Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ENGELLİ APARATLARI burası ile gorus çok uygun fiyat a yapar bana 1700 TL fiyat vermislerdi buraya proje dahil 650 TL. Ye yaptırdım.
    Konu ergincengiz tarafından değiştirilmiştir (17.06-2015 Saat 20:39 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    732

Bu konuda güncel deneyimi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz..?

Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Teşekkürler ergincengiz kardeş. Siteyi değerlendireceğim....

oabey kardeşim...
    Dediğin yöntemi hiç duymadım. Pek de tekin bi yöntem gibi gelmedi bana. Sıfır araç alacaksan bayiden alacaksın. Benim görüşüm bu. jetta 1.2 dsg confortline 2015 in ilk çeyreğinde yenilendi. Fena bişey. Rüyalarımı süslüyor.
    Ahmet kardeşim yorumun için çok teşekkür ederim. Böylelikle arabaya iki ruhsat değil, tek ruhsat çıktığını da öğrenmiş olduk. Ben önce ruhsat çıkacak, sonra muayenede değişecek zannediyordum. Ama araç çekiciyle gidiyorsa, ruhsat alınmadan trafiğe çıktığı içindir. Demekki tek ruhsat çıkacak. Bir yerden başlıyoruz galiba işi aydınlatmaya... Hepinize çok teşekkürler. Valla el ele verince altından kalkılmayacak iş yok. Koalisyonu bile kurarız evelallah... Yorumlara ve aydınlatmalara devam lütfen. Bülent abinin de dediği gibi tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyoruz.

Az önce kullanım kolaylığı açısından ve tabiki bagaj kaplamaması açısından aktif tekerlekli sandalyelere baktım. 20000 lira diyo arkadaş. 20000 liraya tekerlekli sandalye mi olur arkadaş. Bunlar bizi ne sanıyorlar yahu?

Üye
    VİRGO Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Prosedür ve kullanabileceğiniz donanım için engel durumunuzu bildirebilirseniz yardımcı olayım. Aracımı 23 nisan gibi değiştirdim..İzmir için referans ta verebilirim..

Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Gaz ve fren elde olacak. Otomatik vites olacak.

Üye
    Ata_Türk Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle Kia Ceed SW...
    Üstüne araba arama, hem fiziki hem performans, her yönden...

Üye
    VİRGO Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mozenalp;

Beyefendi..

Engel durumunuzu ve aldığınız raporda yazan açıklamaları tam olarak yazabilir misiniz?

Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Virgo kardeşim...
    Henüz araba için rapor almadım. H sınıfı ehliyetim var ve ehliyette gaz ve fren tertibatı elden kumandalı, otomatik vitesli araç kullanır. (Gözlükle Yazıyor). Ortopedik engelliyim. Çift taraflı uzun yürüme cihazı kullanıyorum. Koltuk değnekleriyle ve yürüme cihazıyla yürüyorum.

Üye
    VİRGO Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladığım kadarıyla iki ayağınızı da kullanamıyorsunuz. Bu durumda öncelikle hastaneden bir rapor çıkartıp araç alım olayına başlangıç yapmanız gerekiyor. Bu arada alacağınız rapora H sınıfı ehliyetiniz olsa bile "H sınıfı ehliyet alabilir" ibaresini de mutlaka yazdırın. Maliye muafiyet işlemleri sırasında buna dikkat ediyor; kafayı bu ibareye takmış durumda (H sınıfı ehliyeti olan bir kişide bu neden gereklidir o da ayrı bir tartışma konusu. Ben bunu neden rapora yazdırmamız gerekiyor diye sordum kendilerine mal mal suratıma baktılar..)

Nerede yaşadığınızı bilmiyorum ama İzmir de bu tadilat işini ciddi olarak yapan iki kişi var. Ben ikisini de tanırım. Gerek olduğunda adres ve tel verebilirim.

Kolay gelsin..

Üye
    Karsiyaka35 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2015
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@VİRGO

Hocam ben be proje işini izmirde yapacğım.. sağ kolumda güç kaybı olduğundan vites raporumda "Özel tertibatlı araç kullanabilir.(Soldan direksiyondan kontrollu otomatik vites araç kullanabilir)" şeklinde yazıyor.. burda merak ettiğim sey direksiyondan kontrollu nası oluyor.. F1 vites dedikleri vitesli bir araç alacak olsam.. o zaman projeye gerek kalmayacak mı?? sizin tanıdığınız yerler neresidir?? isim ve tel paylaşabilirmisiniz tesekkürler

Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Teşekkürler virgo kardeş...
    H sınfı ehliyeti olan birinden " H sınıfı ehliyet alabilir" ibareli rapor istemeleri gerçekten düşündürücü. Zaten var desem kim ne diyebilir ki... Her yerde aynı uygulama olmayabilir. Tokatta durum nasıl bir araştırıp buraya yazarım. ötv muafiyet işlemleri bayinin bağlı olduğu vergi dairesinden, mtv muafiyet işlemleri benim bağlı olduğum vergi dairesinden yapılacak diye biliyorum. Yanılıyor muyum?

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

mozenalp;

galerilere güvenmemekte kesinlikle haklısınız, artık internet falan yaygınlaştı herkes sahibinden alıp sahibinden satar diye düşünürdük ama niyeyse bu galeriler emlakçılar daha da yaygınlaştı. bu tarz ürün satanların sorunu alıcı ile satıcının aynı markette olduğu bir pazarda arbitraj yaratmanın zorluğu. yani alıcı da satıcı da o aracın 10 olduğunu kolayca bilebiliyor, satıcıyı 9a alıcıyı 11 e ikna etmeli ki kendi karı çıksın, mantıksız. ne oluyor, çeşitli sorunlardan 8.5 edecek aracı sorunsuz gibi göstererek 9.5 a satma yoluna gidebiliyorlar çoğu zaman. bu yuzden dediğinizi çok iyi anlıyorum.

fakat sıfır araç söz konusu olduğunda durum biraz farklı olabiliyor. aracınızı ithal ederseniz kdv den de muaf oluyorsuuz araştırdığım kadarıyla.

internette bir ilanda gördüm,

duyuru
    tüm egnelli ler ve yakınlarına
    türkiyede yerleşik yabancıdan yabancılara
    türkiye de yerleşik otomobil bayiilerinden 1.600 c.c. kadar fatura üzerinde % 45 ötv indirimli araçlar.
    yurtdışından 0-3 yaş % 45+18 = 63 inidirimli 2.500 c.c. kadar araç sipariş ile getirilir.
    araç istanbul daki şubemizdedir.

şimdi bayiden alacaksam niye ilgili galeriyi arayayım, onu bilemedim.
    ithalin avantajları ne dezavantajları ne onu çok bilemiyorum, daha zor bir süreç sanırım ama benim bildiğim kadarıyla, eksikleri hataları üstadlar tamamlar,

-2.el alabiliyorsunuz 3 yaşa kadar
    -kdv ödenmiyor
    -ilanda yazan tam doğru değil, otomobil için sınır yine 1600

dezavantajları ise okuduğum kadarıyla,

-emin değilim ama bazıları ithal aracın 10 yıl satılamadığını söylemiş
    -sizin dışınızdaki aile fertlerinin kullanımına izin verilmesi için turkiye'den alınmış olması gerekiyor sanırım

tabi otomobille ilgili bu işler dünyanın hiç bir yerinde çok güvenilir bulunmaz, biraz yukarda bahsettiğim sebepten, ama yasal zeminde bayii, yetkili satıcı vb tarzı bir ayrım olduğunu sanmam, bazen bayiler çok aylar sonraya gün verebiliyor, istediğiniz donanımlar konusunda sıkıntı olabiliyor vb, kendi ithalatınız durumunda olmasa bile eğer galerilerin ithal edip hazır stokta satabildikleri varsa alternatif olarak değerlendirilebilir, fakat yasal açıdan sıfır araç gibi mi satıyorlar yoksa kendi şirketlerine tecil edip 0 kmde 2.el gibi mi onu bilmiyorum, daha araç bakma noktasına gelemedim henüz

Üye
    VİRGO Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Karsiyaka35

F 1 vites her arabada yok. Olan arabalarda da sağ tarafta (kendi aracımda da var oradan biliyorum) Ancak sağ tarafa alınabildiğini ve F 1 vitesi olmayan bazı uygun otomatik vitesli arabalara sonradan takıldığını duydum. Ancak fiyatlarını bilmiyorum. Sizin ilk yapmanız gereken bir makina mühendisinden aracınıza yaptıracağınız tadilata uygun bir proje çizdirmeniz. Ancak o tadilat projesinden sonra istenilen değişikliği yapabilirsiniz. (proje aşamasında bana özel mesaj atın tanıdığım mak müh arkadaşlarım var. Onlara yönlendireyim sizi) Sağ tarafta bulunan F1 vitesin sola alınması veya F1 vitesi olmayan bir otomatik araca F1 vites takılması çok profesyonel bir iş. Dolayısıyla benim size ismini verebileceğim ustalar bunu yapamaz. Bunu bu işi yapan profesyonel bir yerde yaptırmanız gerekiyor. Aşağıdaki video size biraz fikir verebilir sanırım..

@mozenalp

Yeni arabamı 23 nisan da aldım. İzmir de maliye raporda "H sınıfı ehliyet alabilir" ibaresini de istedi. Bunun bakanlık tarafından gönderilen bir genelge ile olabileceğini sanıyorum. Dolayısıyla tüm vergi daireleri bunu isteyebilir. ÖTV muafiyet işlemleri yaptırılırken; MTV muafiyet işlemleri de aynı vergi dairesinden yapılıyor. Takipçinize MTV muafiyet işlemlerini de yaptırıp yaptırmadığını özellikle sorun unutmayın. Sonradan MTV borcu çıkabilir aman dikkat. (Netekim benim başıma geldi.)
    Kolay gelsin..

Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Virgo kardeş...
    Az önce maliye bilgi hattını aradım. (4440189) H sınıfı ehliyet alabilir ( H sınıfı ehliyete uygundur) gibi bir ibarenin olması gerektiğini, tertibatlı (gaz fren kontrolü elden) ibaresinin yazması gerektiğini söyledi, ötv mtv muafiyeti ibaresinin yazmasının gerek olmadığını söyledi. Senin raporda tam olarak ne yazıyordu?

Üye
    VİRGO Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mozenalp;

Kardeşim..

25 yıldır araç kullanıyorum. Bu ÖTV muafiyetli aldığım 6. arabam. Kullandığım aparata kadar kendim tasarladım ve çizimlerini yapıp uygulamasını yaptırdım..Burada bir şey yazıyorsam bir şeyleri bilerek yazıyorum. Öncelikle bunun sizin tarafınızdan ve bu bilgileri okuyan diğer üyeler tarafından da bilinmesini isterim.

Ben raporumu eski raporumda "H sınıfı ehliyet alabilir" ibaresi olmadığı için ve maliye tarafından red edildiği için yenilettim. Bu adamlar ÖTV muafiyetli araba satılmasını istemiyorlar. İşlerine gelmiyor bu. O nedenle her sene yönetmelik ve tebliğlerle istedikleri özellikleri oyuncak gibi değiştirip oynuyorlar..Ama ben de inadım inat deyip raporu değiştiriyorum.

Yeni aldığım raporda "H sınıfı ehliyet alabilir, ilave gaz pedalı tadilatlı otomatik vites araç kullanabilir" yazıyor. Ben sağ ayağımı kullanamadığım ve otomatik vites araç kullanacağım için rapora özellikle böyle yazdırdım. Ve raporu gözlerine soktum. Sonuçta kabul etmek zorunda kaldılar..

Bir şeyi eksik veya yanlış biliyorsam buraya yazmam..

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon