekkürler.
    Konu AKONER tarafından değiştirilmiştir (09.07-2015 Saat 22:08 ).

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@AKONER

Arkadaşım merhaba hiç canını sıkma tuzla devlette aynı hikayeyi bende yaşadım.25 yaşların da bayan Fizik tedavi doktoru olmaz dedi dimi.Pes etme Ümraniye Devlet Hastanisine git ben öyle yaptım ve aldım.Yaşadığım olaylarıda bu linki tıklayarak okuyabilirsin

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...abilir-48.html

Üye
    AKONER Avatarı

Gerçek Adı
    KURSAT
    Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet o doktor arkadaşım, lakin sen anladığım kadarı ile rapor yazılmadan vazgeçmişsin galiba, ben o kadar emindim ki, rapor elime geçince okuduğumda anca durumu kavradım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

@AKONER

Ceberrut doktorlar!

Evet, hastane raporu sağlık bakanlığı'NIn sistemine girmeyebilir.

Evet, dilediğiniz başka bir hastaneye başvuru yapabilirsiniz. Taksim ilkyardım sanırım el-kol için daha makul kararlar verebiliyor. Ama burada da doktorların o gün nasıl hissettiği önemli biraz!!!

Hayır, rapor emniyet'e gitmez.

Size ehliyet vermeyen doktorların da heyetin de yatacak yeri yok! Ne akılla ne vicdanla bağdaşır.

Üye
    AKONER Avatarı

Gerçek Adı
    KURSAT
    Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkürler Bülent Bey