Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    istanbulX Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar;
    1 aydır Kartal Devlet Hastanesinden H sınıfı ehliyet almak için uğraşıyorum, Fakat bu bana eziyete dönüştü. 1 ay süren süre sonrasında raporu aldım fakat raporda istediğim gibi olmadı.
    Benim sağ ayağım belden aşağıya çalışmıyor ve bu yüzden sağ ayağımı kullanamıyorum. H sınıfı ehliyet aldığımda kurula özel aparat ile gaz ve fren pedallarını sola almak istediğimi ve bu şekilde raporun olmasını belirttim. Hastanede kurulda bana bizde öyle bir rapor olmadığını ve direk elden verdiklerini söylediler. Bende direk kuruldan çıkar çıkmaz dilekçe yazarak durumuma göre sol tarafa gaz ve fren pedallarına uygun bir şekilde rapor verilmesini istedim. Tekrar heyete soktular beni muayene eden ortopedi ve diğer doktorların evet sol ayak ile araç kullanabilirsin demesine rağmen elden araç kullanabilir raporu verdiler.

Başhekime çıktım oda haklısın doktorlarda bu konuda kendi aralarında çok tartıştığını ki bende buna şahit oldum evet bu kişi kullanabilir konuşmalarına rağmen mevduata göre elden verdiler. Başhekim bana şuan nasıl rapor veriyorlar senin durumunda olan kişilere yada hangi kelime cambazlığı yapılarak istediğin rapor veriliyor, araştır bize Örnek veya verilen bir hastane varsa bize bildir oradaki hastaneye yönlendireceğim dedi.
    Ve ne komiktir'ki doktorlar otomatik vitesli araçta debriyajı nasıl kullanacağın gibi komik sorularda soruyor.
    Şuan aldığım raporda ayaklarını kullanamaz elden tertibatlı yazıyor.

Şuanda bana nasıl bir rapor verilmesi gerek. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. veya benim sorunumu hal edecek örnek bir rapor var mıdır?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Düşünceme göre, aslında elden kumandalı vs hiçbir detaya yer verilmeden sadece otomatik vitesli özel tertibatlı araç kullanır ibareli bir rapor yeterli olmalı. Böylece siz otomatik vitesli araç alıp, sol tarafa ilave gaz ve ren pedalı yaptırıp, orjinal pedallarla arasına ufak birer metal çubukla bağlantı kurabilirsiniz, böylece soldaki pedallara basıldığında aradaki çubuk vasıtasıyla orjinal pedallar da hareket eder.

Üye
    istanbulX Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncellikle yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Benim sorunuma benzer kişiler acaba bu sorunu anlattığınız şekildemi çözmüşler. Yada karşılaştığım sorun anlattığınız gibi çözebilirmiyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@istanbulX

elinizdeki rapor sağ ayağınızı kullanamadığınıza dair açık bir ifade içeriyorsa, sol ayakta bir sorun olmadığı görülüyorsa, ben olsam vergi dairesi aracılığıyla gelirler idaresi başkanlığı'ndan bir özelge talep ederdim. Raporu da gönderin ve size resmi yazı versinler

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde engelim sağ bacak polio sekel
    aracım otomatik sola fren eklendi (ayaktan) illa elden olacak diye bir şart koşulmadı
    2 kez bu şekilde araç aldım .

Üye
    istanbulX Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar H EHLİYET ALABİLİR, OTOMATİK VİTESLİ ÖZEL TEÇHİZATLI ARAÇ KULLANABİLİR raporu aldım.

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@istanbulX hayırlısı olsun ...

Üye
    istanbulX Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkürler, Liljan diğer konuma bir bakabilir misin?