Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    atilamus Avatarı

Son Giriş
    10.07-2015
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bilgisayar acemisiyim oğluma sol eli çalışmadığı için ehliyet raporu vermediler tanı sol hemaparazi ama otomatik aracı mükemmel kullanıyo doktr iki elide çalışacak diyo sol kolu hiç olmayıp ehliyeti olanları duydum nasıl oluyo lütfen bilgilendirmenizi rica ediyorum

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

abi doktorların yazdığına diyecek yok adamlar istedikleri gibi yazıyorlar . lakin bu durumda olup başka illerden veya hastahanelerden rapor alanlar var bir araştır istersen

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

O konuyu düzenleyen yönetmeliğin ortopedik muayeneye ilişkin esaslar kısmında ''üst extremitenin tek taraflı noksanlığında ortopedi doktorunun kanaatıyla H sınıfı sürücü belgesi verilir'' denmektedir.Yani doktorun kanaatine bağlı veren de var vermeyen de.
    Başka hastaneleri deneyebilirsiniz. Tabi gidip gidip her seferinde uğraşıp boş dönmemek için önce gideceğiniz hastanenin kurula giren ortopedi doktoruyla bir görüşme yapmaya çalışın.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@atilamus

Hocam oğluna söyle canını sıkmasın.Bende aynı şeyi yaşadım doktorun biri olmaz dedi.Başka Hastanede tertibatsız otamatik araç sürersin diyen ortapedi doktoru ve heyetinden raporumu aldım.Ufuk kardeşimin de dediği gibi başka bir devlet hastanesini deneyin maalesef dr.insiyatifin de bizim sol el/ kol konusu.

Üye
    haci Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benim ortepedi dr um kesinlikle alabilirsin dediği halde heyette olumsuz karar çıktı malesef

Üye
    atilamus Avatarı

Son Giriş
    10.07-2015
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu işin bir kuralı kaidesi yokmu doktorun insafınamı kaldı çocuk pisikolojik sıkıntıya giriyo başka şehirde kendi başına hayatını idame ettiriyo üniversite okuyo kendinden daha zor durumda olan kişilerin araç kullandığını görüp hayatta her şeyin kendine zorluk çıkarıldığını düşünüyo

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@atilamus
    Yukarıdaki mesajımı tekrar okuyunuz.
    Evet bu işin bir kuralı var o kural da doktorun kanaatiyle verileceği yolunda yani doktorun inisiyatifinde.

Üye
    fatihcan17 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih Can Altay
    Son Giriş
    25.03-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorun kanaatine bağlı olması çok kötü aynı sıkıntıları yakın geçmiş de bende yaşadım. Oğlunuza söyleyin üniversite okuyorsa muhtemelen aynı yaşlardayız. Kendine sıkıntı yapmasın o hastanedeki doktor vermiyorsa başka hastanedeki verir. Biraz geç oluyor insanı psikolojik olarak yıpratıyor ama bir şekilde alınıyor. Heyet için doktorları dolaştığınızda ortopedi doktoruyla güzel bir şekilde konuşun ona durumu anlatın, otomatik araçları iyi birşekilde sürdüğünden bahsedin gözününe alacaktır diye düşünüyorum.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @atilamus oğlunuz arkadaşların dediği gibi canını sıkmasın kesinlikle. kendimden canlı örnek verebilirim. Bu ayın başında Denizli devlet hastanesi ortopedi doktorundan randevu aldım ve ehliyet ile ötv indirimli araç alabilmek için kendisine heyete girmeden önce danışmak istedim. Bana sol kol engellilerin araç kullanmasını uygun görmediklerini ve hastane olarak sol kol engellilerine rapor vermemeyi prensip edindiklerini söyledi. Neticede kanunen KANAAT kullandıkları için birşey diyemiyoruz ve vicdanları ile bırakıyoruz onları. Neyse, 2 hafta sonrasında yani bu ayın 21'de aynı şekilde Aydın Devlet hastanesi ortopedi doktoruna randevu aldım ve konuyu anlatarak görüşünü sordum. Kesinlikle alabileceğimi sol üst ekstremite engellisi olduğumu, sağ kolumda problem görmediğini ve sadece otomatik vites bir aracın başkaca tertibat olmaksızın benim hakkım ve kullanabileceğim bir araç olduğunu söyledi. işte buda insan evladı oda insan evladı. gördüğüm kadarı ile ankarada yaşıyorsunuz, rapor vermeye yetkili başkaca hastanelerde vardır sırayla doktorları ile görüşün veya oğlunuz okuduğu ilin devlet hastanelerine sorsun birinden biri mutlaka verecektir. kesinlike canınızı sıkmayın.