Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bllokms Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Öncelikle ÖTV indirimi için tüm bilgileri sitenizden takip ederek uyguladım. Aşağıdaki raporları aldık.

Annemin 15 yıl önce takılmış olan diz protezleri artık sorun oluşturduğu için engelli raporu aldım.
    Zaten B sınıfı ehliyeti var ve aktif olarak araç kullanıyor. Biz bunu H'ye çevirip ÖTV indiriminden faydalanmak istiyoruz.
    Aşağıdaki rapor sonucuna göre bu haklardan yararlana bilirmiyiz ?

"Sürücü Raporu"
    tanı kısmı : Bileteral diz protezi tablo 3.3.3.6 , Tip II ditabetes mellitus, Hiper Tansiyon, Hipotiroidizm.

Karar : ÖTV indirimi için;
    H- sınıfı ehliyet alabilir, otomatik vitesli araç kullanabilir. Yazıyor.

"Engelli sağlık kurulu" raporunda
    Fizik Tedavi ve reh : bileteral diz protezi oran %34
    iç hastalıkları :Tip II ditabetes mellitus, Hiper Tansiyon, Hipotiroidizm. oran %35

Teşhis:Bileteral diz protezi tablo 3.3.3.6 , Tip II ditabetes mellitus, Hiper Tansiyon, Hipotiroidizm , tüm vücut fonk. kaybı %57
    Ağır özürlü : hayır
    Raporun geçerlilik süresi : 2 yıl , ÖTV indirimi için;H- sınıfı ehliyet alabilir, otomatik vitesli araç kullanabilir.
    Özür grubu : ortepedik , Süreğen (kronik)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Bllokms Açıkçası ben alabileceğinizi düşünmüyorum Ortopedik engelli bireylerin Ötv muafiyeti aracın tertibatlı olmasını gerektirir . Otomatik vites'in tertibat olarak sayıldığı durumlar sol ayak hala sıkıntılı bir süreç olan sol el'dir

Üye
    Bllokms Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cenk bey,

Cevabınız için teşekkürler.

Bilateral diz protezi iki taraflı (sağ ve sol diz )olduğundan ve oranda %34 yani sol diz için %17 sağ diz için %17 engelli,
    bu durumda yararlanamaz mıyız?

Yani bu rapor maliyeden mi geri döner? Yada bu raporu maliyeye mi sormam lazım?
    Raporda tam olarak ne yazması gerekir?

Eğer indirimden faydalanamayacaksak Ehliyeti H sınıfına düşürmek için 1.100 TL masraf etmeninde bir anlamı yok.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Bllokms Alamayacağınızı düşünüyorum belki şu olabilir sağ ayak kısıtlığını bahane edip gaz pedalına tertibat yapılacak bir rapor alırsanız maliye kabul edebilir . Birde mevcut B ehliyeti olan birisi için 1100 lira çok fazla gittiğiniz kurs sizi kazıklamaya çalışıyor