Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tarsuslu69 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    tarsus
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar
    h ehliyet alır otomatik vitesli özel tertibatlı araç kullanır raporumla sürücü kursuna kayıt yaptırdım. ehliyeti hakettim ve bugün dosyamla trafik müdürlüğüne ehliyetimi almaya gittim. görevli memur raporumun yetersiz olduğunu, raporda ayrıca elden kumandalı araç kullanabilir yazması gerektiğini söyledi. bu bana saçma geldi. çocuk felcinden dolayı ayaklarımı zaten kullanamıyorum ve özel tertibatlı araç kullanabilir diyor rapor. bu tertibatı burnumla yada kulağımla kullanacak halim yok ya, elbette elimle kullanacağım. şimdi ısrarla beni yeniden heyet denen cehenneme tekrar sokmak istiyor. aparatı getirttiğim arkadaş ısrarla memurun yanlış yaptığını söylüyor. şimdi ben ne yapayım? sabah tekrar gidip konuşmaya ikna etmeye çalışacağım. da nasıl? memurun bu davranışı yanlış mı gerçekten? konya'da yüzlerce engelli benim aldığım raporla h ehliyet almış. ben zaten 20 gün sonra konya'ya gideceğim. dosyamı götürüp oradaki trafikten ehliyetimi alabilir miyim? bu tür bir yol izleyebilir miyim? konuyla ilgili acil bilgilerinizi bekliyorum..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bence de memur yanlış bir tutum sergilemiş, raporunuzda teşhis açık ve zaten özel tertibat ibaresi varsa zorluk çıkarmaması gerekmektedir. Memuru aşıp bir üst yetkiliyle görüşebilirsiniz.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

evet arkadaşım raporunda elden gaz fren tertibatlı veya başka bir ibare olması gerekiyor, memuru suçlamayalım bence çünkü senin ehliyetinde tertibatın yazması gerekiyor, sana ehliyeti verirse bu raporla ne yazacak ehliyetinde, özel tertibatlı araç kullanır demek çok geniş bir kavram,kullanacağın özel tertibatın tanımlanması gerekir.

Üye
    forsa Avatarı

Gerçek Adı
    Ercü
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Raporda yazması gerekli , benim sağ yağım sorunlu. Raporda sol ayaktan gaz pedalı otomatik vitesli yazısı yazıyor.
    Sana bir kolaylık özel bir hastaneye git rapor veriyormusunuz diye sor öncesinde memura özel hastane doktorunun verdiği rapor geçerli mi diye sor . Senin olay gibi bir sorun ile karşılaştım (başka ilden aldığım rapor ile sürücü kursunu bitirdim başka ilden alınan rapor geçerli olmadığından ) Setifikayı hangi ilçeden aldı isen o ilçedeki emniyet müdürlüğüne başvurmalısın yok sa alamasın ehliyeti. Memur özel hastaneden ortopedi uzmanı ve baş hekim imzalı raporu getir dedi iki sokak arka da bir özel hastaneden 80 tl karşılığında raporu yazdırdım verdim evrakları ve ehliyeti aldım.
    Umarım yardımcı olmuşumdur
    Selamlar.

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    7

Benim raporumda da sağ elini kullanmasını gerektirmeyen özel tertibatlı otomatik vites araç kullanabilir yazıyor.
    Tekrar heyete girmene gerek yok bence . Kurula gidip raporuna istediğin ibarenin eklenmesini talep edebilirsin. Benim raporumda ufak bir hata yapılmıştı. Ertesi gün gittim . Üzerini çizerek doğrusunu yazmışlardı.

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H ehliyet alır otomatik vitesli özel tertibatlı araç kullanır ifadesi ehliyet almak için yeterlidir, kullanılacak Tertibatı ne hastane nede trafik belirleyemez. Tertibatı engeldurumuna göre vergi dairesi ve mühendislerin çizeceği proje belirler.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

işte böyle bazen işgüzar bir doktor canımızı yakıyor bazende işi bildiğini sana memur... Allah sabır versin. Bende Bayrak arakdaşa katılıyorum fakat bu sorunu keşke çözse.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Bayrak arkadaşımız çok doğru yazmış .Ama buna karşı bizler bile raporlarımızda tam olarak emin değilken polis memurları nasıl emin olacakki? bi arkadaşımız raporunda şöyle yazması gerek diyor ,başka arkadaşımız bende böyle yazıyor diyor,başkası yok onlar olaz böyle olur diyor,git doktora düzelttir diyor ,olmadı baş hekime çık diyor.burda doğru birtanedir oda Bayrak beyin yazdığı. Ama yok bayrak beyin dediği yanlış aslında raporda bu bu olması yada yazması gerekir diyorsanız,hiç kusura bakmayın biz daha çooook böyle farklı raporlarda görürüz farklı farklı fikirlerde polis memurlarıda

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@Mehmetyilmaz
    Tertibat ibaresi yeterlidir, memur yanlış amirine çık demişiz zaten, nesi yanlış bunun?
    Tek doğru cevap var gerisi yanlış demişsin de

Üye
    Myserty94 Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    23

Aynı durumla bende karşılaştım başka bir emniyet müdürlüğüne gittim gayet rahat bir şekilde aldım.

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Ne yapılırsa yapılsın bu soruna yıllardır çare bulunamadı. Benim sağ kol engelim var ve raporumda "H sınıfı ehliyet ve özel donanımlı araç alabilir" yazıyor. Bununla otomatik vitesli araç alıp tertibatını da yaptırdım ve sorun çıkarmadı kimse...

Üye
    tarsuslu69 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    tarsus
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, bugün sabah ısrarcı memur arkadaşla telefonda uzun uzun konuştum. ısrarla raporda ''elden kumandalı araç kullanabilir'' ibaresinin bulunmasını tekrarladı. mutlaka yeni heyet raporu gerekiyor dedi. bende şehrin etkili bir ismiyle görüştüm beni trafik şube müdürüne yönlendirdi. durumu ayrıntılarıyla anlattım. memuru çağırdı. memur bu kez biraz daha esnek bir yöntem önerdi. hastanede ortopedist veya fizik tedavi uzmanı ibare ekleyip onaylarsa sağlık kurulu başkanı da mühürlerse bu raporu kabul ederiz dedi. hastaneye gittim. fizik tedavi uzmanı ibareyi ekledi, onayladı. fakat sağlık kurulu başkanı rapor eski gerekçesiyle (10 ay önce alınmış bir rapor) ben onaylamam tekrar heyete girin dedi. ben aldım dosyayı tek doktor imzasıyla tekrar trafiğe çıktım. yeterli değil, ama ehliyetinizi vereceğim dedi. kart ücretini ödedim parmak izi, imzavs. hallettim yarın sabah alacağım ehliyetimi.
    memurun bu kadar ısrarcı olmasının gerekçesiyse şu: herhangi bir kontrol uygulamasında sorgulama yapıldığında elden tertibat ayrıntısı olmadığından cezai işlem uygulanır dedi. bu ne kadar doğru ki? kullandığım araç eşimin üzerine ve elden gaz-fren tertibatlı otomatik vites. bence memur yasayı kafasına göre yorumluyor. doktorların görüşü şöyle : rapor zaten tekerlekli sandalyeye bağımlı olduğunuzu açıkça belirtiyor. otomatik vitesli özel tertibatlı araç kullanabilir diyor. h ehliyet alabilir diyor. özel tertibatı siz elbette elinizle kullanacaksınız. bu memurun raporları geri yollamasından bıkmışlar.bunu da açıkça söylediler.
    neyse başkalarına da faydası olur diye biraz uzunca anlatmaya çalıştım. görüş belirten tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

Üye
    A-T-S Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Tevfik
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim raporda, h sınıfı ehliyet alır. özel donanımlı (elden kumandalı) araç kullanır yazıyordu.
    ehliyete de özel donanımlı otomobil yazdılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.251

@tarsuslu69

Sorunun çözülmesine sevindim. Emniyetteki görevlinin işgüzarlığı. Bundan sonra da hiç bir sorun yaşamazsınız.

Konu araç alımı olsaydı da aynı şeyle karşılaşırdınız büyük olasılıkla. Özel donanıma dair detayı maliye'de isterdi. Yani, sorunun büyüğü mevzuatsa, önemli bir kısmı da uygulamada memurların işgüzarlığı.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp

sevgili ufuk ben zaten senle aynı fikirdeyim ,diğer arkadaşların yorumlarına baksana hepsi kendi raporuna göre yorumlamış.zeten sen ve bayrak aynı şeyi yazmışsınız bende bayrak beyin fikri doğru dedim zaten ,dolayısıyla senin ve bayrak beyin yazdıklarına bende hemfikirim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon