Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Yesildag Avatarı

Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba. Ben bir Güneydoğu Gazisiyim. Sağ ayağımda hareket kısıtlılığı mevcut. Aynı zamanda sağ elimin yarısı ampute; sağ el baş parmagım ile işaret parmağımın yarısı mevcut. Diğer parmaklarim ile avuçiçimin yarısı yok.
    15.04.2015 tarihinde Sağlık kurulu raporu aldım bu raporda teşhis olarak "sağ el 3 metekarp kırığı 4 ve 5 metekarp şaftında anevrizma medial malleol kırığı nedeniyle opere" ibaresi yazmakta.
    Karar olarak ise " H SINIFI EHLİYET ALABILIR, OTOMATİK VITESLI ARAÇ KULLANMASI UYGUNDUR" ifadesi bulunmaktadır.

Bu rapora istinaden H sınıfı ehliyet almak üzere kursa yazıldım. Sınav tarihini beklemekteyim.
    Ancak ötv indirimi için görüştüğüm her otomobil bayi farklı bi şey söylüyor. Biri raporda özürlü ibaresi olmadığı için raporun duzeltilmesi gerektiğini, diğeri oran yazılması gerektiğini, bir başkası raporun doğru olduğunu söyledi.

İşlemlere başlamadan tam bir sonuca varmak istiyorum. Net bilgi için yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkür ederim

Üye
    parsam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    24

Raporunuzda yazanlara ek % 40 ve üzeri engelli olduğunuzu belirtmesi gerekiyor

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@parsam Öncelikle bilginiz yanlış %40 olması gerekmiyor aslında herhangi bir oranda yazması gerekmiyor ama vergi dairesi istiyor ve soruyor.

@Yesildag Raporunuzda özel tertibat kelimesi geçiyor mu geçmiyor mu kontrol edin çünkü otomatik vites kullanır ibaresi sizin için yeterli olmayabilir . Galeriler ile zaman kaybetmenize gerek yok ikamet ilinizdeki vergi dairesi başkanlığına raporunuz ile gidin araç alabilir miyim alamaz mıyım diye yardımcı olurlar

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet %40 diye bir şart yoktur,herhangi bir oran yazması yeterlidir.
    Cenk arkadaşımızın dediği gibi aslında engelin ayrıntılı tanısı ile birlikte sadece ibare yeterli olmakla beraber bazen illa oran yazacak denebiliyor.
    Raporda sadece el için tanı var,eğer sağ ayaktaki kısıtlık gaz frene basmak için engel olmuyorsa bırak kalsın sadece otomatik yazması daha iyi ilerde polislerle başının ağrımasını engeller.
    Ancak sağ ayak ile gaz ve firen pedalları üzerinde hakimiyet kuramıyorsanız,hem raporunuzda sağ ayak ile ilgili tanı olması hem de özel tertibat ibaresi olması gerekmektedir. Çünkü bu durumda pedalları sola aktaran bir aparata ihtiyacınız olacak.