Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yey61 Avatarı

Gerçek Adı
    Şafak YAZICI
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba, konular biraz dağınık ve aradığımı bulamadım o yüzden buraya yazıyorum.

35 yaşındayım, doğuştan hipofosfatermi rickets hastalığım var, bunun yansıması ayaklarda eğrilik, bunun devamında her iki dizde menisküs ve çapraz yan bağların kopması oldu. en sonunda devlet hastanesine gidip rapor aldım %50 olarak. ileri derecede yürüme bozukluğu ve ortalama olarak 100 metreden fazla yürüyememekteyim.

ÖTV indiriminden faydalanmak istedim ama halen daha bir sonuç yok! hastaneye başvurumda ötv indirim dilekçesi ile başvuru yaptım ama ötv istisnasından faydalanamadığımı söylediler. bunun kriteri nedir?
    madem biz engellilerin böyle bir hakkı var neden bürokratik engeller ile sürekli gasp ediliyor? ne yapmalıyız? nereye başvurmalıyız?

35 sene ihtiyaç duymadım ama artık ayakta duramıyorum. bu hakkımızı nasıl savunup alabiliriz?

yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

not: engelli raporumu 13.03.2015 tarihinde istanbul defterdarlığına verdim, onlarda 07.04.2015 te bakanlığa gönderdiler. 90 gün dediler ama halen cevap yok!

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    arkadaşım konular dağınık değil lakin sizin kafanız dağınık olabilir bu sebeple aradığınızı bulamamış olabilirsiniz yada kim okuyacak bu yazıları ben sorayım bir cevap verirler diyede okumamış olabilirsiniz . eğer okumuş olsa idiniz sitede binlerce cevap bulurdunuz .

1 ) ötv indirimi farklıdır gelir vergisinden indirim farklıdır
    2 ) ötv indirimi için cevap beklenmez raporu sunarsınız onay alır yada alamazsınız . gelir vergisi indiriminde cevap beklersiniz lakin size cevap verilmez çalıştığınız yere cevap yazılır .
    3 ) rapor alırken başvuruda vergi indirimi , tertibatlı araç alımı , h sınıfı ehliyet alımı .. vs hangilerini istediyseniz onlar yazılır ve yazılanlardan faydalanırsınız . yazmadıklarınızdan faydalanamazsınız .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940