Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    egelipasha Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    h sınıfı otomatik vites yazan bir ehliyeti düz vites elden debriyaj aparatlı yazan sağlık raporuyla değiştirmek istedim. ötv indirimli araç alırken sorun çıkmasın diyerek. trafik şube raporun aslını istedi. elimde aslı gibidiri kabul edemeyiz dediler.
    raporun aslını ötv indirimli araç alırken kullanmayı düşünüyorum ne yapmam gerekir arkadaşlar işin içinden çıkamadım.
    ayrıca 04-12-2008 tarihli özel tertibatlı araç kullanır raporumu mesela 20-12-2009 tarihinde kullanabilir miyim

teşekkür ederim

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Arkadaşım herhengi bi noterin aslı gibidir kaşesi olan raporunu kesinlikle kullanırsın..Vergi daireside ,Trafik te bu raporları kabul etmek zorunda...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Amire çıkıp durumu izah etmeyi dene
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor geçerlilik süresi altı ay diye biliyorum ama trafiği ya da herhangi bir sürücü kursunu arayıp teyid al.

Sağlık raporu ehliyet içindir. Bu yüzden trafik şubenin aslını istemesi doğal. Yine de arkadaşların önerilerini deneyebilirsin. Neden aslı gibidir olan nüshasını aracı alırken kullanmak istemiyorsun?

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Eğer elinde Vergi indiriminden yararlanabileceğine dair bir belge varsa onunla başvurunu yap. O zaman zaman sınırlamazsı olmaz..

Üye
    egelipasha Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötv indirimli araç alırken aslı gibidiri kabul edecekler mi? yine problem çıkarırlar bence yorumlarınız için teşekkür ederim

Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otomobili satın alacağın yere de bunu sorabilirsin. Bu konuda tecrübeli olmaları gerek. Ayrıca burada diğer araç alan arkadaşlar nasıl yapmış acaba.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

araba alımında zaten ,noterden onaylı evrak istiyorlar ben daha yeni aldım sana söyliyeyim neleri notere onaylatman gerektiğini:
    1 eğliyet
    2 sağlık raporun
    3 projen
    4 kimlik
    5 projenin imza sürkileri
    bunların hepsinin noterden onaylı olması gerekli maliye bunları istiyor
    tabi maliye gelip bakmadan önce araban muayeneye gidecek oda ayrı bir masraf.
    sağlık raporuna gelince yani hani şu hastaneden aldığın tertibatlı araç kullanabilir raporunun geçerlilik süresi 9 yıl olması lazım ben araba alırken muameleciye sormuştum.
    aslında raporda sürekli seçeneği işaretli ama işte malesef yinede bir süre var demekki.
    tüm bu işlemleri arabayı alacağın yer zaten biliyor onlarada sorabilirsin.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Aslı gibidir Onaylı raporları kabul ediyorlar evet..

Üye
    egelipasha Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet bey rapor süresi 9 yıl yazmışsın doğrumu. ben bu raporun aslını trafiğe vereceğim adamlar işi yokuşa sürüyor. bir daha rapor alıp ötv indirimli araç alacağım galiba

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Arkadaşım sen o raporun noterden onaylı bi kopyasını al..Vergi dairesi kabul etmek zorunda(Aracı alacağınız bayi onu vergi dairesine verecek)

Üstelik trafiğe nasıl kabul ettiremiyorsunuz ben onu anlamadım.Memur kabul etmiyorsa amirine çıkın ,o da işi yokuşa sürerse müdürüne çıkın.Eğer noterin onayladığı belgeler kabul olmuyorsa NOTER'ler niçin var diye sorun...

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

egelipasha kardeşim rapordan kasteddiğim şu: ötv indiriminden yararlanmak için hastaneden almış olduğun özel tertibatlı araç kullanabilir raporunu söylüyorum.evet 9 yıl.
    bunuda söyleyen araba aldığım yerin muamelecisi söyledi. gerçi raporda süresiz anlamına gelen süreklidir seçeneğide işaretli,yani rapor aslında 9 yıl değil sanki sürekli geçerliymiş gibi duruyor.zaten gerçektede böyle olması gerekli. burası türkiye adamlar işi yokuşa sürüyo demişsin her şey olur burada asla şaşmam.

Bu arada raporun aslını trafiğe verecem demişsin, sana şunu söyliyeyim her ne şartta kullanılırsa kullanılsın tüm tüm çıkarmış olduğun raporların aslı sende kalacaktır vermek zorundalar ,yani en son raporlar arabayı aldığın bayide toplanıyor onlarda o raporları sana teslim ediyor zaten.

Üye
    egelipasha Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mac72 elimde aslı gibidir 3 adet var ama aslını vermezsen ehliyeti veremeyiz dediler. dediler diyorum tartıştığım arkadaş amirine yönlendirdi amiride aynısını dedi. anlayacağın hepsi aynı adamlar özürlüye işkence çektirmekten zevk alıyorlar

mehmet bey 9 yıl çok iyi bir süre fakat araç alımında vergi daireleri 6 ayı geçtiğinde sorun çıkarıyorlarmış diye okumuştum forumda. benim geçicek galiba. bu raporu ehliyette kullanayım araç için başka rapor alırım artık. aslı gibidirin olup olmayacağını bayiilerle konuşacağım olursa uğraşmamış olacağım yardımınız için teşekkür ederim

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    5 yıl önce aldığım araçta böyle bişiler yoktu zannedersem yeni sistemde geçerli bu işlemler ben daha 1 ay oldu arabamı alalı.
    mesela daha önceden arabayı alırken muayene parası vermemiştim ama şimdi arabam muayene istasyonuna gidiyor ve 100 liranın üstünde muayene parası ödedim.